HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kenwood KRF-5090D i brak dźwięku 2018/12/30 08:52 #445854

Od pewnego czasu mam problem ze swoim amplitunerem. Otóż coraz częściej przestaje płynąć muzyka z głośników. Czasem wystarczy pozmieniać lekko ustawienia, a ostatnio kompletna cisza. Co to może być? Amplituner jest używany, więc chciałem sam podejść do jego naprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez maatohewetbi.

Kenwood KRF-5090D i brak dźwięku 2018/12/30 15:23 #445865

Mogą to być różne rzeczy ale najprędzej uszkadzają się te mechaniczne jak przełączniki, wytarte potencjometry czy pojawiające się z czasem tzw. zimne luty. Dostać się do niektórych elementów jest czasem trudno, czasem nie, zależy o modelu. Rozebrać potencjometr (albo enkoder bo w amplitunerach lubiono je montować) też nie jest łatwo i trzeba być ostrożnym bo to małe ustrojstwo i ma delikatne elementy no i trzeba mieć trochę narzędzi, małe szczypce, małe śrubokręty krzyżakowe i płaski, czasem torxy). Na zimne luty nie pozostaje nic innego jak lutownica (raczej mała kolba z regulacją temp. niż transformatorówka, ale od biedy ta też wystarczy) dobre oko (czasem przyda się lupa) i "ręka chirurga". Tak czy inaczej jest to minimum 1-1,5 godziny grzebania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator