HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Projektor do kina domowego-proszę o radę 2007/02/20 13:23 #152583

Witam wszystkich
Poszukuję opinii odnośnie projektora do kina domowego w cneie tak do 6k złotych.
Pomoc mile widziana
Pozdrawiam
v

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projektor do kina domowego-proszę o radę 2007/02/24 14:18 #153565

W ostatnim Audio Video masz test i porównanie Optomy HD 70 ( DLP ) i Sanyo Z5 ( LCD ). Wydaje mi się, że to są optymalne wybory w tych zakresach cenowych. Może jeszcze Panasonic AE900. Parę dni temu byłem na porównaniu HD 70 i Z5 w firmie zajmującej się sprzedażą projektorów. Wygrała technologia DLP i zdecydowanie Optoma HD 70. Pod względem bajerów i możliwości instalacyjnych przewagę ma Z5. Optoma maleńka i głośniejsza od Z5, który jest krowiasty jeśli chodzi o gabaryty. Obraz z Optomy ma lepszą czerń, kontrastowośc, przejścia między kolorami, głębię., ale jest kłopotliwy w instalacji, musi stać na wprost ekranu, zrzuca obraz dużo powyżej osi obiektywu ( musiałby stać na niskim stoliku lub najlepiej podwiesić go pod sufitem ). Brak Lens Shifta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projektor do kina domowego-proszę o radę 2007/02/24 18:49 #153609

Może kolega wspomni jeszcze o żywotności lampy, ponieważ wydaje mi się, że jest to bardzo krytyczny parametr obok innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projektor do kina domowego-proszę o radę 2007/02/24 19:43 #153629

Nie przesadzajmy z tą żywotnością lampy ( koszt nowej to 1200 - 1500 zł. ). Przyjmując, że nie trafi się wadliwy egzemplarz, żywotność lamp w obu przypadkach to 2000 - 3000 godzin, na projektorze ogląda się glównie filmy ( przynajmniej ja tak będę robił ). Nawet jeżeli oglądniesz 2 filmy w tygodniu ( 4 godziny, 250 godzin rocznie ), to lampa spokojnie wytrzyma 5 - 6 lat a może i dlużej. Może być tak, że prędzej wymienisz projektor na nowy po 7 latach niż wymienisz lampę. Dobrze by było zaopatrzyć się jeszcze w UPC w razie nagłego wylączenia prądu, poniewaz lampa przed wyłączeniem projektora musi się schłodzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projektor do kina domowego-proszę o radę 2007/02/24 22:00 #153701

Fakt, tylko że zależy czy będziemy oglądać filmy z DVD czy też np z satelity. Wierzcie mi, że są ludzie, którzy potrafią nabić trochę godziń. A tak na marginesie powiem, że Panasonic AE900 jako jeden z niewielu może poszczycić się dłuższą żywotnością(jak podawał dystrybutor 3000(5000H)).Zważywszy na klasę projektora i jego obecną cenę jest bardzo konkurencyjny. Sam będę kupował w niedalekiej przyszłości projektorek i bardzo podoba mi się to co oferuje AE900. Jego następca PTax100 ma większą światłość lampy i troszkę wyższy kontrast oraz automatyczne dopasowanie światłości do warunków pomieszczenia, ale lampa już żyje krócej. W cene różnica ok. 1000zł i jeżeli ktoś nie potrzebuje tych 2000ANSIlumenów to chyba AE900 będzie lepszym wyborem. Jeżeli tak nie jest, to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Projektor do kina domowego-proszę o radę 2007/02/24 22:53 #153723

Planuję zakup projektora w niedługim okresie czasu, ale tylko i wyłącznie do filmów z DVD. Jeżeli mialbym oglądać również telewizję z projektora, to dla mnie taki zakup nie mialby sensu ( po roku wymiana lampy ).

> viajero, jeżeli masz możliwość porównania projektorów, które wymieniłem, to zrób to. Dla mnie lepszy obraz daje DLP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator