HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podłączenie Nuforce btr100 do Arcama AVR400 2018/12/01 13:04 #445421

Witam. Mam problem w polaczeniu przetwornika DAC Nuforce btr100 do Arcama Avr400. Przetwornik ma wyjscie optyczne i minijack. Jak podlacze go do wejscia Aux od frontu to wszystko dziala. Podlaczenie po kablu optycznym na wejscie AV lub chinch (AV, CD....) jest nieskuteczne. Nie wiem czy da sie ten przetwornik podlaczyc? Czy Arcam ma jakies swoje wymagania, czy tylko jest to kwestia ustawien? Bede wdzieczny za podpowiedz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłączenie Nuforce btr100 do Arcama AVR400 2018/12/02 09:29 #445426

Możliwości podpięcia są trzy Cinch, Toslink optyczny, albo Jack 3,5mm. Wszystkie są poprawne i powinny działać. Optyczny łatwo zweryfikować czy działa - zwyczajnie swieci koniec podpiętego przewodu optycznego. Może w amplitunerze musisz zadeklarować jakie urządzenie gra z jakiego wejścia.
Amplitunery to dość skomplikowane urządzenia.
Z instrukcji tego Nuforce wynika ze powinien grać na każdym złączu bez najmniejszego problemu.
www.optoma.co.uk/uploads/manuals/BTR100-M-en-GB.pdf
Teraz Twoja kolej sprawdzić w instrukcji od AVR400 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłączenie Nuforce btr100 do Arcama AVR400 2018/12/02 09:30 #445427

Nuforce btr100 - optyk -> Arcam (wejście AV)
i potem instrukcja strona e-20 Selecting a source (wybór żródła) i e-35 Input config (konfiguracja wejść) (to w wersja angielska instrukcji)
jak większość amplitunerów do pozycji wejście AV przyporządkować można wejścia analogowe i cyfrowe,
musisz przeprowadzić konfiguracja, tak by do wejścia AV przyporządkowane było to wejście cyfrowe optyczne.
Ustawieniami standardowymi jest hdmi audio, czyli reset do fabrycznych nie pomoże.
Na szczęście masz ładne menu ekranowe, dasz radę
zakładka input config itp.
wszystko masz w instrukcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator