HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podłączenie kolumn do telewizora 2019/07/30 14:25 #447095

Witam, na wstępie chciałbym przeprosić za być może głupie pytania, ale w temacie audio jestem laikiem. Posiadam kolumny jak na załączonych zdjęciach (2szt) oraz telewizor LG 65C8. Poniżej daję link do dysku google, gdzie załączyłem wszystkie zdjęcia:

drive.google.com/open?id=1KwZoL9L6WBjInXyO3d_-kxQEoEGbEh7R

Moje pytania są następujące:

1. Czy podłączenie tych kolumn to lepszy wybór niż kupno soundbara? (filmy, gry, TV, czasem Spotify)
2. Jeśli lepsza opcja to podłączenie kolumn (a podejrzewam, że tak jest ze względu na ich głębokość) to w jaki sposób mam to zrobić? Jakie kable kupić, gdyż poprzednich nie posiadam?
3. Wydaje mi się, że bez amplitunera/wzmacniacza się nie obejdzie. Jeśli tak to jaki wybrać, żeby spełnił swoje zadanie? Głośniki wiele lat temu używałem z urządzeniem firmy sonos jak na załączonych zdjęciach. Czy jest możliwe wykorzystanie tego wzmacniacza czy raczej trzeba kupić nowy?
4. Jaka jest Wasza opinia o tych kolumnach do domowych zastosowań? Jestem po prostu ciekaw, czy ujdzie czy szrot :)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi. Progów pieniężnych nie podaję specjalnie, gdyż nie jestem zorientowany w cenach. Chciałbym nie wydać majątku, ale i żeby wszystko działało jak należy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłączenie kolumn do telewizora 2019/07/31 21:09 #447099

Na początek podłącz to co masz (głośniki, sonos). Kable do głośników jakiekolwiek. Potrzebny będzie DAC z wejściem optycznym i odpowiedni kabel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator