HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomocy! Charczący subwoofer JBL 2020/06/25 10:35 #448881

Cześć,
zanim oddam na gwarancje chciałbym zapytac się Was tutaj. Około 4 miesięcy temu kupiłem JBL 3.1 i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu, jednak czasami, nie zawsze, przy niższych dźwiękach, w większości wypowiedzi w tv, rozmów, przy końcu wyspowiadania zdania subwoofer dziwnie „charczy” jako laik bardzo ciężko ni odzwierciedlić ten dźwięk, ale nie jest to naturalne. Tak jakby „pierdzial”. Co może być na rzeczy? Czy jest możliwe, ze kabel zasilający subwoofer jest trafiony? Czy to już problem w środku urządzenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Charczący subwoofer JBL 2020/06/25 11:13 #448883

Kabel nic tu nie ma do rzeczy. Jak by był "trafiony" to urządzenie by nie działało, ewentualnie iskrzyło by gdzieś przy wtyczkach albo w miejscu uszkodzenia izolacji.
To może być uszkodzenie zawieszenia głośnika, górnego lub dolnego. Mogło się tak zdarzyć przy głośnym słuchaniu.
Możliwe też, że w środku coś jest nieprzymocowane jak należy (np. pianka wytłumiająca) i zwyczajnie furkocze wpadając w rezonans przy odpowiednich warunkach. Może też być obluzowany tunel basrefleksu albo nie dokręcony do obudowy głośnik, ewentualnie źle spasowany z otworem. Miałem tak kiedyś w kolumnach, że w rezonans wpadał plastikowy ozdobny kołnierz głośnika mimo dokręcenia do oporu. Pomogła dopiero cieniutka warstewka silikonu która skasowała luz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomocy! Charczący subwoofer JBL 2020/06/25 11:58 #448884

Czyli nie kombinować oddać na gwarancje czekać co powiedzą? Boje się tylko wysłać im sprzęt, a dostanę odpowiedz, ze wszystko działa i żebym nie kombinował... mam nagrany filmik w razie w jak to „charczy” to może uwzględnia to jako załącznik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomocy! Charczący subwoofer JBL 2020/06/25 22:06 #448887

Jeśli jest na gwarancji to chyba lepiej skorzystać z serwisu.

Z serwisami jest różnie, ogólnie na forach ludzie raczej napieprzają i żalą się na obsługę kiedy ciężko się dogadać, nie chcą uznać reklamacji, stwierdzić usterki, wymienić sprzętu czyli ogólnie zająć się reklamacją (polecam film na YT o reklamacji mercedesa wartego okrągłą bańkę w bodajże warszawskim serwisie tej marki), ale to może też być pokłosie tego, że kiedy serwis załatwia reklamację sprawnie i rzetelnie to mało komu chce się tym faktem pochwalić na forach i stąd zły obraz wszelakich serwisów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator