HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2020/01/17 12:41 #448011

Byłem i słyszałem. Zespół świetny, Maestro Antoni dystyngowany i stonowany (raczej lider w sensie Milesowskim niż naczelny mąciwoda), a repertuar miejscami zaskakujący. Standardy były zapowiadane ale obok Monka można było usłyszeć Elanor Rigby, a nawet dziecinną melodyjkę przypominająca "Były sobie świnki trzy". Widziałem też logo II Programu PR, więc warto obserwować ramówkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2020/11/09 21:42 #449472

Dziś odległość nie gra roli (nieważne w jakim miejscu realny występ się nie odbędzie) ale bliższa ciału mazowiecka koszula. Sieciowy cykiel koncertów dowodzony z Elektoralnej 12 w Warszawie:
18 listopada – Wojtek Mazolewski Trio
24 listopada – Michał Salamon
2 grudnia – Basia Drazkov & Bartek Smorągiewicz
9 grudnia – Kuba Więcek Trio feat. Paulina Przybysz
16 grudnia – EABS- Electro-Acoustic Beat Session
www.mik.waw.pl/archiwum/przestrzen-jazzu...ram-cyklu-koncertow/

Nigdy tam nie byłem (wybierałem się na Cecila Taylora ale nie dojechał), nigdy nie słuchałem Kuby Więcka, więc czas to naprawić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2021/10/30 13:18 #450847

Zapuściłem się i to zdrowo, jak śpiewał poeta. Nie tylko koncertowo w tradycyjnym znaczeniu tego słowa ale i internetowo. Tymczasem na www.youtube.com/results?search_query=jazz.pl
odbywają się występy na żywo. Ba, póki co, można nawet załapać się na widownię w Studio S3 radiowej Dwójki.

Jest i stara gwardia, która się nie poddaje:


i narybek, który atakuje coraz śmielej:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2022/02/22 09:36 #451199

Prawdziwe koncerty podobno tu i ówdzie odbywają się ale ja ciągle wirtualny. Niedawno odkryłem ten zbiór:
www.youtube.com/channel/UCA5BIEUwZztMpGF9PBspdYQ/videos

"Magnetofon szpulowy" umieścił w nim kilkadziesiąt zapisów (sam dźwięk) koncertów, które odbyły się w Polsce, przeważnie podczas Jazz Jamboree i przeważnie w latach 90-tych. Na wielu z nich byłem. Czasami odświeżam przyjemne wspomnienia, a czasami odkrywam tę muzykę na nowo. Pamiętam np. koncert Doktora Johna ale chyba przede wszystkim zapowiedź Jana Chojnackiego. Nie byłem wtedy fanem Doktora więc przewegetowałem występ czekając na kogoś innego (może Johna Scofielda). Być na koncercie i nie być - niestety zdarza się. Podobnie (choć nie aż tak) było z Shirley Horn czy (raz) Branfordem Marsalisem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2022/04/02 18:36 #451293

newry biora kolejny koncert odwołali czy to zespołu czy kabaretu i jakos odechciało mi się ...tak dwa lata przekładania, cudowania, bo covid...szlag wiec co bedzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2022/05/23 10:39 #451433

Przy okazji wydania nowej płyty zerknąłem na stronkę Arcade Fire i tu niespodzianka :) . Po 11 latach od pierwszej wizyty zespół zdecydował się na ponowny przyjazd do naszego pięknego kraju. Zagrają na warszawskim Torwarze w sobotę 1 października. Bilety nie są tanie w porównaniu z 2011 (od 185 do 446), ale myślę, że warto wysupłać 235,- na płytę, bo diabli wiedzą, kiedy pojawią się ponownie ;)
www.arcadefire.com/tour/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2022/10/02 20:30 #451688

Jako addendum do poprzedniego posta... Arcade Fire na Torwarze. Świetny koncert, świetna atmosfera...do tego stopnia, że cały zespół (a jest ich sztuk 9 w porywach) na koniec zrobił rundkę na około Torwaru pomiędzy publicznością śpiewając a cappella. Mam nadzieje, że nie będziemy czekać kolejne 11 lat na ich występ...kto nie był, niech żałuje i na pocieszenie No Cars Go własnoręcznie "skręcone" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2022/12/27 17:39 #451856

Nie jest to koncert, ale bardziej pasującego wątku (z lenistwa) nie znalazłem.

Trafiłem przypadkiem na takie info:
muzykoholicy.com/tomasz-pauszek-prezentu...e-tales-from-beside/


Wydane chyba tylko na czarnym placku. Problem jednak w tym, że nie bardzo jest gdzie podsłuchać co na albumie (spotifaj - brak, YT - brak, empik - brak, serpent - brak)

Pobieżnie posłuchawszy wcześniejszych albumów już wiem, że to nie dla mnie zatem powyższe należy traktować w kategorii - uprzejmie donoszę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2023/03/30 11:41 #452033

Zapowiada się nie lada gratka dla miłośników nowojorskiego The Interpol. Otóż po raz pierwszy zagra w Polsce samodzielne koncerty, a nie jak dotychczas, w trakcie któregoś z festiwali. Żeby posłuchać ich na samodzielnym koncercie, musiałem w 2015 jechać do czeskiej Pragi, więc nez zastanowienia nabyłem dzisiaj bilet :-)
Zagrają w sumie 2 koncerty - w Krakowie (6/06) i w warszawskiej Stodole (07/06). Cena biletu na koncert w Stodole to 229,- PLN, czyli jak na dzisiejsze czasy, umiarkowana.
www.stodola.pl/koncerty/interpol-136300.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2023/04/02 21:44 #452039

...i kolejne ciekawe wydarzenie, tym razem na Soundedit'23... Lisa Gerard i Jules Maxwell
soundedit.pl/lisa-gerrard-jules-maxwell/
Cena biletów od 99 do 249 PLN, czyli bardzo rozsądna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2023/06/08 12:17 #452127

Pioneer to the falls i Untitled z wczorajszego koncertu Interpol w warszawskiej Stodole



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2023/09/15 14:05 #452212

Hanna Raniszewska vel Hania Rani - 2 października o 20:00 - Krakowski Klub Studio
gazetakrakowska.pl/hania-rani-wystapi-2-...osts/ar/c13-17892691

The Cinematic Orchestra - 29 września, godzina i miejsce to samo.
gazetakrakowska.pl/brytyjska-grupa-the-c...mera/ar/c13-17885961

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2024/03/18 20:25 #452563

Fontaines D.C. zagrają na 2 koncertach w Polsce...18 czerwca w warszawskiej Stodole, a dzień później w poznańskiej Tamie.
Ceny biletów rozsądne, bo 146,- złociszy. Poniżej podczas koncertu dla KEXP

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2024/04/07 00:04 #452580

GoGo Penguin w Krakowie - Klub Studio - 4 czerwca 2024.

www.klubstudio.pl/koncert/RmQ7QR/2024-06...ng-Is-Going-To-Be-OK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator