HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Blood, Sweat & Tears 2008/03/05 22:14 #227204

Był taki zespół, a może nawet jeszcze jest. Powstał ok. 1967 r. i grał rewolucyjną jak na tamte czasy mieszankę rocka, jazzu i rhythm and bluesa. Dzisiaj ta muzyka troche wyblakła, ale ich koncerty pod koniec lat 60-tych brzmia dobrze i dzisiaj. Niestety mamy tylko dwa ich nagrania na żywo z tego okresu - bonusy z tej płyty:
www.amazon.com/Blood-Sweat-Tears ... 969&sr=1-2
Szukam czegoś więcej z tamtych czasów - koniecznie z koncertu, bo płyty studyjne to w ich przypadku tylko namiastka możliwości.

Znalazłem coś takiego:
www.amazon.com/Extended-Versions ... 24&sr=1-10
ale nie ma tam nic na temat daty nagrania czy składu, a to jest bardzo ważne. Interesuje mnie tylko pierwszy okres ich dzialalnosci czyli sprzed 1971 r. Może znacie tę płytę?

A tak przy okazji: czy ktos jeszcze lubi ten zespół. Kiedy odszedł od nich David Clayton Thomas podobno miał zastąpić go Czeslaw Niemen, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 07:00 #227254

Live And Unreleased 1968 37:50 ta płyta jest live
Child Is Father To The Man 1968
Blood Sweat & Tears (Second Album) 1968
3 1970
4 1971
New Blood 1972
No Sweat / New City 1973
Live & Improvised 1CD 1975 2L ta płyta jest live
Live & Improvised 2CD 1975 2L ta płyta jest live (drugi dysk)
More Than Ever / Brand New Day 1976 2Lp ta płyta jest live
Brand New Day 1977
Nuclear Blues 1980
BS & T Live 1980 L ta płyta jest live

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 07:01 #227255

More Than Ever / Brand New Day 1976
Przepraszam te płyty są studyjne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 09:07 #227263

Odnoścnie Niemena i BS&T, to istnieje nagranie znanego utworu BS&T (nie pamiętam tytułu), w którym Niemen udziela się na wokalu - po włosku.
Utwór był wydany na składance z kolejnym numerem (??? - nie wiem jakim) pod tytułem Italo Hits czy coś koło tego.
Dokładne informacje na temat tego nagrania można uzyskać w ... Radiu Kraków...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 09:49 #227266

w sierpniu 1972 ze strony managementu Blood, Sweat and Tears padła propozycja, aby Niemen zastąpił opuszczającego grupę Davida Claytona - Thomasa.
Niemen napisał we wspomnieniach : "los zrządził,że nie zdążyliśmy na prom, który miał nas przeprawić przez Bałtyk na rozmowy, a ja nie załamywałem z tego powodu rąk, mając w końcu i własne , bogate plany muzyczne.
Niestety wbrew powtarzanym namowom i sugestiom znajmych, Niemen nie wykorzystał tej szansy - wolał tworzyć swoją autorską muzykę.
I chwała Mu za to!!!!

Niemen był w tamtym czasie dobrze znany wytwórni CBS , która zaraz zainteresowała się genialnym wokalistą z Polski i lobbowała w Jego interesie. Kontakt urwał się, kiedy Niemen nie dawał się "urobić " specom od marketingu i chciał śpiewać swoje - mniej komercyjne rzeczy.

Od tamtej pory wytwórnia CBS wydała:

STRANGE IS THIS WORLD - 1972
ODE TO VENUS - 1973
RUSSISCHE LIEDER - 1973
MOURNERS RHAPSODY - 1974 (z gigantami jak John Abercrombie, Jan Hammer, Don Grolnick, Rick Laird)

Pozdrawiam
K.H.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 10:09 #227268

Ostatnio w TV pokazano wywiady z Dudziak Urbaniakiem John Abercrombie wspominającymi historię nagrywania MOURNERS RHAPSODY i przewidywaną pełną komercyjną klapą przedsięwzięcia.Szkoda i nie szkoda.Wrócił i zaczął eksperymenty z elektroniką wyprzedzając światowe trendy.W muzyce pop to chyba jedyna taki polski przypadek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 12:13 #227280

bananamour napisał: Live And Unreleased 1968 37:50 ta płyta jest live


Właśnie o taką płytę mi chodziło: dobry rocznik i z koncertu. Niestety jakos nie moge jej znaleźć w żadnym sklepie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 16:58 #227338

Adam Szulc napisał:

bananamour napisał: Live And Unreleased 1968 37:50 ta płyta jest live


Właśnie o taką płytę mi chodziło: dobry rocznik i z koncertu. Niestety jakos nie moge jej znaleźć w żadnym sklepie.

Pozdrawiam


Wydaje mi się, że "będzie ciężko" - najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd do Londynu i szperanie np. w second handach na Notting Hill Gate, albo w sklepie na Vauxhall - kiedyś z Recommended Records i innymi awangrdowymi rzeczami - ale myślę, że również z takimi unikatami jak BS&T - w każdym razie wyjazd tam załatwił by sprawę...
Ja mam w domu ICH pierwszą i trzcią płytę (BS&T & 3), natomiast mój kolega ma te płyty o których pisałem (stąd o nich "wiem") - jeśli poczekał byś "jakiś czas", a do tej pory nie uda Ci się kupić tej płyty, to może "uda mi się zabawić w złodzieja" i skopiować ją dla Ciebie (i dla siebie) he, he...
Miał byś kopię, do momentu, w którym skrobnął byś ten tytuł w oryginale - noooo i sam zadecydował byś czy warto wchodzić w pierwsze "próby" BS&T...???...
Jeśli możesz, to określ dzisiaj swoje oczekiwania... jeśli będziesz na tak, to zobaczę co uda się zrobić...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 18:24 #227355

bananamour napisał: Miał byś kopię, do momentu, w którym skrobnął byś ten tytuł w oryginale - noooo i sam zadecydował byś czy warto wchodzić w pierwsze "próby" BS&T...???...


Warto, bo mam ich pierwsze płyty. Wiem też, że później było już gorzej. Ale koncerty to inny wymiar. Jeżeli znasz studyjna i koncertową wersję Dharma for One Jethro Tull, to wiesz co mam na myśli - podobna różnica. Tyle, że u JT na koncercie dochodzi śpiew a u BS&T jest więcej instrumentalu.

Jeśli możesz, to określ dzisiaj swoje oczekiwania... jeśli będziesz na tak, to zobaczę co uda się zrobić...


Chciałbym wiedzieć czy ten koncert jest na poziomie dwóch nagrań bonusowych z płyty, do której podałem sznurek powyżej. Podobnie, interesuje mnie kto i kiedy nagrał ich płytę z serii "Extended Versions". Choć sądząc po cenie i innych płytach EV, to raczej można sobie odpuścić.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 18:39 #227359

Roz-py-tam i opiszę (chociaż to w praktyce niemożliwe) Live And Unreleased w tym wątku.
Trochę to jednak potrwa (nie jestem niestety arystokratą - rentierem i w związku z tym...fhudfhsfhsfhwf), więc proszę o cierpliwść...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/06 18:53 #227360

Z "Exented Versions" (tak jak piszesz) dał bym sobie "spokój".
Przemilczając wszystkie "chwyty".................., poza tym jacy ONI już wyrośnięci na tym zdjęciu...??? he, he, he...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/07 15:48 #227541

Niepomny tych ostrzeżeń zamówiłem jednak "Extended" (w amerykańskim Amazonie), w końcu to prawie za darmo. Jak dojdzie to złożę sprawozdanie a potem najwyżej oddam w dobre ręce. A przy okazji miałem pretekst, żeby zamówić Parkera z Gillespiem z Carnegie Hall AD 1947. U nas jakoś ich nie uświadczysz.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/26 13:39 #233272

Dzisiaj przyszła płyta BS&T "Extended Versions". Nawet da się słuchać, choć to już nie to samo co na początku.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/26 18:46 #233333

Tu jest chyba niedrogo:
www.vh1.com/artists/az/blood_swe ... bums.jhtml

A ,tutaj opisy wszystkich płyt:
www.rdrop.com/users/rickert/bst-discog.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blood, Sweat & Tears 2008/03/30 15:25 #234626

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
David Clayton-Thomas na dniach ma wydać nową płytę solową,
słyszałem w Trójce dwa kawałki - chyba będzie smacznie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator