HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/01/14 17:14 #414163

Iro napisał: Czyli czasowo wygląda na to, że dostaniesz już chyba "second print" - ciekawy jestem (oczywiście nic z tego nie wynika, poza małpią ciekawością) jak to jest uwidocznione i czy w ogóle jest gdzieś na grafice samego krążka lub wkładki/okładki?
Co do wspomnień (he "reminiscencji" chciałem napisać lub jak wolisz "powulkanić" B) )
jak dla mnie poza oczywistym otwierającym fragmentem tylko jeden jakoś się kojarzy - coś około numerów 4-8 (nie pamiętam tymczasem) - kosmiczne brzmienie, może ubarwiał jakiś odcinek o kosmosie?


"Chcąc być w porządku wobec tych, którzy kupili pierwszy nakład (za co niezmiernie im dziękujemy!) – modyfikujemy poligrafię płyty. Pierwsze wydanie pozostanie unikatowe, jedyne i niepowtarzalne. Nowi kupujący otrzymają minimalnie (mikroskopijnie wręcz) zmienioną okładkę, wyraźną adnotację „second edition” z tyłu opakowania oraz nadruk CD w zupełnie innym kolorze. Muzyka zostaje oczywiście ta sama."
gadrecords.pl/news/sonda-powraca

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/01/14 22:59 #414189

Tak ,dostane już drugą wersję bo pierwsza się rozeszła - i dobrze, to znaczy, że praca zespołu który opracował takie wydanie nie poszła na marne.

Musze częściej zaglądać po takich małych sklepikach, bo jak widać ciekawe i unikalne - nie tylko ze względu na mały nakład - płyty się tam pojawiają. Macie jakąś listę ulubionych ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/01/26 12:44 #414626

Jeżeli cała płyta jest taka:



to muszę ja mieć koniecznie. Dzisiaj rano usłyszałem jej zajawkę w audycji Wojciecha Manna, a mówiąc dokładniej w kąciku bluesowym Jana Chojnackiego. W Amazonie do kupienia dopiero od 15 kwietnia. Nim przyjdzie wiosna (prawdziwa) pozostaje youtube.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/01/26 12:46 #414627

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
wchodze w to - także mam nadzieję że płyta jest w tym stylu (cała)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/01/28 13:58 #414709

Ja czekam na nową płytę zespołu Lemon:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/02/01 11:02 #414843

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
GAD Records - jako sklep w necie działa pod nowym adresem:

gadrecords.pl/news/kultowe-nagrania

Jak się otworzy tą linkę w zapowiedziach widać niejaki SHOW BAND, kto wczoraj miał okazję słuchać w Trójce Margańskiego wie więcej. Pełna nazwa to - ANATOL WOJDYNA SHOW BAND.
Gad Rec. ma wydać po raz pierwszy ich nagrania na płycie.
Grupa "za życia", w latach 70. grała na ...statkach wycieczkowych.
Jest to soul/jazz/funk, który później, często we fragmentach ilustrował różne filmy w tym dokumenty, np PKF. Jedna z kompozycji zasiliła w sposób bardzo mocny serial "07 zgłoś się"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/03/28 17:19 #415697

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Kalendarzowo, astronomicznie i realnie w naturze Wiosna pełna gębą (oponki w autku też już zmieniłem) - czekam więc na popołudnie późne (moja najlepsza pora dnia w okresie wiosenno-letnim) aby sprawić sobie taką konfrontację:





vs.





Drugiej pozycji jeszcze nie mam, choć już podobno do kupienia.
"Złych" chłopaków z tego trio lubię nawet jak grają a to Blondie a to Nirwanę tudzież Pink Floyd to co dopiero jak się wzięli za to co lubię jeszcze bardziej -> jazz meets classic
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/04/15 09:47 #415843

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Hej Wielbiciele PRAWDZIWEGO PROG-ROCKA!!!
Już za miesiąc będzie dostępny brylant polskiego (i nie tylko) ProgRocka.
Dostępne dotychczas tylko we fragmentach jako bonusy do wznowień Grechuty.
To nie Anawa, to też nie eteryczny, rozmarzony poeta Grechuta, to rockowe jego wcielenie z grupą WIEM.
wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,43839

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/04/20 21:27 #415917

Czekam na nową płytę Marcina Maseckiego, taką która by mi się spodobała. Od czasu rozwiązania tria TAQ i występów z Pink Freud jakoś nie mogę się do jego nowych propozycji przekonać. Nawet tych:



Na początku maja ma wystąpić w kilku miastach w Polsce z Tomaszem Stańko. Może to coś zmieni.

Pozdrawiam świątecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/09/20 22:33 #418649

Dosłownie na dniach ma wyjść nowa płyta Flying Colors - Second Nature

Co za energetyczny kawałek - super :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/09/21 13:56 #418662

Jealous Gods zespołu Poets of the Fall. W zasadzie już wydali, muszę tylko poczekać na zamówienie płytki. W naszym kraju oczywiście się nie ukaże więc polscy fani robią zbiórkę. Taniej wychodzi przesyłka z Helsinek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/09/23 13:28 #418686

To mój pierwszy post na tym forum, a ponieważ nie zauważyłam żadnego działu powitalnego więc napiszę to tu - witam wszystkich serdecznie!

Jak wiadomo Leonard Cohen skończył 21 września 80 lat. Legendarny kanadyjski bard jest jednak nadal w świetnej formie - właśnie ukazała się jego trzynasta studyjna płyta pt. "Popular Problems". Już nie mogę się doczekać chwili, gdy zostanę jej szczęśliwą posiadaczką!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/09/23 16:47 #418689

Przywitanie się na forum to wymierająca (niestety) praktyka. Tym bardziej serdecznie witamy i być może zagościsz tu dłużej :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/09/23 18:56 #418690

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Bardzo serdecznie witamy, bądź pogodną i zostań z nami :)

Osobiście tym bardziej witam a to dlatego, że napisałaś w dziale Muzyka a w szczególności w moim zacnym ( ;) ) wątku.

Najnowsza płyta Leonarda jest doskonała, jak dla mnie najlepsza od...od...od czasu ...chyba "Recent Songs"
Niby podobna do poprzedniej ale to tylko "niby"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Na jakie/czyje nowe płyty czekacie ? 2014/09/23 19:28 #418693

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Hi hi - sam tu dawno nie bywałem, ale co zaskakująca obecność kobiałki może sprawić - nawet smykus od dawna tu nie widziany, coś skrobnął ;) (choć nie na temat :angry: )
Na cóż ja czekam (trza coś sensownego na temat napisać) - hmm tak naprawdę to bardziej na obrazki niż na audio, choć i to by się przydało.
Skończyła się już chyba seria ponad 20 koncertów Kate Bush. Ona zawsze wydawała sporo różnych "videos" - mam nadzieję, że te ostatnie będzie można zobaczyć (to przede wszystkim) i usłyszeć też.
Jak się tylko coś ukaże, kupię najbardziej wielopłytowowypasionąboxową edycję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator