HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 00:00 #444531

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym was prosić o pomoc. Śmiało można powiedzieć, że jestem laikiem, jeśli chodzi o sprzęt dźwiękowy i nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Zależy mi na wzmocnieniu/poprawie dźwięku podczas korzystania z konsoli PS3. W chwili obecnej sygnał audio puszczam przez kabel HDMI, a następnie podpinam słuchawki do monitora. Dźwięk jest głośny, szumy nie występują, wszystko słychać wyraźnie, ale dźwięk jest bardzo płaski, nie ma w ogóle basu, niskie tony praktycznie nie istnieją. Nie wiem, jak go konkretnie opisać, bo nie znam terminologii, jaka panuje w świecie słuchawek. Jeśli chodzi o mój sprzęt, słuchawki to HyperX Cloud Stinger, monitor nie posiada wejścia optycznego - mam jedynie wejście i wyjście jack, a także oczywiście HDMI, PS3 posiada wyjście optyczne. Przed napisaniem tego tematu wiele czytałem na temat DAC-ów, wzmacniaczy i nie tylko. Co w mojej sytuacji byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem? Nie chcę wydawać dużo pieniędzy, po prostu zapłacę tyle, ile potrzeba, ale bez żadnych skrajności, bo nie jestem audiofilem, a słuchawki mam raczej ze średniej półki. Sam FiiO D03 Taishan poprawiłby sytuację, czy potrzebny byłby jeszcze jakiś wzmacniacz? A może powinienem dokupić tylko wzmacniacz, przykładowo FiiO E6, i dalej puszczać dźwięk przez HDMI? A może najlepiej byłoby kupić DAC ze wzmacniaczem? Kompletnie nie wiem, czego mógłbym się spodziewać po zakupie takiego sprzętu i nie chodzi mi o sposób, w jaki dane urządzenia grają, tylko jak wyglądałaby poprawa w mojej sytuacji. Jeśli chodzi o PS3, odpada wszystko, co jest podpinane przez USB. Optymalnie byłoby zakupić sprzęt, który przyda mi się podczas korzystania z komputera i obu konsol Sony, ale jeśli mam wydać ponad 500 zł na sprzęt typu Sound BlasterX G5, to raczej zrezygnuję. Czy mogę was prosić o poradę? Byłbym bardzo wdzięczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 06:22 #444532

DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym to najlepsze rozwiązanie. Dac musi mieć wejście optyczne.
fiio D3 to tylko dac nie będzie możliwa regulacja głośności.
Miałby sens jeśli posiadasz wzmacniacz, amplituner z dobrym wyjściem na słuchawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 10:37 #444533

Moją uwagę zwrócił FX-Audio X3 ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Zastanawiam się tylko, czy czy to urządzenie nie traktuje USB po macoszemu, bo z tego, co widzę, to po optyku maksymalne próbkowanie wynosi 24 bit / 192 kHz, a po USB 16 bit / 48 kHz. Przede wszystkim chciałem poprawić dźwięk podczas korzystania z PS3, ale pomyślałem, że jak już kupować, to również pod inne urządzenia. W komputerze mam SupremeFX (ALC1150). Na X3 odczułbym różnicę w porównaniu do tego układu zintegrowanego? No chyba że jestem w stanie dodać wyjście optyczne do komputera - nic mi o tym nie wiadomo. Mam jeszcze PS4 w wersji Slim, a tam już nie ma wyjścia optycznego i pozostaje jedynie USB. Zastanawiam się, czy X3 zadziałałby z PS4 po USB.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 11:25 #444534

A PS4 na ma wyjścia w padzie, tak jak xbox1, nie jestem pewien czy można z PS4 z USB wyciągnąć dźwięk.

FX-Audio X3 nie znam urządzenia,
Fachowcy od słuchawek itp. siedzą na forum MP3 store.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 11:49 #444535

Pad od PS4 ma wyjście jack, ale jestem średnio zadowolony z dźwięku, jaki w ten sposób uzyskuję. Z PS4 po USB można wyciągnąć dźwięk, przykładowo BlasterX G5 ma oficjalne wsparcie, ale kosztuje 500 zł, a ja wolałbym mimo wszystko wydać mniej.

Na mp3store również założyłem temat, ale na razie jeszcze nikt mi nie odpisał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 20:30 #444539

Parametry które jest w stanie przyjąć przetwornik różnymi wejściami (optyk/USB) nie mają kluczowego znaczenia, ani właściwie żadnego zwłaszcza w temacie basu. Gwoli ścisłości to sygnał mógłby być nawet 8-mio bitowy, a i tak nie miało by to znaczenia dla brzmienia, co najwyżej w cichszych fragmentach słyszałbyś trochę więcej szumu w tle. Częstotliwości próbkowania na poziomie 192kHz nie maję też żadnego sensu bo pasmo akustyczne kończy dla ludzi na 20kHz, a najczęściej mniej. Oznacza to, że sygnały 24/192 i 16/4,1 po przejściu przez przetwornik dadzą taki sam efekt, różnice zaczynają się później kiedy trafiają na analogową część układu czyli np. słabiutkie wzmacniacze operacyjne, element bezpośrednio odpowiedzialny za moc i ogólną jakość sygnału dla słuchawek. Z resztą, co zostało zepsute realizacją nagrania czy ścieżki dźwiękowej do gry poprawione już nie będzie. Magiczne 24/192 niczego tu nie poprawi.

Problemu z brakiem basu upatrywał bym albo w samych słuchawkach, potem we wzmacniaczu/wyjściu słuchawkowym, ewentualnie w jakichś ustawieniach w opcjach audio, które odcinają bas z myślą o subwooferze i właśnie tym ustawieniom przyjrzałbym się najpierw (może masz włączony jakiś korektor barwy ?), potem ewentualnie dokupił FX-Audio X3 i podpiął go optykiem.

Weź też pod uwagę, że masz zepsute słuchawki. Zakładamy, że producent nie wypuścił aż takiego gówna na rynek, choć ... niczego pewnym być nie można, bo ten HyperX to tylko bliżej nieokreślona marka dla której nie wiadomo kto faktycznie produkuje te słuchawki. Wybacz, ale klientela "gamingowa" nie należy do specjalnie wymagającej pod tym względem to też i pewne "standardy" jakościowe nie graja tu wysokiej roli, liczy się cena, funkcje i przede wszystkim wygląd, a membrany mogą być choćby i kondonów.

Sprawdź je podłączając do czegoś innego - telefon/odtwarzacz MP3/jakiś normalny duży wzmacniacz stereo w wyjściem słuchawkowym, może tylko z konsolą ze względu na jakieś jej ustawienia audio graja tak cienko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/06 21:04 #444541

Słuchawki po podpięciu do zintegrowanego układu, jaki mam w komputerze, czyli SupremeFX (ALC1150) grają zupełnie inaczej i samo brzmienie mi odpowiada. Miałem też okazję podpinać je do BlasterX G5, czyli teoretycznie też sprzętu dla graczy, ale jakość dźwięku stała na zupełnie innym poziomie. Czy to nie jest po prostu kwestia tego, że monitor, który w chwili obecnej robi za DAC, spisuje się fatalnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/07 06:13 #444546

Skoro ten blaster taki dobry to może warto go kupić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/07 12:40 #444549

Wyjścia słuchawkowe w TV są wręcz fatalne chyba, że podgłośnisz na maksa (mój TV ma osobną regulację dla słuchawek). Kiedy mam ustawione cicho słychać w tle bardzo wyraźnie i całkiem głośno szum. Basu to akurat nie ogranicza ale nie zmienia to faktu, że przez ten szum jest beznadziejnie. Wynika to z cyfrowej regulacji głośności i nie ma na to innego sposobu jak podgłośnić do końca co oczywiście wyklucza używanie słuchawek ale normalnemu zewnętrznemu wzmacniaczowi akurat pasuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/07 20:47 #444550

Kupiłem FX-Audio DAC-X3 i obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Z urządzenia jestem zadowolony. Jest bardzo neutralne, wyważone, nie sili się na nic górnolotnego, nie cudakuje, pozwala słuchawkom rozwinąć skrzydła. Wydobywa z moich to, co najlepsze, bas w końcu jest wyważony, a dodam, że nie lubię słuchawek, które na tym polu przesadzają. Dźwięk jest bardzo czysty, zero szumów i trzasków. Niestety dzieje się tak tylko podczas połączenia optycznego, z PS4 po USB działa, ale brzmi inaczej - gorzej. Nieco razi, gdy wiem, jaki dźwięk mogę wydobyć z X3. Do PS3 X3 nadaje się znakomicie, niestety do PS4 dokupię coś innego. Prawdopodobnie z oficjalnym wsparciem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/08 08:55 #444553

Lepiej niż blaster?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa dźwięku z konsoli 2018/09/08 09:01 #444554

Bazuję teraz na mojej pamięci słuchowej, bo w chwili obecnej nie mam jak wykonać bezpośrednich testów - BlasterX G5 spisywał się lepiej, ale kosztuje też dwa razy tyle.

FX-Audio DAC-X3 to poziom topowych układów zintegrowanych, można go stawiać w tym samym szeregu. Ani ich znacząco nie deklasuje, ani od nich nie odstaje, ale w zależności od potrzeb może być lepszy. Do G5 mimo wszystko żaden sprzęt z tej kategorii nie miał podejścia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jacob343.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator