HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Tylne głośniki w poziomie 2018/07/24 14:04 #444201

Witam,
ustawiam wszystkie głośniki w doku i mam problem z montażem głośników z tyłu.
Chcę podwiesić głośniki JBL Northridge E20.
Moje pytanie brzmi: czy dużą zbrodnią będzie jak podwieszę te głośniki w poziomie (czyli je położę)?
Czy wpłynie to w jakimkolwiek stopniu na odsłuch?
Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tylne głośniki w poziomie 2018/07/24 17:35 #444202

Skoro to "efekty" to trzeba zadbać tylko o wycelowanie ich (tzn. osi głośników wysoko-tonowych) w miejsce gdzie będziesz mniej więcej siedział co oznacza, że powinieneś użyć jakiegoś przegubowego zawieszenie, żeby móc odgiąć je pod odpowiednim kątem od ściany. Charakterystyki kierunkowe głośników wysoko-tonowych (pionowe i poziome) zawsze mniej lub więcej się różnią ze względu na interferencje z nisko-średnio-tonowym i odległości od krawędzi skrzynki, czasem ze względu na sam kształt membrany (tu ta zależność nie zachodzi bo masz zwykłą kopułkę), ale umówmy się, że w takim przypadku można spokojnie je (te różnice) zaniedbać bez wyraźnego uszczerbku na brzmieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tylne głośniki w poziomie 2018/07/25 11:04 #444213

Mavericek napisał: Witam,
ustawiam wszystkie głośniki w doku i mam problem z montażem głośników z tyłu.
Chcę podwiesić głośniki JBL Northridge E20.
Moje pytanie brzmi: czy dużą zbrodnią będzie jak podwieszę te głośniki w poziomie (czyli je położę)?
Czy wpłynie to w jakimkolwiek stopniu na odsłuch?
Z góry dziękuję za pomoc.


Nie powinno być większych problemów ,chociaż nigdy nie widziałem montowanych głośników ten sposób .W kwestii samego montażu z reguły lepsze efekty przynosi montaż kiedy głośniki znajdują się z boku przestrzeni odsłuchowej niż za nią ,głośniki powinny być umocowane wyżej ok 60cm powyżej głowy słuchacza(żeby nie grały na ciebie) chodzi o to aby utrudnić lokalizację dźwięku ,powinny być również rozstawione szerzej niż kolumny przednie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator