HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/12 13:53 #444830

Czesc
Jakie glosniki dokupic i jaki amplituner. Chcialabym zeby jednoczesnie zestaw sluzyl do sluchania muzyki. Tak uzywalam tych glosnikow zagranica, niestety nie na swoim amplitunerze dlatego teraz po przeprowadzce do Poslki zostaly mi tylko glosniki
AVANCE k3 :
img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/5818...bydgoszcz_rev005.jpg
Musze dokupic reszte zestawu.
Mam kolumny stereo - AVANCE K3
Amplitunera nie mam.
Celem moim jest zbudowanie kina domowego 5.1 lub 7.1 w oparciu o powyzsze kolumny.
Nie chce zaplacic majątku :)
Macie jakies propozycje w co sie zapakować ?

Myslalam o dokupieniu do kompletu tego samego producenta :
archiwum.rms.pl/avance-wiking-k3-s-c-k-3...surround-centralna-2

ale nie jestem pewna jak jakosc tego w kinie domowym sie sprawdzi.

Dzieki
Zaneta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janneta.

Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/12 16:15 #444834

Parę pytań:
A. z jakim amplitunerem to grało? Dobrze było?
B. jak duży pokój?
C. na pewno potrzebne ci 5.1 , stereo nie wystarczy?
D. One faktycznie grały z wycofaną średnicą, tak jak piszą o nich w sieci?

BTW: tanio nie będzie ;( wyglądają na takie co to potrzebują mocnego kompana jaki budżet na amplituner kinowy, 15 tys.. PLN czy więcej?


kupno kolumn z tej samej serii to doskonały pomysł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/13 11:39 #444854

Czesc
Dziekuje za pytania
Ponizej zalaczam moj projekt - w zalaczniku do postu - ktory da pojecie o moim salonie i ukladzie w jakim znadzie sie sluchacz.
Oraz odpowiedzi
A) Wczesniej kolumny graly z bardzo dobrym amplitunerem Arcam AVR600. Jest to bardzo dobry sprzet ale nie stac mnie na niego.
Rozwazam Arcam AVR 400 albo AVR 500, albo inny w cenie 2000-4000 zl za uzywany. Jakosc grania byla bardzo dobra, nie mam porownania z innymi amplitunerami.
B) Pokoj jest taki jak w zalaczniku. Sluchacz bedzie 4-5 metrow od zestawu. Czyli teoretycznie w kwadracie ok 16m2 ale za nim jest jeszcze przestrzen i reszta salonu.
Sa 2 miejsca dla sluchacza - Glowne na sofie, oraz drugie stolik kawowy
C) Mysle o 5.1 albo 7.1 (z subwofera mozna chyba zrezygnowac gdyz bas jest bardzo ladny teraz), poniewaz zestaw bedzie sluzyl tez do ogladania filmow, i grania w gry komputerowe. Chcialabym rowniez podlaczyc do niego glosniki male z jadalni i ew. glosnik tez maly na tarasie (fioletowe na planie). Fioletowych narazie wogole nie bierzemy pod uwage. Najwazniejsza jest podstawa czyli Amplituner i zestaw salonowy.
D) Kocham muzyke ale nie mam porownania z innymi, dla mnie na moje ucho jest dobrze. Nie jestem audifilem w znaczeniu poszukiwania idealnego setupu. Natomiast chce miec jak kazdy milosnik muzyki jak najlepsza jakosc za normalna cene :) Takze nie musze miec najlepszego i najdrozszego, wystarczy mi prawie najlepsze na co mnie stać :). Zapraszam na kawe to mozesz sie przekonać i ocenic bo ja naprawde nigdy nie poswiecilam czasu na odluchy innych zestawow i zastanawianie sie czy czegos mi brakuje. Pewnie jakbym odsluchala kilka to moglabym wiecej powiedziec.
Co do Amplitunerow to mysle o :
Arcam AVR 400
Arcam AVR 500
ew. inny w cenie 2000 - 4000 zl za uzywany. Obojetnie jaki producent, wazne zeby byl "dobry" czyli ladnie gral :) Najwazniejsze zeby nie wpakowac sie w cos co jest slabe i popsuje cala zabawe.

Co do glosnikow
- moge zrezygnowac z subwofera
- moge EWENTUALNIE ale tylko jesli to naprawde konieczne zrezygnowac z surround ...

Jesli te rzeczy by sie wycofalo wystarczylby wzmacniacz albo amplituner stereo... ale chyba przy aktualnych potrzebach lepiej miec amplituner na 5-7 kanalow bo stereo jednak ograniczy caly uklad dzwieku na parterze mojego domu.
A Ty co o tym myslisz ? Pewnie da sie zbudowac cos w cenie do 7000-8000 zl max za wszystko.
Mysle ze centralny glosnik i surround beda kosztowac do 1500-2000 zl za uzywki

Avance K3 juz sa i zostana tu nie bede kombinowac.
Pozdrawiam
Zaneta
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janneta.

Re:Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/13 11:52 #444856

Ładnie, ale gołe ściany i podłoga, kolumny wciśnięte do kąta, z dużą bazą {odległość pomiędzy nimi}
Będzie: pogłos, dudnienie, sztuczne podbicie głośności, może rozjechać się bazą.
Efekt stereo to wrażenie grania przestrzeni pomiędzy kolumnami, a nie poszczególnych kolumn, przez zbyt dużych odległościach to się rozjeżdża

Potem zarzucę linkami do poradników odnośnie akustyki pomieszczeń itp.

Arcam to dobry kierunek, oni w ofercie mają też amplituner dwukanałowy, z HDMI itp - sr250, to jakby przeszła ochota na system wielokanałowy.

System Multiroom można zbudować bez systemu wielokanałowego, musiccast, system sonos.

Posłuchać nie wpadnę, mój kod pocztowy zaczyna się od DN3.... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/13 12:01 #444857

To Pomieszczenie bedzie zapelnione i bedzie ono inczaej wygladac - zamiescilam tylko wizualizacje ktora pokazuje planowany uklad., zeby latwiej bylo sobie wyobrazic jakie sa moje wizje....
Chetnie poprosze o pomoc jak to powinno wyglądać Bo glosniki nie musza tam stac gdzie sa moga byc odsuniete, popracuje nad tym jak tylko bede wiedziala co moge poprawic. Jestem laikiem jesli chodzi o ten temat a wiadomo nie chce popsuc za duzo. Dom jest nowy wiec sa jeszcze rozne opcje i dlatego rozwazam co jak poprawic.
Priorytetem jest muzyka, potem film. Myslisz ze stereo wystarczylo by ? Byc moze tak, ale czy to nie bedzie zbyt wysokim kosztem (w filmie i grach surround jednak jest pomocny)
Myslalam o Arcam bo juz sie sprawdzily... ale jestem otwarta tez na inne. Sa "tansze" sprzety ktore tez wygladaja solidnie np. Yamaha DSP-AX1 (pewnie z 2000 zl za uzywany) ale nie wiem czy sobie poradzi.

BTW. Mieszkalam pod M2 5... :) wiec niedaleko, no ale teraz juz Polska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janneta.

Re:Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/13 15:08 #444863

Znalazłam na angielskim Ebay Arcam avr600 w cenie ok 3000 zł. Także ten zalatwilby teoretycznie kolumny. Nie wiem jednak czy wytrzyma w kinie domowym większą ilość głośników z serii Avance K3. Wydaje się że powinien bo to topowy model niegdyś był, Nowy ok 20000 PLN także chyba Avr 600 będzie najbezpieczniejsze, ew Avr 400 lub 500

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Skompletowanie do AVANCE K3 2018/10/14 09:05 #444872

Porady audio odnośnie akustyki wnętrz, itp są tutaj:
www.hifi.pl/porady/
rozstawienie kolumn w przypadku systemów wielokanałowych łatwo sobie wygooglać, często producent kolumn w instrukcji do nich to zamieszcza.
Należy pamiętać też, że ściany grają, a kino domowe lubi symetrie wzdłuż osi “słuchacz – tv” i ścian.

Każdy pokój inny, warto z kolumnami, szczególnie w stereo pochodzić po pokoju poprzesuwać w jedną, to w drugą stronę I zobaczyć jak jest najlepiej, własne uszy to często jedyny godny zaufania instrument pomiarowy, każdy słyszy inaczej I co innego lubi.

W tym pomieszczeniu martwi mnie otwarta przestrzeń na jego większą cześć, za kanapą, jak dźwięk się będzie zachowywał, nie mam pojęcia, nie ma doświadczeń z takim kształtem.


System Stereo czy wielokanałowy to każdy sam musi zdecydować.

Moje dzieciaki na konsoli grają w słuchawkach, mają taki zestaw podpinany bezpośrednio do pada, cisza I spokój, tylko ich gniewne okrzyki słychać jak coś pójdzie nie tak :) I rozmowy z kolegami, -mikrofon zintegrowany.

Stereo do niedawna było najprostsze do skompletowania, teraz okazuje się, że potrzeba do niego nowego elementu, nowego źródła – czegoś sieciowego, do strumieniowania serwisów w stylu spotify, bo coraz więcej osób tak słucha muzyki I umożliwiającego wygodne połączenie z tym komórki, bo dużo ludzi nosi muzykę na komórce, używa jej jako pilota.

AVR 600 doskonały wybór, ciekawe która wersja, przeszkadzać może brak hdmi.
Amplituner arcama jest niesamowicie mocny I umożliwi podłączenie źródeł cyfrowych optykiem.

W przypadku kina domowego oprócz mocy warto na pokładzie mieć HDMI – tylko po hdmi przechodzi dźwięk powyżej 5.1, część odtwarzaczy ma tylko wyjście HDMI, nowsze amplitunery mają funkcje, odsługują kodeki standardy których nie było w czasie produkcji starszych I tutaj kupujący musi się zastanowić co jest dla niego naprawdę istotne, oczywiście można dokupić wypasiony odtwarzacz z wyjściami analogowymi, ale coraz ich mniej na rynku, tylko oppo (najdroższe modele) przychodzi mi do głowy,
ale co ja tam wiem, nie śledzę rynku wielokanałowego już od jakiegoś czasu, zrezygnowałem z systemów wielokanałowych, więc nie do końca się orientuję co one tam teraz maja pomontowane, kiedyś zasada była taka, że do kina to jak najmocniejszy I nowszy by miał wszystkie opcje i bajery i ze wszystkim był kompatybilny. A starszy tylko w przypadku gdy kupujący idzie świadomie na kompromis - rezygnuje z możliwości na rzecz mocy i jakości dźwięku za mniejszą cenę.

IMO do kina najlepsze słuchawki realizujące dźwięk przestrzenny, nie zagraca się pokoju, nie ma kłopotu z rozstawieniem kolumn, akustyką itp.

twoje pieniądze, twój wybór, twoje decyzje, , trochę to zagmatwałem ;) , sprawa nie jest prosta,
pierwszy wybór jaki musisz podjąć to: stereo czy kino?
potem pójdzie łatwiej, tylko pamiętaj to o czym pisałem sprzęt cały czas się zmienia, dokładają nowe standardy, kodeki, możliwości opcje itp. czasem można to załatwić dokupieniem dodatkowego elementu (np. odtwarzacza sieciowy) czasem jest to nie możliwe.

Ja, budując nowy dom zrobił bym sobie kącik stereo do ciszenia się muzyką, oglądania filmów itp (porządny sprzęt), a po całym domu porozmieszczał głośniki instalacyjne (sufitowe) by wypełnić go muzyką, bo czasem fajnie jak coś gra w tle i niekoniecznie wtedy musi to być jakość hifi.
Żona cały czas wierci mi teraz dziurę w brzuchu, czemu remontując łazienkę, nie wsadziliśmy tam głośnika sieciowego/BT w sufit, i ma rację, przy wyborze tych wszystkich płytek i brodzików itp zapomniałem o naprawdę istotnym elemencie ;(


Btw: 4m od tv, nie za daleko?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Skompletowanie do AVANCE K3 2018/11/09 13:11 #445176

Czesc
Dziekuje za zwrocenie uwagi w strone stereo. Przesluchalam pare wzmacniaczy w tym 5.1 oraz 2.0 .... I uwaga ... :)
Spedzilam wiecej czasu na dochodzeniu co jest potrzebne ...
Odrzucalam stereo, az do czasu do kiedy uslyszalam kilka wzmacniaczy stereo .... no co ? :) Emitter I PLUS z 96 r. :).... I w ten sposob jestem szczesliwa posiadaczką tego rodzynka ... Ktory okazuje sie ze sprawdza sie doskonale w stereo malujac scene niczym picasso.... a w filmie ... okazuje sie ze wydobywa chyba wiecej niz jakiekolwiek 5.1... No coz wzmacniacz Hi-end to jednak Hi-end i tu Emitter I bez naciagania zasluzyl na swoja opinie.
Co do HDMI i nne cuda sie dokupi... ale wyglada na to pieknego dzwieku nie zastapimy latwo sprzetami ze sredniej polki a takim byl AVR 600 jaki uzywalam wczesniej.
Co do przestrzeni rowniez obawialam sie ... ale okazuje sie ze wlasnie w takiej duzej przestrzeni Avance K3 maja power naprawde dobrze rozbrzmiec. Sa to podlogowki i musza miec troche miejsca na okolo zeby mogly zabrzmiec, narazie sa ok 1.5 metra od sciany tylniej i ok. metr od sciany bocznej. Tu jeszcze bede pracowala nad akustyką, ale pierwsze szlify juz za i efekt jest bardzo dobry.
Zapraszam do opisu kolumn jaki wrzucilam na forum stereo :)... i przyu okazji wzmacniacza... gdyz kolumnom napewno nalezy sie dobre slowo. Co do wycofanej srednicy, chyba jednak nie ... a moze na tym Emiterze I... nie :) jest naprawde dobrze.
Wiem ze namieszalam poczatkowo ale chcialam przeznaczyc do 4000 na uniwersalny wzmacniacz... W koncu okazalo sie ze najlepszy bedzie zmacniacz za 6000 ;) i do tego stereo.... a htmi i inne bajery zastapie niedrogim tunerem ze wszystkimi potrzebnymi kodekami ktory nie bedzie szkoda za 10 lat wymienic na nowszy.
Teraz juz tylko dogranie szczegolow, delikatne dostrojenie wszystkiego zeby stalo pod perfekcyjnym kątem itd wg zasad... i na etapie wykonczenia - bo wlasnie wykanczala bede salon moze delikatne usprawnienia w pomieszczeniu ale musze poczytac o akustyce pomieszczen - na poczatek jest genialnie wiec raczej duzo nie trzeba dostrajać :) .

Takze dziekuje za otwarcie uszów na stereo i serdecznie pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janneta.

Re:Skompletowanie do AVANCE K3 2018/11/09 13:38 #445178

Swoja opinie o Avance K3 i Emiterze I wrzucilam do forum Stereo :
hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/28131-moja-o...-plus-avance-k3.html

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator