HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

COVERY 2016/01/23 09:16 #430586

dzieciaki nieźle sobie radzą




Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/03/11 16:48 #432242

Pewnie nie wszyscy wiedzą (że tak napiszę z wyższością neofity), że już ta wersja jest coverem:



I to wcale nie wcześniejszego wykonu Martina Carthy'ego, dzięki któremu Paul Simon ja poznał:



Scarborough Fair ma korzenie jeszcze średniowieczne ale wersja znana obecnie dzięki Paulowi i Artowi ukształtowała się w XIX wieku. Trwają spory czy pieśń jest angielska czy szkocka, a może celtycka, a rozwiązanie wcale nie jest oczywiste, bo pierwotnie bynajmniej nie w Scarborough mieszkała ukochana autora tekstu. Tak jak w kilku innych piosenkach lud pracujący miast i wsi ciągle dodaje nowe zwrotki (sam mam swój wkład w "Morskie opowieści" czy "Lenina" - tego z refrenem "a ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz"), czasami zmieniając nawet pierwotne znaczenie . Kto wie, może Scarborough, jako bogate miasto targowe, zapłaciło za zmianę miejsca akcji.

Różnych wersji targów są setki. To jedna z bardziej oryginalnych, choć w dużym stopniu z powodu języka sąsiadów z południowej flanki*:



* Skąd to cytat, a?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

COVERY 2016/03/12 11:35 #432264

Jeszcze jedna wersja:



Cud dziewica z anielskim głosem, poruszająca się z lekkością elfa. Ale ... czy Wam też przypomina pewną tenisistkę? Nie, nie akustycznie, bo pod tym względem trudno o większe przeciwieństwo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/03/12 12:43 #432267

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: Jeszcze jedna wersja:


Cud dziewica z anielskim głosem, poruszająca się z lekkością elfa. Ale ... czy Wam też przypomina pewną tenisistkę? Nie, nie akustycznie, bo pod tym względem trudno o większe przeciwieństwo.



Oj!
W pierwszej chwili widząc obrazek z dziewczęciem pomyślałem z niepokojem, że Maria wobec ostatnich jej "przypadków" przerzuca się na śpiewanie... :blink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

COVERY 2016/03/13 03:47 #432288

Są takie covery, które dla mnie stanowią źródło najczystsze, i to właśnie przypadek wersji tej pieśni w/g Szymona i Garfunkjela, do której pozostałe wykonania, choćby nie wiem jak perfekcyjnie zaintonowane, nawet się nie zbliżają.
Gładkolicą Hayley już przecież znamy, chyba nawet z tego wątku, a której Iro nie bez racji zarzucił był brak emocji, ale tutaj mam wrażenie nieco przesadnej egzaltacji i muzycznego turbodoładowania, jakby to był hymn albo inna uroczysta pieśń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/05/05 23:23 #433500

Jennifer...o TAK :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/05/09 12:38 #433553

John Petrucci- Purple Rain w gitarowej wersji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/05/09 18:15 #433560

W moich wspomnieniach znowu cover bardziej popularny od oryginału :) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

COVERY 2016/05/13 21:35 #433596

Znowu trafił mi się cover bardziej znany od oryginału :) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

COVERY 2016/05/16 19:33 #433618

fozzie napisał: W moich wspomnieniach znowu cover bardziej popularny od oryginału :) :



:)

świetny jest ten numer, ale serio chyba wolę cover ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/05/16 20:55 #433619

Tak po prawdzie to trudno powiedzieć ile jest tam koweru w kowerze. Kiedy Sting śpiewa utwory z repertuaru "Police" to coverami ich nie nazywamy Tutaj sytuacja nie jest dokładnie taka sama ale to tylko kwestia nazwy. Gdyby zespoły Stinga nie nazywały się zespołami Stinga tylko np. Guardia to byłoby już symetrycznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/05/26 23:41 #433743

U mnie ponownie cover popularniejszy, bardziej znany od oryginału :) (cover już "gościł u mnie" przy innej okazji ;) ) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

COVERY 2016/06/26 23:03 #434316

Dzisiaj ponownie cover popularniejszy od oryginału ;) (szkoda tylko, że cover bardzo cicho sobie gra) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

COVERY 2016/06/28 21:04 #434350

Zaraz "za ciosem" kolejna propozycja tej samej bohaterki poprzedniego postu plus jeden z wielu (też chyba bardziej znanych) coverów :) :





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

COVERY 2016/11/10 22:16 #435928

Dzisiaj mam ponownie cover bardziej znany od oryginału: ;)





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator