HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Tani zestaw kolumn 5.0 2019/11/14 23:06 #447605

Przymierzam się do zakupu kina domowego.

Nie jestem audiofilką, sprzęt będzie służył do gier i filmów.

Amplituner będzie Denon AVR-X250BT, kupuję po znajomości.

Pytanie jaki zestaw kolumn? Czy takie marki jak
  • Prism
    Wilson
    Koda
    Taga
    Pure
to do czegoś się nadają?

Cena max 1000zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/08 23:49 #447962

Jeżeli wątek jeszcze jest aktualny to proponuję Ci głośniki Indiana Line. Sam ostatnio się zakochałem w budżetowej serii Nota. Sądzę, że to wystarczy do tego amplitunera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/09 19:27 #447966

Prism omijaj, Taga i Koda to w sumie to samo, zdarzały się im udane modele, ale w większości to jednak mocno oszczędnościowe konstrukcje, podobnie z resztą jak Wilson (polska marka, która zamawia kolumny w chinach).
Marki Pure nawet nie kojarzę, więc z tym też lepiej dać sobie spokój. Do kompletu jest jeszcze Melodika, która działa na identycznych zasadach jak Wilson. Te marki możemy brać pod uwagę wyłącznie wtedy kiedy budżet okrojony a kolumny z jakichś niewyjaśnionych przyczyn muszą, ale to naprawdę muszą być nowe ze sklepu. Proponowana Indiana też szynki nie urywa, ale chyba faktycznie na tle wymienionej konkurencji jest wyraźnie lepsza.

Moja sugestia jest związana z bardzo niskim budżetem jeśli mówimy o kolumnach nowych i z bardzo fajnym budżetem jeśli mówimy o kolumnach używanych, to kupno kolumn używanych, którą to opcję gorąco polecam. Za takie niemałe w tym wypadku pieniądze możemy kupić bardzo fajne kolumny które nie będą zrobione z tak dramatycznie tanich obudów i głośników jak ww marki.

Dlatego proponuję zostawić w spokoju powyższe wyroby kolumnopodobne i zerknąć na poniższą przykładową listę.

allegro.pl/oferta/mission-m34-m-34-8729987148
allegro.pl/oferta/acoustic-energy-evo-3-piekne-8791261501
allegro.pl/oferta/castle-acoustics-severn-mk1-8806749252
allegro.pl/oferta/mission-m74-m-74-8729962587
allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-tannoy-...myslenice-7866688910

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/21 00:11 #448040

John->
Trafnie to opisałeś. Większość tych "audiofilskich" marek, to niestety chiński twór na zamówienie dystrybutorów. No ale taki mamy klimat. Marketing jest czymś ponad to wszystko stąd cyferki się zgadzają. Też nie mam dobrego zdania o Kodzie czy Wilsonach. Części na zwronicy to nawet nie kilka dolarów. Prostota na maksa, jedynie te obudowy mogą nęcić oczy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/21 22:34 #448046

cześć,
chyba podepnę się do tematu zamiast robić nowy bo mam prawie podobny problem.
Od dłuższego czasu myślę o zakupie sprzętu grającego do mojego mieszkania w którym obecnie jest stara wieża HiFi - taka wiecie, świecąca się jak choinka (sprzed 18 lat).
Początkowo myślałam o zakupie kina domowego (sam amplituner bez odtwarzacza BR) z głośniakmi 5.1. Zależało mi na tych tylnych głośnikach ponieważ w moim mieszkaniu na etapie wykańczania instalator zrobił mi wyjścia na głośniki tylne (tzn poprowadził kable od miejsca w którym powinien stać amplituner do miejsca w ścianie za sofą gdzie mają wisieć głośniki). Obecnie jak się trochę rozeznałam i poczytałam to coraz bardziej skłaniam się do kupienie zestawu dwóch dobrych kolumn przednich zamiast 5 kolumn średnich. Podobnie jak koleżanka, która założyła ten wątek nie jestem audiofilką i chciałabym przeznaczyć na sprzęt około 2000PLN. W założeniu wszystko miało być nowe, ale po przeczytaniu tego wątku zaczęłam sie zastanawiać.
Moje wymagania co do sprzętu:
1) przedkładam jakość muzyki ponad głośność muzyki i z tego powodu nie zależy mi na niewiadomo jak wysokiej mocy zestawu ani na tym aby był osobny głośnik niskotonowy - mieszkam w dwupokojowym mieszkaniu i chciałabym aby moi sąsiedzi ciągle mnie lubili :)
2) zależy mi na tym aby na zestaw można było podawać muzykę przez Bluetooth lub Wifi - ogólnie bezprzewodowo z telefonu lub internetu.
3) zależy mi na tym aby było w amplitunerze radio - nie musi być internetowe.
4) połączenie głośników do zestawu kablowe a nie bezprzedowodwe.
5) słuchanie muzyki vs oglądanie filmów =60/40%
6) ze względów wizualnych chciałabym aby te przednie głośniki były duże, tzn wysokość około 1m.

Biorąc wszystko powyższe pod uwagę zakładam że najlepszy dla mnie będzie jakiś amplituner 5.1 pod który obecnie podepnę sobie tylko 2 kolumny, a jak moje życie się zmieni i będę miała więcej czasu na oglądanie filmów (i jak jakoś tych filmów znacząco wzrośnie, bo ostatnio to raczej nic ciekawego nie widziałam) to sobie dokupie pozostałe kolumny, a jak dorobię się własnego domu to wtedy dokupie subwoofer :-).
To czego nie wiem to czy jest różnica między jakością amplitunerów 5.1 vs 2.0 oczywiście z tej samej półki cenowej.
Znalazłam sobie taki oto amplituner, który na moje oko spełnia moje kryteria, ale niestety nie znam się na szczegółach i nie wiem też jak do tego dobrać głośniki....choćby te używane o których pisał Johny 1.5V
www.mediaexpert.pl/amplitunery-i-wzmacni...bt-czarny,id-1168580

Jeśli jesteście w stanie mi pomóc to będę wdzięczna :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/22 23:04 #448051

Z tego co zrozumiałem i wyczytałem, to interesuje Cię, tani zestaw kina domowego. Jeżeli faktycznie lubisz oglądać filmy i słuchać muzyki i stosunek jest 50:50 to raczej odpuść sobie amp do kina i kup amp ale do stereo i stwórz dwa kanały na tym. Z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie. Ja proponuję Ci Yamahę RN303+Indiana Nota 550X. Serio, lepiej na tym wyjdziesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/23 17:00 #448052

dzięki :)
czyli coś takiego?
www.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi/yamah...a-550-x-orzech.bhtml

Wygląda OK tylko cena trochę wykracza poza moje widełki, ale może warto.... Minusem jest tylko to że nie ma wejścia USB - przy okazji pytanie: czy jest różnica w jakości odtwarzania dźwięku z USB (pendrive) a odtwarzaniem tego samego dźwięku (mp3) z telefonu przez Bluetooth/Wifi?

Jeśli dobrze rozumiem to amplituner 2.0 jest z założenia lepszym jakościowo urządzeniem niż 5.1, tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/23 23:44 #448054

Pewnie, że warto troszkę dołożyć i się cieszyć :)
a po co Ci w sumie USB skoro masz możliwość przesyłania dźwięku po wifi? To daje znacznie większe możliwości w raz z obsługa plików wysokiej rozdzielczości.
-zdecydowanie lepiej mieć ampli 2.0 niż 5.1 - do muzyki jak znalazł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/25 12:54 #448060

ciekawe jest to że taki zestaw jest na wielu stronach w cenie około 2700zł a osobno (amplituner i głośniki) można złożyć za 2250.

Może głupie pytanie: czy kolumny głośnikowe stojące można postawić na szafkach? chodzi mi o to czy wtedy się jakoś gorzej dźwięk rozchodzi lub czy mogą one się z tej szafki ssunąc jakoś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/25 18:16 #448065

I tak i nie.

Po pierwsze głośniki powinny być mniej więcej na wysokości uszu kiedy siedzimy, więc tzw monitory jakoś tam się do tego nadają, ale wolnostojące już nie bardzo, poza tym głupio by to wyglądało.

Drugi problem jest taki, że kiedy kolumny dotyka bezpośrednio szafki to ta szafka zaczyna nam grać razem z kolumną i to zdecydowanie dla dźwięku dobre nie jest. Przede wszystkim bas traci kontrolę i robi się tu i ówdzie podbarwiony, na dodatek co jakiś czas w rezonans wpadnie sam mebel. Przy niskim basie będzie się to dziać praktycznie cały czas. Monitory jeśli już muszą stanąć na np. komodzie to wypada je odizolować jakimiś podkładkami z gumy, silikonu lub czegoś co wyraźnie izoluje od drgań. To niestety nie eliminuje całkowicie tego efektu, a tylko trochę go zmniejsza, no ale lepsze coś to niż nic.

A co do zsuwania się, no jeśli szafka nie jest wypoziomowana to od drgań kolumna może nam zacząć powoli wędrować, ale z podkładkami z czegoś gumo-silikonowego nic się takiego dziać nie powinno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/26 22:43 #448072

Jeżeli znalazłeś zestaw w lepszej cenie, to Twój zysk :)
Stawianie głośników podłogowych na szafce/szafie to nie jest dobry pomysł. Za dużo drgań, to zepsuje Ci efekt. Nota 550X ma bas reflex z przodu, to Ci powinno pomóc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Dżentelmen1.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/26 22:50 #448073

no to małe sprostowanie: te głośniki w zaskakująco niższej cenie to była po prostu cena....za jedną kolumnę :)
Ale też nie mogę znaleźć czym się różni 550 od 550X od 550 XN - może ktoś z Was wie.

A jeśli chodzi o stawianie kolumn na szafkach to nie chodziło mi o jakieś wysokie szafki tylko takie niskie (40cm) szafeczki. Ale rozumiem, że też nie jest to dobry pomysł.

Jeszcze jedno pytanie laika: czy trzeba do tego zestawu kupić jakieś specjalne drogie przewody, czy może wystarczy jak kupię jakiś zwykły? Chodzi mi o to że przy pewnej klasie sprzętu (a nie jest to sprzęt z górnej półki cenowej) wydaje mi się że przewody nie mają już takiego znaczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/01/27 22:46 #448074

Wystarczą zwykłe byle miedziane, np. takie.

www.hifistation.pl/pl/p/Melodika-BWC2250...-4N-2x2%2C5mm2-/4101
www.hifistation.pl/pl/p/Melodika-BWC2250...y-4N-2x2%2C5mm2/8820
www.hifistation.pl/pl/p/Supra-Classic-2-...snikowy-na-metry/461
www.hifistation.pl/pl/p/Supra-Rondo-2-x-...snikowy-na-metry/438

I do kompletu banany - potrzebujesz 4 pary.
allegro.pl/oferta/wtyk-banan-bananowy-la...let-2-szt-6519007721
allegro.pl/oferta/wtyk-banan-tenebris-la...omVariant=7150146655

Możez też poszukać wtyków innych firm - REAN, Neutrik, Amhenol. Nie kupuj tylko takich co mają aluminiową obudowę. Może i ładnie to to wygląda ale łatwo przy jakimś przepinaniu przy włączonym wzmacniaczu zrobić "se" zworkę i przy okazji przykrość wzmacniaczowi. Lepiej trzyzmaj się tych, które mają ten nakręcany korpus z tworzywa, mniej "buzernie", ale bezpieczniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tani zestaw kolumn 5.0 2020/02/03 14:57 #448101

dzięki John 1.5V oraz Dżentelmen1 za pomoc.
Zestaw zakupiony i podłączony :-)
Teraz walczę z konfiguracją Musicast - na razie bez sukcesów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator