HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wymiana przednich kolumn 2019/07/25 16:26 #447071

Witam.

Posiadam zestaw:

Yamaha RX-V477
Prism Audio Falcon 500
Yamaha YST-SW012

w 90% wykorzystywany do oglądania filmów.
Pokój niewielki ok. 15m.

Chciałbym wymieć przednie głośniki przede wszystkim ze względu na gabaryty i dlatego mam dwa pytanie.
1. Czy wymieniając przednie głośniki powinienem wymienić również głośnik centralny - czy to nie ma związku bo czytałem sprzeczne opinie?
2. Jakie głośniki byście polecili zamiast obecnych przednich Falconów - kwota tak do 1000 PLN max.

Dziękuję za odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana przednich kolumn 2019/07/25 21:19 #447074

w celu zachowania spójności brzmienia centralny i fronty powinny być z tego samego zestawu.

1000 na fronty i centralny, szkoda zachodu, odpuść sobie. chyba, że używane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana przednich kolumn 2019/07/26 09:59 #447078

Dziękuję.

Falcony raczej nie są z górnej półki i myślałem że w tej cenie znajdę coś lepszego.
Chodzi mi głównie o zmniejszenie gabarytów - pokój malutki a one trochę miejsca zajmują - ale też żeby sobie nie pogorszyć.
Jaka kwota była by odpowiednia? - jeszcze trochę mogę dorzucić ale bez przesady :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wymiana przednich kolumn 2019/07/26 19:22 #447079

napisałeś, że masz subwoofer, czyli wystarczą ci takie trochę większe podstawkowe.
Musiałbyś sam posłuchać, np. Monitor audio bronze 2, dali zensor 3 , (są do nich centralne)
i wiele innych o tej wielkości, wiesz jak gra to co masz to wychwycisz różnice.
cały czas poruszam się w kategorii kolumn budźetowych.

Jeśli mają być to do kina to jestem fanbojem dali zensor 5, to nie są wcale duże kolumny, seria ta została zastąpiona przez nowszą, można znaleźć je trochę taniej.
ale jako fanboj - czyli kompletnie nie obiektywny, posłuchaj zanim kupisz, niektórym to granie zupełnie nie odpowiada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator