HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/25 16:39 #347458

Zacznę od polityków, bo myśl mnie naszła kiedy posłuchałem co mówi Jarosław Kaczyński:
www.onet.tv/jakiej-muzyki-slucha ... 047836,c=1
o swoich gustach.

Aleksander Midwiediew jest wielkim fanem Deep Purple, ma podobno ich prawie wszystkie płyty, łacznie z winylami.

George Bush starszy zadeklarował się jako fan Williego Nelsona.

Adolf Hitler, wiadomo - Ryszard Wagner. Ale podobno lubił też Gustawa Mahlera, do czasu gdy nie zaczął antyżydowskich akcji.

Swojego czasu Jan Parys (ktoś pamięta?) dość szczegółowo refereował swoje gusta, ilustrując je muzyką. Puszczał jazz na przemian z pieśniami patriotycznymi sprzed wojny.

Donald Tusk kiedyś zaskoczony przez wywiadowcę zeznał, że bardzo podba mu się "Ostatni" Edyty Bartosiewicz.

Janusz Korwin-Mikke raczej woli mówić o tych, których nie lubi: m. in. Pendereckiego i Strawińskiego.

Wacław Havel jest miłośnikiem m. in. Franka Zappy.

Edward Gierek lubił piosenkę francuską ale nie wiem kogo konkretnie.

A teraz niby niepolitycznie ale z pewnym kontekstem. Pamiętam, że po słynnym Mundialu 1974 pytano naszych piłkarzy m. in. o ich upodobania muzyczne. Chyba zabroniono im mówić prawdę, bo większość przyznała się do jakichś oficjalnych nudziarzy w rodzaju Ireny Santor. Jacek Wszoła chyba już trafił na lepsze czasy (choć złoty medal olimpijski zdobył zaledwie dwa lata później), bo wymienił m. in. Yes i Pink Floyd, a może nawet Mahavishnu Orchestra. Dodał też coś o świetnym sprzęcie, który sobie sprawił ale nie wymienił firmy tylko moc wzmacniacza. Coś ze 30 watów co przy moich paru wacikach w Stereo Hicie wydawało się czymś niewyobrażalnym.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/25 20:11 #347462

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Ś.P. Lech Wawelski i jego małżonka lubili podobno słuchać Marizy .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/26 21:53 #347480

Nie powiem, żeby te upodobania mnie nie zaskoczyły:

"Osama Bin Laden relaksuje się przy śpiewie Whitney Houston, Kim Dzong-Il uwielbia Erika Claptona, a Mahmoud Ahmadinejad miło spędza czas, słuchając utworów Chrisa de Burgh"
www.wprost.pl/ar/184837/Jakiej-m ... yktatorzy/

Jest jeszcze Bill Clinton ale nie wiem czy można go tutaj umieścić, bo jednak był również saksofonistą. Nie najwyższych lotów ale jednak. Tak na wszelki wypadek: jest wielbicielem Theloniousa Monka i Sonny'ego Rollinsa ale przed wyborami przyznawał się do słuchania Kenny'ego G, bo ten sprzedawał 20 razy więcej płyt niż tamci.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/26 22:05 #347481

no cóz mnie najblizej do prezydenta Rosji bo tez mam wszystkie płyty DP (no może poza niektórymi koncertami ale ich tez miec można)... poza tym mam kilkadziesiąt pełnych dyskografii różnych wykonawców takich jak Dream Theter, Ac/dc, Van Halen czy Santana

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/26 22:18 #347487

Ciekawe, czy Kim Dzong-Il ceni sobie wczesnego Claptona, z okresu The Bluesbreakers i The Cream, czy tego późniejszego, bezpiecznie lukrowanego i przyprószonego siwizną. W pierwszym przypadku Ukochany Przywódca mógłby mieć pewne uwagi repertuarowe. Ot, choćby do takiego "I Feel Free".

A jak już przy politykach jesteśmy, to znaną postacią wśród operofili jest Grzegorz Kołodko, który podobno ma jakąś wielotysięczną kolekcję analogów i często bywa na operowych premierach w różnych przybytkach. W filharmonii też go czasem widuję.
Opery na szczęście nie cierpię, więc widuję go rzadko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/26 22:18 #347488

krisdebowski napisał: no cóz mnie najblizej do prezydenta Rosji bo tez mam wszystkie płyty DP (no może poza niektórymi koncertami ale ich tez miec można)... poza tym mam kilkadziesiąt pełnych dyskografii różnych wykonawców takich jak Dream Theter, Ac/dc, Van Halen czy Santana

A poza tym z czego jesteś znany?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/27 01:15 #347520

Mnie się kojarzy Rondo Veneziano z Hanną Suchocką. Dzisiaj nie da się tego wygooglować, ale jak byk pamiętam, że się pani premier podobało. Najwyżej trafię pod sąd ostateczny, w łapy jakiejś jeszcze rozgrzanej sędziny :roll:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hegel, Albedo, Audio Physic

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/27 11:34 #347528

gutten napisał: Ciekawe, czy Kim Dzong-Il ceni sobie wczesnego Claptona, z okresu The Bluesbreakers i The Cream, czy tego późniejszego, bezpiecznie lukrowanego i przyprószonego siwizną. W pierwszym przypadku Ukochany Przywódca mógłby mieć pewne uwagi repertuarowe. Ot, choćby do takiego "I Feel Free".


Fakt, jak w kapitaliźmie może feel się free? Z PRL-u też pamiętam różnych docentów dowodzących, ze te dwie rzeczy się wykluczają. Choć było wyjście: ten irracjonalny stan Mistrza Eryka mogli uzasadnić narkotykami stanowiącymi, jak wiadomo, nieodłączny element ustroju opartego na wyzysku człowieka przez człowieka.

Swojego czasu w Radiu Kolor w czasach jego świetnosci była audycja "Igła nasza, płyta wasza", w której różne znane osoby spowiadały się ze swoich upodobań. Ta znaność była względna, bo o wielu z nich wcześniej nawet nie słyszałem ale kim był Maciej Szczęsny wiedziałem (bramkarzem Legii w czasach gdy wyeliminowała ona mistrza Włoch z Pucharu Europy). Poza tym, że elokwencją przewyższał prowadzącego, to okazało się, ze słucha klasycznego jazzu z najwyższej półki.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/27 21:47 #347538

stalin - mozart
hitler - wagner
suchocka - opera wloska
letowska - schubert
kolodko - powaga
majo -jazz, powaga, srodziemnomorze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/06/27 22:16 #347539

  • akreiksi
  • akreiksi Avatar
  • Gość
  • Gość
Andrzej Lepper

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/08/02 23:59 #349317

Ciekawe, na czy ojczulek Kim słucha swoich idoli? :?:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/08/03 11:16 #349335

niezłe gusty mieli sławni ludzię...





proxy spotify

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez faranek22.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/08/03 12:38 #349342

Adam Szulc napisał: Janusz Korwin-Mikke raczej woli mówić o tych, których nie lubi: m. in. Pendereckiego i Strawińskiego.


Ciekawe czy Pendreckiemu podoba się ta "piosenka":
korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/pios ... _skiba/620

Każdy orze jak może, sam nie wiem czy zaśpiewałbym lepiej ale to towarzycho i wyrafinowanie tekstu (skądinąd słusznego ideologicznie) ... brr.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/08/03 22:52 #349380

"Śpiewać każdy może..." śpiewał pewien aktor. O tym, że słuchać każdy (i co chce) może, nikt nie śpiewa, ale chyba nie trzeba - wystarczy otworzyć radio na dowolnie (niemal) wybranej stacji komercyjnej - na ogół kaszana w kółko powtarzana. :(
A okazuje się, że wodzowie mają gusta wyrafinowane - czemuż to nie zapładniają swymi gustami swych podwładnych? To jest pytanie. :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

Upodobania muzyczne znanych ludzi 2010/10/04 17:26 #354549

Można pisać o upodobaniach, więc pewnie można i o antyupodobaniach.

We wspomnieniach Zofii Komedowej pojawia się Tadeusz Kantor, do którego chodziła po prośbie, gdy potrzebowała lokalu na jam session. Jak to się kończyło można sprawdzić tutaj na stronie 42:
www.jazzforum.com.pl/kzi.pdf
(niestety nie chce się kopiować).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator