HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2018/12/26 11:29 #445777

Witam wszystkich ;) Mam nadzieje ze kacyk bardzo nie meczy :D

Mam problem bo tak jak zawsze wszystko jest ladnie pieknie dopoki dopoty ktos nie zasieje ci zła w glowie. Przedwczoraj zaczalem uzywac TIDAL'a (HiFi). Naprawde rewelacyjna jakosc dzwieku. Znajomy mi to zaproponowal i przy okazji napomknal ze sposob w jaki slucham muzyki nie jest moze najlepszy, jesli chodzi o wykorzystanie sprzetu.

Mam TV Boxa 4K na andku podlaczonego hdmi do THOMSON 55UD6696. TV box nie obsluguje hdmi 2.0. Bede go zmienial w przyszlosci na cos lepszego bo nie chodzi mi 60 hz. Znajomy przyniosl play'a 4 pro i od razu na OSD TV'ka sie ladnie wyswietlilo 4k przy 60 hz.

Z TV leci optyczne do Yamaha RX-V571. Tam podlaczony jest sub Harman i dwie kolumny podlogowe JBL e80. To jest moje drugie w zyciu skladane audio wiec prosze nie wieszac psow od razu heh ;) Dopiero raczkuje w temacie.

Do czego uzywam sprzetu:

- praktycznie codziennie leci cos z TV BOX'a... filmy ! Po zmianie TV i zakupieniu audio zaczalem targac filmy w 4k i HDR. Ogladam sporo.
- podczas dnia leci sobie lub z TV lub z TV Boxa nuta z YT, poki co to byla moja najlepsza jakosc ;) i zawsze cos mozna bylo obejrzec przemykajac przez salon
- Nuta. Poki co z laptopa, bo z lapa mi idzie duzo glosniej na sprzecie niz z TV-BOX. Na TV nie probowalem. Znajomy skrytykowal ogolnie slabe karty dzwiekowe w TV-Box i TV o czym wogole nie wiedzialem i ze duzo trace na takim polaczeniu.

Znajomy mi zaproponowal kupno Google Chromecast Audio i podpiecie tu optykiem prosto do Yamahy + streamowanie wtedy muzyki z TIDAL'a na to cudo. Ampli nie obsluguje streamow wiec taka przystawka bedzie chyba ok ? Ogolnie chodzi mi na pewno o to zeby lap zniknal mi z szafki pod TV. Chce ograniczyc ilosc hardware dookola i zostawic max jakosc i minimalna ilosc.

Z TV-BOX filmy leca na KODI.


Polecacie jakies zmiany w tym konfigu ? aaaa.... Wesolych ;) !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2018/12/27 14:10 #445791

Yamaha na nowszy model, może mocniejszy. Bo to amplituner hamuje wszystko, w końcu przez 6 lat trochę się pozmieniało.
Chromecast nie będzie, ale będzie MusicCast itp.

Tylko się zastanowić trzeba czy sieciowy amplituner stereo, czy kinowy?

Onkyo ma sieciowe amplitunery stereo i kinowe z Chromecast.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2019/01/01 14:44 #445891

wdehe napisał: Yamaha na nowszy model, może mocniejszy. Bo to amplituner hamuje wszystko, w końcu przez 6 lat trochę się pozmieniało.

A co jest nie tak z moca mojego wzmaka ?

wdehe napisał: Tylko się zastanowić trzeba czy sieciowy amplituner stereo, czy kinowy?

W tym tygodniu bede kupowac okablowanie i podlacze na tyly magnaty i zobacze jak to sie sprawuje w moim salonie.
Ale jakiz to zdziwiony bylem odwiedzajac znajomego ktory ma wzmaka Marantz PM7001 jakas specjalna ulepszona wersja (nie pamietam oznaczenia, pozniej w ciagu dnia wkleje, ale nie drozszy niz 800 zł) + Dali 104 i jak to pieknie gralo na stereo, z jakim super dzwiekiem. Wcale nie mocny zestaw jesli chodzi o RMS ale gra wlasnie mocno i ladnie. Gosc slucha glownie kawalkow jak joe cocker i michael jackson. I do takiego czegos skladal swoj zestaw. Gramofon tez podlaczony.
Z tego co mi powiedzial to po prostu musze sobie ladnie dobrac kolumny do wzmaka. W tym tygodniu bede wiedziec czy stereo czy jednak kino domowe ale zestaw 2.1 to minimum bo bez suba w filmach juz nie bedzie tak fajnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez FuRiOn.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2019/01/02 08:29 #445896

Wielokrotnie na forum było tłumaczone dlaczego stereo gra lepiej niż kino.
I co powoduje że tanie amplituner y kinowe to zło, wystarczy poszukać.
Twoja Yamaha to ani nowego HDMI nie obsługuje, ani streamingu, ani 4K, przestarzała, czemu słaba, ajaki pobór mocy masz na tabliczce znamionowej?

Moja propozycja dla ciebie to sieciowy amplituner stereo, Onkyo lub Yamaha, warto kupić z przesyłką z UK, jest dużo taniej.
Testów w sieci mnóstwo, pomiarów też.
Rn602 za 300 funtów można znaleźć, w tej cenie, taką funkcjonalność i moc...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2019/01/09 23:33 #445993

oO wdehe ten wzmak jest naprawde swietny i starczy mi do wszystkiego, ale nie znalazlem go taniej niz za troszke ponad 500 euro, na ebay, w holandi, belgi, wszedzie pucha zeby znalezc taniej. Ale jest swietny. Gdzie ty masz za 300 funta :D Daj linka :D biore

Teraz wydalem na wzmaka 140 euro na kolumny 120 euro, cos tam wczesniej na zestaw z tuba harmana, ktora tylko ona zostala z calego zestawu i naprawde mi zylka peka jak slysze jak gra kolegi Marantz PM7001 K.I (Ken Ishiwata) + Dali 104.
Gdzie za wzmaka dal ok. 700 zl za kolumny nawet mniej. Czyli moje jakies tam 300 euro kontra jego 300 euro a jaka roznica :/ No jego stereo gra pieknie, zwlaszcza to do czego on to kupil czyli duzo wokali, ogolnie muzyka instrumentalna, latino. Wiedzial co kupuje. To jest moj pierwszy zestaw i wymaga dopieszczenia. Kupie to samo co on plus podlacze moja tube i google chromecast i smiga. Ale nie ma optycznego wejscia wiec jak tu podlaczyc cale TV monstruarium. Takze zostaje wybrac jak co cos innego.

Moge dojsc do 250 euro za wzmaka i chyba wjade w stereo. Podpialem na surround magnaty i wow, ale wiem ile musialbym duzo dac, zeby to fajnie gralo tez w stereo + sub jak trzeba ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2019/01/10 20:22 #445996

każda ofertę musisz sam sprawdzić i doczytać, czy wyślą do Polski itp. pewnie będziesz musiał znaleźć kogoś w UK, kto ci to kupi niestety, za 299 już tylko w sklepie dostępne są (trzeba dzwonić i pytać gdzie mają), pewnie zostały ostatnie sztuki
www.richersounds.com/yamaha-rn602-blk.html
tutaj dostępne, ale ciut drożej:
petertyson.co.uk/yamaha-r-n602?gcpc&gcli...ZEAkYASABEgJVnfD_BwE
www.superfi.co.uk/p-17403-yamaha-rn602-n...ZEAkYAiABEgIQHvD_BwE
www.nottinghamhifi.co.uk/yamaha-rn602-ne...ZEAkYAyABEgI_6vD_BwE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2019/01/12 00:25 #446009

Moze sobie sprawie na pozna gwiazdke przechodzaca w wielkanoc :D Wysylka do Belgi lub ew. Holandi. Pewnie zaraz dojdzie temat zmiany kolumn skoro juz taki kozak wzmak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:TV Box --> TV --> Yamaha rx-V571 2019/12/20 19:23 #447855

Małe odświeżonko tematu. W końcu nastała ta chwila. Nacieszyłem się już tymi JBL E80. Wzmak zmieniony niespodziewanie na Harmana ktory wrocil z naprawy. Wszystko ladnie pieknie ale ząbki cały czas były szczerzone na co innego, lepszego. To bylo tylko tak tylko przejściowo.

Więc tak, przeznaczenie ogólne się nie zmieniło. Głównie filmy + muzyka od czasu do czasu pare razy w tygodniu gdzie w końcu bym chciał posłuchać konkret stereo bez suba ;) Byłem u paru znajomych i wiem ze to jest to :D Fajnie jakby była obsługa już TIDAL np. bo jakość jest świetna.

ok. To zaczniemy zmieniać wzmak juz teraz, a kolumny dołączą pewnie w lutym ;)

Czy to dalej jest best of buy :> ????

www.richersounds.com/yamaha-rn602-blk.html

ten zasięg cenowy mysle, ze spokojnie starczy oby nie tylko na ten rok :D Zebym nie wpadl w pulapke wymieniania.


Co do glosnikow to moze jakies Dali, lub KEF-y ? Tak oczko wyzej od tych JBL co mam. Do filmow i muzyki, zeby w koncu stereo zacnie zagralo. Muzyka ogolnie wszystko od Queen po sety z Tomorrowland. Takze roznie nie z naciskiem na jeden gatunek.


Pozdrawiam swiatecznie i zacieram rece juz na wzmaka, ciekawe co wymyslimy :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator