HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/14 16:28 #397277

Nie lubię ludzi na koncertach. Gdyby nie oni, koncerty byłby ciekawe :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/14 16:32 #397279

To faktycznie komplikuje sprawę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/14 17:38 #397285

smykus_starszy napisał: Nie lubię ludzi na koncertach. Gdyby nie oni, koncerty byłby ciekawe :)


Mam dokładnie takie samo podejście. Generalnie ludzie psują koncerty. Nadają równocześnie klimat, ale tylko jeśli ogląda się koncert na płycie. Bo oglądanie koncertów na żywo to dla mnie męczarnia.

Nie zapomnę koncertu Deep Purple w Wiedniu w Stadhalle, mój pierwszy koncert DP, pierwsze When a Blindman Cries, a obok jakiś Austriak przez cały utwór nawija po niemiecku skutecznie psując cały nastrój.

Kolejny koncert DP, Spodek, na płytę wpuszczono za dużo ludzi, lub za dużo ludzi podchodzi pod barierki i scenę - brakuje powietrza, wszyscy jak sardynki, dobrze, że nikt nie zemdlał. Przyjemność ze słuchania muzyki żadna (no chyba że ktoś przyszedł poszaleć pod sceną - wtedy ok). Nie wspomnę podpitych kolesi rozpychających się łokciami.

Kolejny koncert, Tool, spodek, koncert dobry, ale beznadziejne nagłośnienie, za głośno, jedna wielka ściana dźwięku z której trudno wyodrębnić jakieś niuanse. Ale już na bootlegu koncertu słucha się świetnie.

Kolejny koncert, Madreduesz, Poznań, aula Uniwersytetu. Niby powinna być kultura i spokój, a tu przede mną wycieczka zakładowa, co chwilę odbierająca telefony, wychodząca na zewnątrz, co chwila dzwi się otwierają i zamykają bo na koncercie zjawili się ludzie z przypadku.

Pewnie takich przykładów miałbym więcej.

Wolę bluraya, TV i dobry system audio.

Dziękuję za uwagę :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/14 18:18 #397286

Noooo, z tym Toolem to prawda.
Najlepiej do tej pory ubawiłem się na koncercie Loreeny w Kongresowej, koncert ok, nagłośnienie w porządku, ale miałem przyjemność siedzieć przed popularnym dziennikarzem muzycznym i towarzyszącą mu Panią. Żaluję, że nie miałem dyktafonu, bo byłoby to lepsze niż np skecz o "sklepie z serem" (celowo porównałem ze względu na akompaniujący w skeczu sklepowy zespół). Wydaje mi sie, że ten wernychora kunsztu muzycznego otrzymał wejściówke za friko i nie wiedział do końca na co idzie. Ale już drgawek dostawałem kiedy tłumaczył swojej Pani co dzieje sie na scenie i że Pan B Hughes (którego nazywał gitarzystą) odstaje poziomem od zespołu, a grajacy na skrzypcach Marsch (łysy skrzypek jak to określił) zaczyna drażnić jego czuły słuch (tak jak zaczął drażnić bphatera skeczu grający w sklepie zespół) i ma nienastrojone skrzypce. Słowotok ten powodowany był chyba chęcia zaimponowania tej uroczej Pani.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/15 11:55 #397347

zentaur napisał:

smykus_starszy napisał: Nie lubię ludzi na koncertach. Gdyby nie oni, koncerty byłby ciekawe :)


Mam dokładnie takie samo podejście. Generalnie ludzie psują koncerty.


W zasadzie i ja się z tym zgadzam, ale zależy to od kilku czynników. Choć żem już stary pierdziel, to lubię czasem pójść na koncert żeby bezrefleksyjnie pobawić się przy ulubionych piosenkach, np. na Kult, ale (pomijając kilka imprez) zawsze staram się celować w występy pod dachem. Z kilku powodów:
- nagłośnienie jest o niebo lepsze
- nie ma przypadkowych wydrzyjmord w różnym stopniu upojenia
- łatwiej o nawiązanie nici porozumienia pomiędzy wykonawcami a publicznością.
Oczywiście od tych zasad jest mnóstwo wyjątków, ale pamiętam kilka niezapomnianych występów pod dachem, np. pierwszy polski koncert King Crimson, Camel z trasą "Coming Of Age", oba w "Kongresówce", Marlina Mansona na Torwarze, Joe Bonamassę w Palladium (grał dla kilkuset osób, jak na większym weselu) czy magiczny koncert tria Keitha Jattetta. Wyjątkiem od tej zasady był fantastyczny koncert Tangerine Dream pod Mostem Świętokrzyskim, bezpłatny i dla wszystkich, gdzie nastój udzielił się nawet zupełnie przypadkowym widzom, którzy nie bieli bladego pojęcia o wykonawcach. No i Kult, którego należy oglądać na świeżym powietrzu.
A wracając do adremu: w czerwcu na Bemowie ma grać Rammstein. Do tej pory występował u nas wyłącznie w zamkniętych obiektach (mogę się mylić), ale na ich koncert trzeba iść w plener. Muzykę można lubić lub nie, lecz pod względem widowiskowości to światowa ekstraklasa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/15 14:44 #397354

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Zwoliński napisał: (...) pamiętam kilka niezapomnianych występów pod dachem, np. pierwszy polski koncert King Crimson, (...)


A pamiętasz taki "epizod"; jak to po ok. 10-15 minutach prawie całe dwa-trzy rzędy, (te najdroższe =1800 zł* po denominacji!!!) - wstały i wyszły w popłochu.
To jest właśnie przykład, jak przypadkowi ludzie mogą zepsuć (na szczęście na chwilę) nastrój.
Zapewne bogate nooby spodziewały się "ballad z flecikami",
jakie zdarzały KC się onegdaj, a tu co? trash metal na dwie gitary, dwa basy i dwie perkusje :mrgreen:
Ale przecież płyta "Thrak" była już znana ...tylko nie im.

W sumie było wiele kapitalnych koncertów, głównie dzięki publice, jej reakcji i tego co ta reakcja wywołała u muzyków ...ale tych koncertów właśnie najlepiej słuchać z płyt. (McLaughlin di Meola de Lucia, Deep Purple, UFO, Jethro Tull, Thin Lizzy itp.)
Obawiam się, że niekoniecznie tak to wtedy i tam na miejscu wyglądało, jak teraz na płycie.


EDYTA*: sprawdziłem bilet, to było co prawda rok po denominacji, ale wtedy jeszcze "działały dwie ceny" - i to było jednak 1,8 miliona tyle, że średnia krajowa o ile pamiętam, wtedy nie przekraczała raczej 10 mln.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/15 15:28 #397363

Pamiętam! Czekali na "Epitafium", a tu kicha, podwójne trio z zawodzącym Andy Belewem :lol:
Ja miałem bilet za 450 na prawym balkonie (patrząc od sceny) i cały koncert przestałem. Jak zagrali "Schizofrenika" na bis, to myślałem, że sufit odpadnie.
Przed koncertem wszyscy się grzali, napięcie na widowni 360V, a jako support wyszło trzech gitarzystów akustycznych ze szkoły Frippa i coś tam se pitolili po nosem. Już wtedy vipzone było bardzo zniesmaczone, a później było jeszcze gorzej. :lol:
Kurde, koncert grali kilkanaście lat temu, a pamięta się go, jakby był wczoraj.
Następnym razem KC grali w Romie. Ja nie mogłem iść, ale kolega ich nie przepuścił i mówił, że w coś się wydupczyło ze wzmocnieniem i w ramach supportu wyszedł Fripp i grał solo. Ma gość jaja!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/15 16:52 #397368

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Zwoliński napisał: (...) jako support wyszło trzech gitarzystów akustycznych ze szkoły Frippa i coś tam se pitolili po nosem. (...)


To CALIFORNIA GUITAR TRIO - wtedy już "na swoim", wcale znowu nie takie nieznane, mają w dorobku sporo płyt, grali rewelacyjnie i nie byle co: głównie transkrypcje z klasyki; Grieg, Bach, Albinioni, Vivaldi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/10/15 17:09 #397369

Teraz tak, jak najbardziej, ale w 1996 roku, konkretnie w czerwcu, nie byli jeszcze szerzej znani. No i podkreślę to, że ludzkość przyszła na Krimzonów, a nie trzech akustyków, więc konsternacja była niekiepska. Ale też może dzięki temu występowi więcej ludzi się nimi zainteresowało, co chyba było głównym celem supportowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/11/09 16:09 #398889

Posłuchać i pomóc, dwa w jednym. Ja będę a Wy?

chcemisie.org.pl/

www.bilety24.pl/events/view/id/ ... 3_DZIECIOM

pozdrawiam e

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/11/09 17:22 #398898

Iro napisał:

Zwoliński napisał: (...) pamiętam kilka niezapomnianych występów pod dachem, np. pierwszy polski koncert King Crimson, (...)


A pamiętasz taki "epizod"; jak to po ok. 10-15 minutach prawie całe dwa-trzy rzędy, (te najdroższe =1800 zł* po denominacji!!!) - wstały i wyszły w popłochu.


Historia się powtarza (jako farsa?). W 1969 KC debiutowali w jakimś klubie. Ludzkość wyszła na parkiet, a ci zaczęli od Schizofrenika i dziwnym trafem parkiet jakoś opustoszał.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/11/13 16:32 #399205

Hmm nikt chyba jeszcze nie pisał...
sikorki śpiewają że będzie Roger Waters na Narodowym :-) z koncertem The Wall :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/11/13 17:06 #399207

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
ŁŁŁŁŁŁooooo matko :roll:

znowu "łol" - litości!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/11/13 18:54 #399228

Freeasy napisał: Hmm nikt chyba jeszcze nie pisał...
sikorki śpiewają że będzie Roger Waters na Narodowym :-) z koncertem The Wall :)


20 sierpnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2012/12/01 14:01 #400646

Matana Roberts gra 9 i 10 grudnia w Krakowie i Warszawie.

www.biletynawszystko.pl/matana-r ... 0-12-2012/

Niestety solo ale i tak się wybieram. Okazuje się, ze latem tego roku wystąpiła na Warsaw Summer Jazz Days z zespołem a ja, jak ten palant, odpuściłem. Ale o istnieniu tej pani dowiedziałem się dopiero wczoraj:

viewtopic.php?f=1&t=24024

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator