HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w doborze amplitunera do głośników Pioneer 2018/08/05 16:15 #444272

Cześć wszystkim,

przymierzam się do skompletowania pierwszego zestawu kina domowego. Mam już zestaw głośników 5.0 (Pioneer S-ES3TB), teraz przyszła pora na amplituner i subwoofer.

W związku z tym mam do was, ludzi bardziej obeznanych w temacie, pytanie. Mam okazję w tej samej cenie nabyć używany amplituner Pioneer VSX-329 albo Pioneer VSX-527. Który z tych dwóch modeli będzie lepszym wyborem na dłuższy czas? Trudno jest mi się zdecydować, bo z jednej strony 537 ma funkcje sieciowe, a z drugiej 329 przenosi UHD w 60 klatkach.

1. Powierzchnia: Salon w bloku (ok.20-23m2)
2. Zastosowanie: Głównie filmy z dysku twardego i słuchanie muzyki (rock, metal, blues). Drugorzędnie gra na konsoli PS4.
3. Oczekiwania: Chciałbym, żeby amplituner dobrze współgrał z głośnikami, które już mam.
4. Jakiś pomysł na subwoofer pasujący do zestawu?

Z góry przepraszam, jeżeli moje pytania są mało precyzyjne, bądź zbyt laickie. Dziękuję za każdy komentarz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze amplitunera do głośników Pioneer 2018/08/06 20:39 #444287

mocniejszy, lepszy będzie ten mocniejszy, tylko przemyśl sprawę przed zakupem, czy na pewno da radę podłączyć do niego to co potrzebujesz i czy ma wszystkie niezbędne dla ciebie funkcje i bajery, aha pisząc mocniejszy, maiłem na myśli jakiś mocniejszy, nie te pionki co wybrałeś, ten 527 podobno ma kiepską dynamikę, chudy dźwięk i brak mu kopa a to ważne ;(
ile masz na amplituner?
Ile chcesz wydać na Sub'a ?
dodaj to razem i kup najlepszy (najmocniejszy) ampli jaki możesz. szukaj jakiejś Yamahy Aventage, czy zgrają się kolumnami, a kto to wie, nigdy nie słyszałem tych kolumn.
Jakiś czas temu napisałem długiego posta o wyborze amplituner itp. poszukaj.

Kino domowe to nie tylko sprzęt to przede wszystkim pomieszczenie, w którym ten sprzęt ma zagrać.
Jeśli już teraz wiesz, że zona, dzieci, kot, ,kolekcja waz chińskich, meble, kanapa będą ważniejsze niż poprawne rozstawienie elementów kina domowego w pomieszczeniu to sobie odpuść, szkoda pieniędzy.

Nawet najlepsze podzespoły dobrze nie zagrają jeśli będą rozstawione tam gdzie jest miejsce (np. wciśnięte miedzy stoli rtv a meblościankę, przy samej ścianie, czy kanapa stojąca przy samej ścianie).

Poczytaj:
forum.rms.pl/index.php?topic=7.0
dodatkowo pobierz jeszcze instrukcje producenta zestawu kolumn, powinny być tam rysunki i minimalne odległości od ścian, odległości od siebie nawzajem itp...


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator