HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki LG, a zestaw z Dolby Atmos... 2019/08/06 01:21 #447123

Witajcie.

Jestem tu nowy i zarejestrowałem się, bo poszukuje porady od ludzi z doświadczeniem i wiedzą w kwestii kin domowych i amplitunerów, a chcę stworzyć nowy, o wiele lepszy system niż posiadam. Na początek opowiem o tym co mam obecnie, żeby można było ocenić czy jest sens zatrzymania tych par głośników które mam, czy trzeba je będzie wymienić - a w związku z tym wstrzymać się do następnego roku z zakupem amplitunera (licząc np na HDMI 2.1, na którym mi akurat zależy bo zamierzam kupić też telewizor 8K i XBOXA/PS nowego w przyszłym roku). Posiadam obecnie zestaw LG OLED65C6V wraz z jednym z zestawów kin domowych od firmy LG, z czasów gdy nie było soundbarów jeszcze. Jest to zestaw z odtwarzaczem Blu Ray 3D. Podłączyłem do niego 2 zestawy głośników (gdyż miałem starszy model kina LG, którego odtwarzacz DVD dałem do wymiany, ale zostawiłem sobie głośniki i kolumny) w konfiguracji 5.1, która jest wysyłana do 4 dużych kolumn, 4 głośników małych, 2 przednich i 2 subwooferów. Oczywiście jako że wpiąłem po 2 kable w jedno wejście, dalej jest to system 5.1, po prostu chciałem spróbować czegoś więcej i uzyskać lepszy przepływ dźwięku i zobaczyć różnice... I tak już zostało, bo efekt jest fajny i dźwięk bardziej przestrzenny.

Obecnie przymierzam się do zakupu amplitunera ze średniego segmentu i mam na oku 2 tegoroczne egzemplarze: Pioneer VSX-LX504 lub Onkyo TX-RZ840, lub ich zeszłoroczne odpowiedniki w wersjach 503, lub 830. Zdecydowałem się na nie, ponieważ mają bardzo dobre opinie, rozbudowane możliwości oraz można z nich stworzyć konfigurację Dolby Atmos 7.2.2 lub nawet 5.2.4 co bardzo by mi pasowało. Który z nich najlepiej wybrać? Na papierze różnice pomiędzy nimi są minimalne, a nowe modele prawie nie różnią się od starych, które jednak są dużo tańsze, zwłaszcza Pioneer 503,ktory kosztuje połowę ceny 504... I nie wiem który wybrać? Poza tym mam obawy, czy moje głośniki od starego kina LG wystarczą do tej klasy kina domowego i są w stanie ogarnąć dźwięk Dolby Atmos? Czy jest możliwość zainstalowania 4 małych głośników pod sufitem i używanie ich jako dodatkowych podsufitowych głośników Atmos, czy one nie będą kompatybilne? I czy kolumny takie zwykłe mogą być używane normalnie do systemów Dolby Atmos, czy trzeba jakichś specjalnych zestawów kupować, a jeśli tak to jakich? Generalnie nie spieszy mi się nie wiadomo jak bardzo, bo jestem w stanie rok poczekać - licząc na możliwe HDMI 2.1 w aplitunerach, oraz mógłbym pozbierać kasę na nowe głośniki i TV, ale jeśli te głośniki dadzą radę to może nie ma sensu czekać i od razu kupić amplituner i podłączyć normalnie?

Dzięki za rady i odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich maniaków dźwięku i obrazu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki LG, a zestaw z Dolby Atmos... 2019/08/07 12:15 #447133

Plastikowe kolumienki LG raczej do niczego się nie nadadzą, zwłaszcza że myślisz o dobrym amplitunerze. Ewentualnie możesz je tymczasowo zastosować jako efektowe, ale fronty musisz wymienić na coś poważnego. Idź do jakiegoś salonu audio i posłuchaj jak grają, wtedy sam sobie wyrobisz opinię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator