HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/05/15 17:49 #392141

Live streaming...

Z kompa na kolumny?

Wtykasz coś pomiędzy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/05/15 21:26 #392158

Live streaming = na oficjalnej stronie przez jakis czas mozna bylo posluchac calego albumu. Potem nadawanie wylaczyli. Innymi slowy sluchalem na sluchawkach z komputera calej plyty, tak jakby byla nadawana w internetowym radiu (tyle ze na oficjalnej stronie Soap and Skin).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/05/16 07:21 #392163

smykus_starszy napisał: Cholera, a ja jak myślę, że na coś czekam to okazuje się, że płyta już wyszła (i tak w kółko) :) Nawet nie mam na co czekać :)



Loreena McKennitt... czekałem, a płyta wyszła dwa lata temu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/06/14 13:35 #393086

Latitudes "Individuation"
Dostępna już (i zamówiona ;) ) w przedzamówieniu na stronce Shelsmusic.com
Na razie skromne informacje, jednak na YT coś już jest


nieźle prawda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/06 21:56 #393931

Ancients "Star Showers On The Euphrates" świeżynka i już dostępna w przedzamówieniu
shelsmusic.com/label/store.php

... ure=relmfu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/15 11:22 #394180

Kupiłem "Horse & Power". Poprzedni tytuł bardziej mi się podobał, bynajmniej nie dlatego, żeby był adekwatny do ich grania ale był bardziej fikuśny. Muzyka spoko, w ich klimacie choć zaczyna mi to brzmieć niebezpiecznie blisko Contemporary noise sextet i w sumie spodziewałem się bardziej klimatu podobnego do "monster of jazz", który był bardziej energetyczny, punkowy i ... he, że tak użyję archaizmu, czadowy. Zaczyna mi brakować u nich melodyjności i dlatego coraz częściej przesiadam się po nich na Jazzpospolitą, gdzie potrafię odnaleźć więcej "muzycznej logiki" i porządku, kolejnych fraz, które wynikają z poprzednich. Pink Freud gra bardziej chaotycznie, improwizuje, wiem taki ich urok. Swoją drogą, co właściwie bardziej świadczy o muzycznej dojrzałości ? Zdolność poukładania wszystkich nutek w logiczną i spójną całość czy rzucenie się na żywioł i próba poukładania wszystkiego w trakcie grania, a że nie wyjdzie idealnie ? Życie też nie jest idealne, też jest brudne, zdefektowane i tworzy dziwne formy, ale mimo wszystko działające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/16 09:51 #394217

Lacrimosa - Revolution
Neal Morse - Momentum
Mystery - The World is a Game

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/16 10:23 #394218

Ciekawe co Tilo wymyślił. Ostatnio rozjeżdża się strasznie, bez jakiejkolwiek koncepcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/16 10:35 #394219

Ale nadal "songwriting" jest na wysokim poziomie.

To jest jakies wyzwanie, zrobic cos lepszego od Fassade, Elodii, Czy Inferno.

Dla mnie najlepsza droga dla zespolow, ktore dzialaja przez lata jest droga ktora obiera Tool. Kazda plyta inna, nagrywana raz na ladnych kilka lat. Zmieniaja styl ryzykujac utrate starych fanow, ale maja to gdzies bo wiedza, ze zyskuja nowych....

Lacrimosa z ostatnich lat nie ma jakiegos jasnego kierunku jak dla mnie, no ale nadal lubie sluchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/16 11:32 #394222

Dokładnie o tym napisałem, brak sprecyzowanego kierunku. Marzy mi się powrót do Satury, Angst, Alles Luge... ale wiem, że to niemożliwe. Ale gdyby tak Echoes albo Fassade? Byłoby super.

Poziom Tilo trzyma, tylko, że jakoś tak... nie zapada w pamięć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/16 16:45 #394226

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

> zentaur, smykus

Na tej płycie znajdziecie "sprecyzowany kierunek" :-D

I nie lękajcie się "złej" sławy free-avant-jazzowej Zorna,
albowiem jest tu również niejaki M. Patton.

Mocny "concept album".
Polecam!



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2012/07/16 16:57 #394227

Ten Patton od FNM i np Fantomas czy Mr. Bungle?

Już się boję... :)


EDYT:



No dobra, a gdzie tu muzyka? ;)



Żartowałem, ale kompletnie nie moje klimaty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2013/01/21 13:33 #404955

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Wątek (taki zacny) zjechał tak nisko :oops:

W trójce dziś posłuchałem tego młodzieńca i czekam na płytę.
Ciekawa technika, no może u nas, bo tak jakby już opanowana przez choćby takich grajków jak Tony Levin, Trey Gunn.

Myślę, że zamiast kombinować i tjuningować zwykłe gitary, mógłby spróbować Warr Guitar - Chapman Stick jak ci wyżej...a może chce się odróżniać?
Zobaczymy, tak czy inaczej, jest ciekawie:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2013/01/21 17:36 #404972

A propos Johna Zorna, toż to kopalnia świetnej muzy w najprzeróżniejszych gatunkach gdzie można znaleźć coś dla siebie (podobnie jak u Laswella). Na przykład Zorn jako kompozytor w projektach Book Of Angels, Filmworks, Masada itd. polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2013/02/03 17:31 #405601

No i doczekaliśmy się ... nowa Patricia Barber - Smash/2013.
Muzycznie powracamy raczej do kanonu wcześniejszych płyt z drobnymi elementami rocka czy soulu. Całość jednak stworzona jest dla miłośników ugruntowanego już brzmienia zespołu. Bardzo równa płyta gdzie słychać dbałość o każdy szczegół.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator