HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/25 03:20 #445757

Witam.
Naczytalem się o ampli i końcówkach mocy i teraz mam ból głowy ;).
Mam yamahe rx-v685, chciałabym dokupić do niej jakąś końcówkę mocy celem odciazenia ampli oraz poprawienia dynamiki na przednich kolumnach. Są to jamo s628. Jestem ciekaw czy ma to sens? A jeśli tak to jakiej końcówki użyć? Teraz mam podłączone kolumny w bi amp, czy końcówkę też tak podlaczac czy raczej standardowo? Jakie rozwiązanie będzie w miarę rozsądne? Wszelkie propozycje mile widziane :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/25 06:52 #445763

Przy takim połączeniu może być kłopotliwe sterowanie głośnością całego zestawu 5.1, ale tu musisz sam doczytać jak to dokładnie jest bo może coś się pozmieniało od czasu gdy kolega krakoviak opisywał swoje zmagania w tym temacie.

Imo lepiej wymienić amplituner skoro ten za słaby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/25 18:11 #445773

Hmm, nie wiem sam. Ampli jest świetny a czytałem wiele opini, że podłączenie zewnętrznej końcówki mocy zdecydowanie poprawia brzmienie. Ampli to najwyższy model serii 600, wyżej to już sprzęt drogi i dla zaawansowanych słuchaczy. Ja aż tak wyrobionego słuchu nie mam :). Więc wymiana odpada, myślałem że skoro ami ma wyjście na końcówkę mocy to można to jakoś wykorzystać. Interesuje mnie jakie końcówki najlepiej będą współpracować z tym zestawem. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/27 15:31 #445792

Najwyższy model serii RX-V_85 to w dalszym ciągu jest sprzęt budżetowy do niezbyt dużego pokoju.
Skoro chcesz poprawy dźwięku to chyba nie jest taki świetny, prawda?

Jaki budżet zakładasz na końcówkę mocy?
Nowa czy używana?

W dalszym ciągu uważam, że lepiej byłoby wymienić amplituner, słuchałeś kiedyś Arcama?
Drogi, tani, pojęcia względne, kiedyś ktoś napisał, że do poziomu 10KPLN za klocek to są urządzenia budżetowe i ja się z nim zgodzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/27 16:26 #445796

Rozumiem, czyli jednak w zmianę ampli lepiej iść. Muszę to przeanalizować w takim razie. O końcówce mocy to tak do około 2tys myślałem, dowolnie nowa czy używa, chciałem dodać poprostu mocy i odciążyć transformator ampli. Sam ampli gra w miarę rozsądnie jak na tani sprzęt. Ale skoro wymiana jest lepszym pomysłem to zastanowię się nad wyższymi modelami Yamahy. Nie ukrywam że ich brzmienie wpada w moje gusta. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/28 16:47 #445820

Wzmacniacz stereo zagra zawsze lepiej niż wielokanałowy za te same pieniądze.
Zastanów się czego tak na prawdę potrzebujesz.
Mi zajęło trochę czasu zanim doszedłem do wniosku że zestaw kinowy do niczego nie jest mi potrzebny.
Yamaha i Onkyo mają teraz dobre sieciowe amplitunery stereo, pełna funkcjonalność (BT, DAC, DLNA, Spotify itp.) w jednym pudle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/29 23:36 #445851

szczerze powiedziawszy wole jednak amplitunery, co myślicie o yamaha AVENTAGE RX-A3080? Wydaje sie dość konkretnym sprzętem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/30 08:03 #445853

wypożycz czy zamów prezentację i sam zobaczysz,
tyle że cena w Polsce jest dziwnie wysoka.
w UK to około 1650 funtów, ponad 3 tys. zł w kieszeni zostaje
warto sprawdzić możliwość zakupu z wysyłka do Polska, albo potargować się w sklepie – z UK jest za tyle, sprzedacie za tyle samo?
w tej cenie, sprzęt stereo zabrał by cie w okolice muzycznego "raju" w porównaniu z kinem oczywiście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/30 09:07 #445855

wdehe napisał: warto sprawdzić możliwość zakupu z wysyłka do Polska, albo potargować się w sklepie – z UK jest za tyle, sprzedacie za tyle samo?.

Tak w kwesti zakupów. Ostatnio jak kupowałem kolumny QX2 to zadzwoniłem do Top HiFi mówiąc ze na ebay’u mam je za 1900 pln ( zamiast 2500) to gość mnie zabił śmiechem mówiąc ze nie ma mowy o takiej cenie. To kupiłem w Niemczech za 1834 pln i przesyłką DHL miałem je w ciągu 2 dni w domu.
Jak różnica jest taka spora to nie ma co się zastanawiać i kombinować kogoś do zakupu, albo samemu poleciec i nadać paczkę, przy okazji Londyn zwiedzić a i tak będzie taniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/30 09:23 #445856

Bo Polska to biedny kraj jest dużo Janosików a mało bogaczy więc sprawiedliwie łupią wszystkich :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/30 10:09 #445857

No ale wiesz komuś z Niemiec się opłacało wysłać w tej cenie kurierem co w Polsce Cię śmiechem zabija za odbiór osobisty :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/30 10:53 #445859

A kto zakładał hurtownie i sklepy audio?
Komuchy i dzieci komuchów. To co się dziwić, że oni nadal mentalnie w tamtym ustroju :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2018/12/30 10:59 #445860

Pewnie prawdziwe tyle że smutne :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha rx-v685 + końcówka mocy 2019/01/01 03:23 #445888

Myślałem o zakupie z Amazona, w Polsce cena dość wypasiona ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator