HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Monopole czy bipole jako tylne kolumny w systemie 7.2 ? 2021/07/17 23:10 #450606

Kolejne pytanie, do Szanownych :-)

Mianowicie jestem w trakcie ustawiania i wieszania kolumn w nowym KD i nurtuje mnie kwestia tylnych głośników :-) W poprzednim kinie miałem system 5.2 gdzie wszystkie kolumny były takie same dokładnie, wszystkie tradycyjne monopole :-) Niestety z racji na to ze było dość wąsko, nagle wzrosty głośności w bocznych kolumnach były bolesne dla siedzących blisko nich :-) Dla tego zmieniłem boczne na dipole, ALE chce tez dołożyć dwa tylne głośniki aby mieć system 7.2 :-) Mam już kupione także dipole Klipsch RP-502S w tym celu, ale im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości czy to dobry pomysł :-) A ze ich jeszcze nie rozpakowałem, mogę wymienić na RP-600M i je powiesić z tylu :-) Nie mam doświadczenia z systemem 7.2, więc pytanie do tych co maja:

Mieliście okazje porównać bezpośrednio dipole z monopolami jako tylne głośniki ? Będę wdzięczny za opinie, tym bardziej z pierwszej ręki :-) I na jakiej wysokości testowaliście ? Rożne rzeczy wyczytałem i tez mam z tym zagwozdkę a nie chce dziur wiercić niepotrzebnie w nowej ścianie :-)

Dziękuje z góry za rady :-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator