HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/06/17 10:00 #373985

Wspomniany Radovan otworzy dzisiaj Warsaw Summer Jazz Days. Zagra na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu, w tym dniu wsytąpi także Luca Nostro.

Pewnie wszyscy wiedzą ale na wszelki wypadek napiszę, że w ramch festiwalu zagra Jeff Beck. To wiedzą nawet więcej niż wszyscy ale na wszelki wypadek napiszę, że Jeff swojego czasu był uznawany za światowego gitarzystę nr 3, po Hendrixie i Claptonie.
www.muzyka.pl/news/pokaz/21622/j ... erwca.html
Sadząc po składzie, jego występ na festiwalu jazzowym nie jest całkiem od rzeczy.

W sobotę i niedzielę zagrają młode lub w miarę młode polskie zespoły i tu mam kłopot. Organizator podaje, że wystąpią w Muzeum Powstania Warszawskiego, tymczasem świeższa informacja skądinąd (strona Adamiaka jest odświeżana rzadko i niechętnie) mówi, że to też będzie Skwer Hoovera. Wybiórcza pisze też o Muzeum więc logicznie powinno się wszystko odbyć na Skwerze ale tutaj akurat chyba nie maja interesu, żeby pisać nieprawdę.

Najciekawiej zapowiada sie koncert poniedziałkowy Nublu Orchestry Butch'a Morrisa pod hasłem Bitches Brew Revisited. Czy ktoś może wie czy trzeba na niego iść czy tylko warto?

Całość tutaj:
www.muzyka.pl/news/pokaz/21622/j ... erwca.html

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/06/19 12:28 #374050

www.festiwalnowamuzyka.pl/

BĘDZIE AMON TOBIN

www.festiwalnowamuzyka.pl/amon_tobin/

Ktoś się wybiera ?
Pytam bo nie znam osobiście nikogo kto choćby słyszał a Amonie, a samemu głupio jechać. Jeśli się jednak wybiorę to tylko na jeden dzień, Amon zagra prawdopodobnie w sobotę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/06/19 13:18 #374052

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Amona znam jedną płytę "Foley Room"
Niezłe - ale czy ruszyło by mnie, żeby aż pójść i na stojaka (:twisted: oj już nie te lata) klika godzin?

Nie wiadomo (na stronie festiwalu oprócz otwarcia/zamknięcia) kto, w którym dniu, o której godzinie?
Gęsto wykonawców na jeden dzień, więc pewnie krótkie sety.

Tak naprawę, to "ruszył" mnie tylko WM Quintet ale nie odcyfrowałem super tajnej wiedzy - którego dnia?

Płacić za cały dzień (i czekać !) na jeden/dwa "grzybki w tym barszczu" od popołudnia do późnej nocy - to już nie dla mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/06/19 23:56 #374087

Ja znam go od samego początku czyli od "adventures in foam". Koncert będzie unikalny bo Amon nie zagra typowych setów. Koncerty promujące nową płytę zostały ściśle wyselekcjonowane i można się spodziewać świetnie zrealizowanej oprawy wizualnej. Plan, kto, kiedy i ile czasu będzie grał, pojawi się na stronie festiwalu za jakiś czas. Cena 80 zł za jednorazowy wstęp też sympatyczna bo na krakowski Selector jednorazówki zaczynały się chyba od ok.140-150 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/06/20 07:48 #374091

będzie się działo :)
www.nina.gov.pl/aktualnosci/inau ... ue-1-lipca

EDIT:
pewnie, że się działo - było super, tylko mój system nerwowy był na wyczerpaniu przez... zakochane pary z parasolem! no nie pojmę, jak można stanąć przed kimś, otworzyć wielki parasol i mieć osobę z tyłu w dziurce od kutasa? biłem tym osobom brawo, kurwiałem, ale z tłumem się nie wygra, a wcale nie padał intensywny deszcz, bynajmniej non stop.
byłem kiedyś na koncercie depeche mode, wtedy lało z nieba, ale nikt nawet nie ważył się robić akcji z parasolem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/07/18 14:59 #375373

W Warszawie ruszyły dwa festiwale zaplanowane na co najmniej miesiąc. Jazz na Starówce pewnie wszyscy znają więc tylko na wszelki wypadek przypomne, że w najbliższą sobotę zagra Laboratorium i to najsilniejszym składzie:
Marek Stryszowski - saksofon altowy, wokal
Janusz Grzywacz - instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański - gitara basowa
Marek Raduli - gitara
Grzegorz Grzyb - perkusja
www.jazznastarowce.pl/index.php? ... rtysci&b=4

Mniej znany festiwal ruszył pod nazwą Ogrody Muzyczne, choć powinien nazywać się Zamkowe Dziedzińce Muzyczne:
ogrodymuzyczne.pl/page/pl/

Dobór wykonawców może nie poraża ale repertuar jest całkiem całkiem. Np "Święto Wiosny" w wersji baletowej, "Verklärte Nacht" na trio, koncert fortepianowy Bartoka, "Król Roger". Dokładniej, dobór wykonawców nie poraża poza jednym sentymentalnym wyjątkiem. Ostatniego dnia wystąpią słynni The Swingle Singers:
ogrodymuzyczne.pl/page/pl/progra ... e-singers/

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/09/25 16:50 #378640

Nie będę zakładać trzeciego wątku samopomocowego, tym bardziej że nie jest powiedziane, iż koncerty mają być na żywo. Od czasu gdy na jutubie zniesiono ograniczenia czasowe można znaleźć tam wszystko. Jak wszystko to i koncert orkiestry Franka Zappy z Barcelony AD 1988:
... re=related
A obok np. Franciszka i Kapitana Wołowe Serce z 1975. Kiedy mam to wszystko przesłuchać i obejrzeć? Poza tym chyba trzeba te cuda nagrywać, bo pewnie niedługo zaczną znikać.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/10/21 20:36 #380560

25 października w Sali Kongresowej wystąpi Stacey Kent. Można mieć bilet za pół ceny jeżeli skorzysta się z zakupów grupowych

www.mydeal.pl/warszawa/deal/3961/

Z MyDeal korzystałem i nie mam zastrzeżeń. Stacey Kent słuchałem i nie wybieram się.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/10/27 23:47 #380939

Warszawskie radio internetowe prowadzi audycję Fest Wieczór w czwartki od 22 do 24, podają informacje dotyczące festiwali zarówno polskich jak i zagranicznych, może komuś się przyda ta informacja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/10/29 10:10 #381035

Późno już (wieje zimny wiatr) ale bilety jeszcze są. W warszawskim Teatrze Studio dziś o 18:30 zaczyna się transmisja na żywo z nowojorskiej Metropolitan Opera. Dzisiaj "Don Giovanni", a za tydzień "Zygfryd".

teatrstudio.pl/

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/11/04 08:54 #381257

Bilety na koncert tria Pata Metheny w Arenie po 65 zł. Trzeba się pospieszyć:

gruper.pl/x.php/1,10206/Cala-Pol ... id=5435886

I zniżka na koncert PM3 w Kongresowej
gruper.pl/x.php/1,10053/Warszawa ... id=5435886

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/11/19 17:36 #381960

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
4 grudzień, Klub Hipnoza, Katowice pl.Sejmu Śląskiego.

WOJTEK MAZOLEWSKI QUINET

(bilety wyceniono bardzo przyjaźnie)


www.koncertomania.pl/koncert/170 ... intet.html

Naprawdę warto, ta (pure) jazzowa kamanda potrafi swobodnie "zaistnieć" (w porządnym), ale jednak mainstreamowym radiu (Trójka) i jako "piosenka dnia, czy tygodnia" (w innych "radiach" to się nazywa "power play") i na liście przebojów (tam nikt jednak nie śpiewa!).
Umieją również "przygrzać" (niemal jak Pink Freud), jak też rozgrzać rasową improwizacją, nierzadko "zbaczając" na kurs free...czego chcieć więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/12/11 14:38 #383135

21.04 2012 w klubie Studio w Krakowie
22.04.2012 w klubie Eskulap w Poznaniu
Anathema

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/12/13 09:04 #383274

25.03 2012 Loreena w sali Kongresowwej PKN
Ktoś sie wybiera?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2011/12/17 11:01 #383525

Do jazzfanów z Warszawy i okolic!

W niedzielę 18-ego wieczorem wybierzcie się na koncert do sali klubowej teatru Capitol, aby przez kilka godzin posłuchać całej czołówki polskich jazzmanów, a przy okazji wspomóc finansowo i duchowo chorego wybitnego kontrabasistę.

www.clubcapitol.pl/teatr/index.p ... ty_id=1256

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator