HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w wyborze audio do domu 2019/10/06 19:02 #447334

Witam,

Jak zapewne wyznacie się z mojego tematu jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt i technikę audio-wideo,  dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, mianowicie:

Poszukuję zestawu audio 2+1 i odpowiedniego amplitunera.
Kolumny głośnikowe będą miały ograniczone miejsce, głównie chodzi o wysokość.



TV będzie miał 65'' czyli bez podstawki 84 cm, do tego dochodzi amplituner (przeznaczam na niego nie więcej niż 15 cm) i 2cm dla półki pomiędzy nimi oraz 1cm luzu. Mamy więc na głośniki do dyspozycji nie więcej niż 102 cm (z ew. nóżkami). Co do szerokości to tutaj mogę manewrować, ale nie chciałbym by były szersze niż 20 cm, głębokość max 35cm.

Pokój jest duży bo ma 45m2 i chciałbym by sprzęt miał odpowiednią moc (obok jest taras więc miło byłoby jakby ta mocna faktycznie była duża, ale chyba mało miejsca to ogranicza (w ostateczności mógłby głośniki umieścić na podłodze, bo ta zabudowa z powyższej wizualizacji nie jest wykonana, ale to w ostateczności jak wspomniałem).

Nie jestem audiofilem, całkowicie nie zależy mi na idealnym odwzorowaniu dźwięków, ani nie słucham muzyki instrumentalnej. Głośników potrzebuję dwóch rzeczy:
- muzyki (elektroniczna, ewentualnie rap) z mocnym basem,
- filmów jako, że będą podłączone do TV, lecz na brzmieniu przestrzennym mi nie zależy, nie mam filmów w odpowiednim formacie i rzadko kiedy jest to science-fiction.

W samochodzie mam dobre głośniki Focala i nie jestem z nich zadowolony, natomiast do komputera mam podpięte Logitech Z906 i gdy podkręcę bas to jestem zadowolony. Także jak już wiecie nie mam wysublimowanego gustu, ale mimo to na jakości sprzętu mi zależy i by grał wg moich upodobań.

Przeglądając różne amplitunery zauważyłem, że niektóre mają możliwość łączenia się bezprzewodowego z innymi sprzętami. W domu mam trzy poziomy i wszedzie jest WiFi. Pomyślałem (nie wiem czy jest taka możliwość), że w takim wypadku będzie można wykorzystać amplituner do korzystania np. z TV na pierwszym piętrze i głośników na drugim piętrze. Czy w takim wypadku powinienem szukać amplitunera nie 2.1, a np. 7.1? Czy jednak nie jest możliwe by jednocześnie korzystały z amplitunera dwa lub więcej urządzeń? A nawet jeśli nie jednocześnie to chociaż wymiennie?

Co do budżetu, to ze wszystkim nie chciałbym przekroczyć 7000 zł, a sądzę, że jeśli chodzi o moje preferencje to i tak jest to kwota aż za nadto,

Z góry dziękuję, za każde wskazówki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze audio do domu 2019/10/07 10:05 #447337

Poczytaj o Yamaha musiccast: musiccast.pl/
za mało miejsca na amplituner przeznaczasz, do takie pomieszczenia potrzebujesz coś mocnego, a to będzie duże, ciężki i będzie się grzało -potrzeba wentylacji - przestrzeni w około by się nie upiekło.
kwota 7kPLN wydaje mi się ciut za mała jak na takie wymagania (wielkość pomieszczenia i preferencje brzmieniowe, wyraźny czysty dźwięk z mocnym basem).

Poza tym tak wciśnięte kolumny dobrze nie zagrają, teraz znakomita większosć ma otwór bass reflex do tyłu - to już w ogóle będzie masakra.

Ściankę, jeśli można to wypadało by przeprojektować, przebudować, wstawić tam głośniki installation, ścienne, łącznie z potężnym sub-wooferem, tv powiesić na zewnątrz, nie zamykać ze wszystkich stron, zostawić sporą wnękę na moduł od tv, amplituner ( stereo czy kino domowe, IMO stereo, ale to moja opinia). i inne tego tupu rzeczy.

np. Mój amplituner ma 44cm x 16cm x 40cm, do tego trzeba dodać jeszcze przestrzeń z tyłu na kable, to przecież na płasko nie wchodzi tylko zodstaje, zajmuje dodatkowe kilka cm, i on sobie stoi luzem na górze, powietrze ma dostęp ze wszystkich stron,
jak słucham to trzymam na nim dzbanek z audiofilską kawą coby mi nie wystygła ;) (no dobra nie trzymam, ale mógłby, bo grzeje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Pomoc w wyborze audio do domu 2019/10/07 20:34 #447339

Dzięki za podpowiedzi.
Więc tak, z oczywistych już dla mnie względów zrezygnowałem z umieszczania kolumn głośnikowych przy TV.
Nie chciałbym jednak przerzucać wzmacniacza w inne miejsce aniżeli pod telewizorem. Po obu stronach wzmacniacza będzie spora przestrzeń (dobiorę tak głębokość zabudowy, by kable z tyłu amplitunera się zmieściły) by powietrze krążyło, nad nim mogę również wygospodarować ~5cm, czy to nie wystarczy?
Nie za bardzo widzę możliwość podwieszania bądź co bądź sporych głośników pod tym konkretnym sufitem, jedynym sensowym wyjściem (praktycznym, technicznym i wizualnym) jest umieszczenie głośników obok zabudowy kominka (zabudowa wykonana z materiałów ogniotrwałych, nie przewodzących ciepła więc o to, że kominek dodatkowo nagrzewałby jakiś sprzęt nie ma obaw).

Jak rozumiem, stereo nie umieszcza się za słuchaczami/widzami, więc czy takie rozmieszczenie jest OK?
Subwoofer nie będzie w żadnej zabudowie, grafika może nie do końca jest czytelna, będzie po prostu stał obok kominka i będzie dostęp powietrza po każdej ze stron (a już na pewno sporo od strony bas reflexu).
W takim wypadku jaki sprzęt (znając moje preferencje i wielkość pomieszczenia byście sugerowali?

Aha, zapomniałem o jednej ważnej kwestii, mam w domu multiroom i chciałbym by sprzęt mógł wykorzystać tą technologię.

Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cyklon.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator