HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w doborze głośników 2020/04/24 09:18 #448550

Witam, posiadam yamahę rx v485 do tego centralny canton MX 100 i x 4 JBL CONTROL ONE. Wcześniej zamiast JBL miałem x 4 canton cx 60( wymieniłem na te jbl, ponieważ ojcu zalegały) . Zastanawiam się nad wymianą centrala na canton AV 700, czy to dobry pomysł? Następnie wymienić te JBL na frontach na coś konkretnego, ale to kasy muszę uzbierać więcej ( chyba że polecicie coś z używki w rozsądnych pieniądzach tj 500 zł (za dwa fronty ))

Od niedawna buduję w mieszkaniu nagłośnienie, więc jestem póki co zielony ;)

Z góry dziękuję za rady
Pozdr
Adam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze głośników 2020/04/24 16:23 #448552

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze głośników 2020/04/24 21:32 #448553

No dobra rozumiem, a ta konfiguracja co teraz mam? Wiem, że można sobie z niej żartować ale aktualnie stać mnie na budżetowe nagłośnienie. Ten centralny zmienić? Widziałem jeszcze jbl EC 25 po 350 zł i z tymi jbl control one może by w miarę grał.... Czy ten canton AV 700 jeśli nie stać mnie na pozadne kolumny itd.


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze głośników 2020/04/25 01:42 #448558

Ja wiem, że centralny w kinie domowym odwala połowę roboty, bo lecą z niego dialogi i większość tzw. akcji, ale dałbym sobie z nim spokój i skupił się na frontach. Rozumiem, ze kasy mało, dlatego też wrzuciłem ci sznurki do sensownych kolumn do 500 zł. Tańszych porównywalnych nie znajdziesz, bo ceny używek poszły w górę. Jeszcze rok, dwa temu widziało się na aukcjach np. fajne Mission 701 lub 702 poniżej 500 zł, albo Eltaxy liberty 5+, ale dziś to już wydatek rzędu min 600-650 zł. Dlatego nie ma co wybrzydzać.

EC 25 mógłby być, ale do niego trzeba by dobrać również fronty z tej samej serii i wtedy to miało by sens. Obecny zestaw Control One zaczyna grać od 100Hz, więc nie są to, można by powiedzieć, pełnoprawne kolumny, zwłaszcza jeśli maja grać jako fronty. Tylko z racji cięcia ceny ktoś wpadł na pomysł, żeby wziąć kolumny tylne i dać je też na przód licząc na to, że subwoofer dorobi to czego one nie mają. Powiem Ci inaczej, z naprawdę dobrymi frontami cała reszta zestawu 5.1 przestaje mieć sens, no ale klientom wmówiono, że można mieć tanio dźwięk przestrzenny i co średnio dwa lata wchodzi następny system dźwięku dookólnego. Było 5.1, 7.1, 11.2, DTS w kilku odsłonach, ostatnio Atmos, a teraz świeżutkie Auro 3D. Wszystkie w gruncie rzeczy takie same - drogie, potrzebujące pierdyliona głośników (i kilometrów kabli) porozstawianych po całym pokoju, a efekt będzie tylko taki, że za chwilę pojawi się nowy patent i zabawa w opychanie ludziom kolejnych głośniczków zacznie się na nowo. Jak siedzę w profesjonalnie nagłośnionym kinie, nawet z certyfikatem THX, to z tyłu i tak prawie nic nie słychać, a z góry to już zero. Moja rada - kup dwie dobre kolumny, a resztę wypiernicz, pozbędziesz się problemów, rozterek, plątaniny kabli i wzmacniacz odetchnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze głośników 2020/04/25 09:03 #448559

No masz rację, jeszcze Cię pomęczę - jest szansa na porządne fronty ale nie podłogowe (nie mam miejsca) wynajmuje kawalerkę i mam ograniczoną ilość :d prawy głośnik mogę ew postawić na parapecie ale będzie duża różnica w wysokości... Dodam że subufer mam CANTON AS 60

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HUZ4Rx.

Re:Pomoc w doborze głośników 2020/04/25 10:52 #448560

Patrząc na dostępne miejsce obawiam się o sens postawienia czegokolwiek. Normalnej wielkości monitory też mają jednak jakieś wymiary (ok. wys.30 x szer.20 i do tyłu też przynajmniej 20-25cm.). Ale jeśli monitory to coś z tych, a Subwoofera się nie pozbywać.

allegrolokalnie.pl/oferta/dunskie-eltax-...-kolumny-podstawkowe
allegro.pl/oferta/glosniki-podstawkowe-elac-bs-52-9170246146
allegro.pl/oferta/kolumny-quadral-dauphi...er-okazja-7527687324
allegro.pl/oferta/kolumny-quadral-dauphi...nologue-e-8846224429
allegro.pl/oferta/jamo-e800-8581099187
allegrolokalnie.pl/oferta/wharfedale-diamond-9-1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze głośników 2020/04/25 16:13 #448562

Super naprawdę dziękuję za pomoc,

, centrala właśnie kupiłem JBL STUDIO 225. Fronty lepiej tej samej marki szukać np JBL STUDIO 220, czy mogą być innego producenta niż centralny ? ( znajomy mówił, że najlepiej jak jest wszędzie ta sama marka) z miejscem jakoś sobie poradzę, ten z lewej strony front podwieszę na szafie (jakiś uchwyt muszę jedynie rozkminic, a prawy front postawie na parapecie - wtedy wszystko będzie na równej wysokości oraz odległości od tv i od centrala.

Pozdr
Adam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator