HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/11/25 21:15 #449623

Witam
proszę o pomoc w doborze soundbara. Szukam najlepszego rozwiązania dla taty. Kino domowe nie wchodzi grę, ponieważ nie chcemy puszczać kablow oraz nie ma miejsca na ustawienie frontów i centrala w odpowiedniej odległości.
Póki co wziąłem pod uwagę YAMAHA YSP-2700 + SUBWOOFER - > w euro rtv za 3800 zł.
Proszę o opinię oraz propozycje

Pozdr

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/11/26 20:13 #449628

Pieniądze spore,
by takie coś zagrało z wymaganym efektem niezbędne jest odpowiednie ustawienie, symetria względem ścian, bo to gra dźwiękiem odbitym, sprawdź materiały yamaha na ten temat.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/11/27 07:46 #449630

Cześć, wczoraj się do edukowałem na ten temat. Yamaha odpada że względu na ułożenie pomieszczenia. Masz może jakieś sugestie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/11/28 11:17 #449633

mam, ale nie spodoba ci się,
co ja bym zrobił?
kupił bym amplituner kina domowego yamaha
(bo jestem fanboy-em musicast i yamaha, zawsze polecam yamaha, ale może źle robię, niestety nie płacą mi za to, nawet zniżki żadnej u nich nie mam, a szkoda,
BTW: jeśli ktoś z yamaha to czyta - to kochani, potrzebuję kupon zniżkowy na pacifikę... święta idą, córka chce lepsza gitarę)
koniecznie coś nowego, z systemem musiccast, do tego dwie duże podłogówki (fronty) i używał tego do wszystkiego, procesor dźwięku zmiksuje wszystko na dwa kanały, będzie można podpiąć wszystko co potrzeba nawet gramofon - to oczywiście w zależności od wybranego modelu) i korzystać z serwisów w stylu deezer itp...
no i zawsze można dodać subwoofer
poczytaj o musiccast
czyli tak: amplituner kina, dwa duże frontu i niech to gra jako virtual cinema coś, zależy od marki amplitunera jak to się nazywa,
jakość dźwięku i możliwości powinny być dużo lepsze niż jakiś tam soundbar, czy głośniki TV
amplituner kinowych na rynku mnóstwo, kolumn też, jest w czym wybierać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/11/30 10:16 #449643

No wiem, sam mam yamahe RXV 485 plus zestaw Taga Harmony 5.1. Tutaj dla taty rozwiązania szukam. Ale dzięki za odpowiedź :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/12/26 01:39 #449832

A rozważałeś zamiast soundbara kolumny aktywne? To co raz ciekawszy temat. Żadna belka , za żadne pieniądze nie zbliży się do takiego rozwiązania. Mi się podobały Audiopro A36. Kosztują nawet mniej niż założyłeś. Mają HDMI do telewizora plus aplikacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/12/26 21:45 #449840

Czy można złożyć zestaw 5.1 z tymi aktywnymi kolumnami ?, ciekaw jestem jak to by zagrało ,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Soundbara do pokoju 24 m2 do 4000 zł 2020/12/27 08:03 #449841

złożyć samemu, nie, zbyt kłopotliwe to by było, potrzeba kupić procesora (przedwzmacniacz) kina domowego i z niego rozsyłać dźwięk na poszczególne kolumny aktywne za pomocą kabli, bo nie słyszałem o takich rozwiązania z rozsyłaniem bezprzewodowym.
te procesory kina domowego, to nie są tanie rzeczy, one są przystosowane do współpracy z końcówkami mocy kina domowego

np. taki piękny Rotel RSP-1576 MKII , czy Marantz AV8805
i pewnie są jakieś nowsze i lepsze, ale w przypadku zwykłych pomieszczeń (wielkość) lepiej kupić amplituner

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator