HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

COVERY 2015/11/03 21:00 #428009

to jest dopiero cover :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/05 17:50 #429886



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/06 09:03 #429896

:dry: :huh:
Diana Krall - nie znam za bardzo jest twórczości, ale już jej nie lubię tą przeróbką normalnie zabiła ten klasyczny kawałek, smętne rzępolenie i ta dziwna maniera śpiewania, która kompletnie mi nie pasuje, jakiś taki olewając sposób śpiewania ma.

Kolejna kiepska wersja tej piosenki, ale i tak ciut lepsza niż Diana to Sia Furler



dziwaczna funkowa wersja by Edward Earl "Eddie" Hazel , jak miesza wiosłem i nie śpiewa to jest fajnie, jak otwiera gębofon to robi się kaszana



i nieśmiertelni Beach Boys

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/06 10:10 #429898

wdehe napisał: Diana Krall - nie znam za bardzo jest twórczości, ale już jej nie lubię tą przeróbką normalnie zabiła ten klasyczny kawałek, smętne rzępolenie i ta dziwna maniera śpiewania, która kompletnie mi nie pasuje, jakiś taki olewając sposób śpiewania ma.


Olewająca maniera to nie jest rzadkie zjawisko, a wśród wokalistek jazzowych (Billie Holliday, Shirley Horn, Abbey Lincoln, Nancy Wilson) nawet częste. Tak samo do polubienia jak proste, mocarne riffy czy darcie japy na full w muzyce metalowej. A co powiesz na to?



Nie jestem jakimś wielkim fanem Diany (a jej pianistyki wcale) ale z uznaniem stwierdzam, że z wiekiem staje się coraz lepsza. A jeżeli te filmiki są w miarę współczesne, to tego upływu lat wcale nie widać - taki bonus.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/07 14:02 #429965

wolę Sir Eltona, IMO ona tak sobie odśpiewuje piosenkę na pół-gwizdka, nie czuję w tym emocji.
Metalowe darcie japy zazwyczaj jest prawdziwe, czuć w nim emocje, to że wokalista daje z siebie wszystko, dlatego metalowe kapele tak fajnie na koncertach wychodzą, zazwyczaj, bo czasem trafiają się rzeczy, których nie da rady zrobić na koncercie, al etam tez na ogół darcia japy jest mniej.

Diana Krall IMO markuje tylko że śpiewa, za dużo w tym dystansu jak dla mnie, żadne dreszcze po plecach mi nie łażą, a to jest tego typu "song" że powinny,
mocno ziewająca wersja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/07 22:36 #429993

wdehe napisał: ... Metalowe darcie japy zazwyczaj jest prawdziwe, czuć w nim emocje, to że wokalista daje z siebie wszystko (...)
Diana Krall IMO markuje tylko że śpiewa, za dużo w tym dystansu jak dla mnie ...


To już rozmowa o gustach. Ja emocje u większości zespołów metalowych przestałem słyszeć w latach 80-tych, a od czasu do czasu zdarza mi się ich posłuchać (i wyłączyć). W to, że wyjątki pewnie są jestem skłonny uwierzyć.

Jeżeli chodzi o emocje u Diany, to są one tego typu (tylko mniejsze):



Jeżeli i tutaj ich nie słyszysz, to jesteśmy zrobieni z zupełnie innej gliny. Co nie znaczy, że kiedyś ich nie usłyszysz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/10 09:54 #430078

Tak, jesteśmy inni.

Taka ciekawostka, oczywiście wolę oryginał, bo kolesie z tego bandu zabili ten utwór :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/10 10:03 #430079

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

wdehe napisał: (...)
kolesie z tego bandu zabili ten utwór :angry:

Moim zdaniem istnieją utwory, które nigdy nie powinny być "coverowane" - Ten jest właśnie takim.

To się kwalifikuje do wątku o zbrodniach muzycznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

COVERY 2016/01/10 16:41 #430094

Iro napisał:

wdehe napisał: (...)
kolesie z tego bandu zabili ten utwór :angry:

Moim zdaniem istnieją utwory, które nigdy nie powinny być "coverowane" - Ten jest właśnie takim.

Z pewnością nie powinien być coverowany przez faceta, nawet jeżeli nosi sukienkę i każe do siebie mówić "Cathy", no chyba że dla jaj ;)
Ale jest z tego pożytek, bo przy okazji wytropiłem niezwykle gładką dziewicę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/10 17:29 #430096

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
No faktycznie gładka dziewica Hayley gładko odśpiewała czystym głosem, bez grama emocji, emocjonalny i dramatyczny song jako piosnkę dość przyjemną, za to w nie zmienionym aranżu ani na jotę. Nie zapamiętam raczej panny Hayley.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

COVERY 2016/01/13 23:54 #430226

bardzo przyjemny cover :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/14 18:20 #430269

Iro napisał: No faktycznie gładka dziewica Hayley gładko odśpiewała czystym głosem, bez grama emocji, emocjonalny i dramatyczny song jako piosnkę dość przyjemną, za to w nie zmienionym aranżu ani na jotę. Nie zapamiętam raczej panny Hayley.


zapodałem sobie wczoraj z przyjemnością Kate, oryginał znaczy się, wieczorkiem (po Waszych wpisach) ale Milady ochrzaniła mnie: "przestań znowu napie.dal.ć muzyką" ... Kate - mój rozmiar! ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/15 20:10 #430311

Przypomniały mi się takie oto dwa nagrania: :)





:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

COVERY 2016/01/16 16:39 #430365

Zdrada! To nie to Wish you were here i nie ten Blackmore! Nawet Redneki nieprawdziwe tylko jakieś miastowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2016/01/23 09:12 #430585

:cheer: :cheer: :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator