HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Amplituner (używany) do ok.1200zł - Kino Domowe. 2020/04/17 09:50 #448516

Cześć, mam pewien problem, mianowicie nie wiem na jakie amplitunery patrzeć, w budżecie do około 1200zł. Aktualnie mam DENONA AVR 1312 i świetnie się sprawuje jak na moje nieaudiofilskie ucho ale mam w planach oddać go bratu a w salonie postawić nowy "lepszy" amplituner. W salonie grają kolumny TAGA w systemie 5.1, dokładniej model Taga Harmony TAV-606 v.3 + subwoofer TSW-90 v.2. Salon to otwarta przestrzeń, połączona z kuchnią i korytarzem (holem), łącznie może 70m2. Kolumn nie mam zamiaru wymieniać ponieważ starczają mi ich możliwości, a nikt inny z domowników i tak nie odczuje efektu gdybym kupił coś lepszego. Przechodząc do meritum mojej wypowiedzi, chciałbym poprosić was o radę, jakiego amplitunera szukać, nie chce kupować nowego „grata” za tą cenę bo wiem że to będzie totalna klapa i pewnie zagra gorzej od mojego denona, jedynie co będzie miał lepszego to komunikacje typu WiFi, airplay, bluetooth czy inne duperele – nie zależy mi na tym. Dlatego chciałbym kupić coś z sprzętu używanego, nie znam rynku amplitunerów na tyle dobrze żeby sam sobie poradzić z takim wyborem i nie wtopić. Najważniejsze aspekty amplitunera dla mnie: niezawodność sprzętu (ma grać a nie się psuć), system chociażby 5.1, kilka wejść HDMI (podepnę pod to, DVD, Telewizor, od czasu do czasu laptopa żeby obejrzeć jakiś koncercik więc fajnie gdyby miał chociażby jedno wejście z frontu – chociaż to nie jest mus), kabel optyczny żeby podpiąć TV, USB, gdyby miał jakąś tam komunikacje chociażby prze Airplay też bym nie narzekał lecz nad tym aspektem ważniejsza jest jakość dźwięku czy chociażby samego wykonania. Najczęściej na kinie domowym będę oglądał TV, filmy, puszczał muzykę czy oglądał koncerty. Reasumując jestem w stanie wydać nawet troszkę więcej jeśli trzeba i jest przeskok jakościowy między jakąś tam graniczną ceną, żeby znaleźć amplituner na lata.

Przeglądałem rynek chociażby na OLX czy Allegro i pierwsze co mi wpadło w oko (nie mówię o wyglądzie wizualnym) to amplitunery typu: NAD T747, DENON AVR-3312, Yamaha RX-V773.

Druga sprawa to taka że potrzebuje amplituner do garażu, najważniejsze funkcje to radio oraz system nagłośnienia 4.0, oraz możliwość podpięcia się muzyką z telefonu poprzez np. AUX. Posiadam tam 4 odrestaurowane kolumny, 2 sztuki Tonsil Mildton 70 oraz 2 sztuki Tonsil Space 86. Budżet do ok. 200-300zł.

Od razu proszę o porady na co patrzeć przy wyborze amplitunera z każdej półki cenowej, ponieważ w przyszłości planuje kupić jeszcze kilka do pokojów.

PS. Ogólnie to mi się nie śpieszy więc mogę przeglądać rynek codziennie i czekać na okazjonalny zakup.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner (używany) do ok.1200zł - Kino Domowe. 2020/04/17 14:09 #448518

Wskazany NAD raczej odpada bo nie ma ani jednego HDMI. Pochodzi z czasów kiedy ten typ gniazda jeszcze nie istniał, natomiast podane modele Denona i Yamahy mają ich już całkiem sporo, Problem tylko w tym, że Denon nie informuje w ogóle o możliwości podpięcia kolumn 4 omowych (w magazynie Audio nawet nie testowali takiego połączenia), a mimo tego, że specyfikacja TAV-606 podaje 6 omów należy zakładać, że nie koniecznie tak jest i są raczej 4 omowo, jak spora większość kolumn na rynku, zatem skłaniał bym się do RX-V773. Denon mógłby się wyłączać podczas słuchania koncertów ... z sąsiadami ;) więc dmuchając na zimne, wybrałbym jamaszkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner (używany) do ok.1200zł - Kino Domowe. 2020/04/17 15:49 #448520

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie, lecz model NAD'a który podałem prędzej jest z 2011 roku (chyba) - tutaj link www.ceneo.pl/8439843#tab=click, więc posiada gniazda optyczne jak i hdmi.
Druga sprawa, jeśli znasz się trochę na tym sprzęcie to poleć coś od siebie w tej cenie. Ja dałem moje tylko dla przykładu (gdy przeglądałem olx'a wpadły mi w oko).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner (używany) do ok.1200zł - Kino Domowe. 2020/04/17 21:50 #448521

Zmyliło mnie to, że gniazda HDMI są w NAD-zie tak usytuowane, że na pierwszy rzut oka ich nie widać.
Trudno mi polecać co jest lepsze bo nigdy nie byłem i nie będę użytkownikiem amplitunerów do kina domowego, nie lubię kombajnów, dlatego podrzucę tylko kilka innych moim zdaniem wartych uwagi propozycji na temat których musisz już pogrzebać samemu.

allegro.pl/oferta/amplituner-do-kina-dom...tz-sr5008-9081566662
allegro.pl/oferta/amplituner-marantz-sr8...x-select2-9036535872
allegro.pl/oferta/avr-460-amplituner-har...t-komplet-9109382652

W poszukiwaniu okazji warto zaglądać też tutaj.
www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=amplitunery

Natomiast gdyby nie konieczność używania HDMI wziął bym tego:
allegro.pl/oferta/rotel-rsx-1055-amplitu...uper-stan-9060285957

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator