HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/03 10:06 #436894

Witam
Nadszedł czas na zakup sprzętu do nowego mieszkania. nie jestem audiofilem ale słuch mam całkiem dobry. Muzyki słucham różnej, rock, jazz, sporo klasyki + filmy. Pomieszczenie w którym ma stanąć sprzęt ma ok 28 m2, pokój o wym 7x4 m. Ściany z cegły, na ścianach obrazy. Dwie sofy dwa okna z furmankami i kotarami, duży stół. Nie wchodzą w rolę żadne przeróbki związane z wyciszanie, wytłumianiem itd.
Chciałbym słuchać muzyki na sofie postawionej jakieś 3 m przed kolumnami, za głową okno z kotarami. tyle jeśli chodzi o lokal.
Teraz sprzęt, i to jest zagadka. Chciałbym na początek dwie kolumny + amplituner. Budżet to 8000 - 10000 zł.
Co do kolumn to sprawa otwarta, natomiast amplituner musi mieć kilka wodotrysków jak radio internetowe, bluetooth, chciałbym wszystko podłączyć do telewizora. Nie ma instalacji kablowej rozprowadzonej po pokoju i raczej nie będę jej robił, ale nie wiem czy kupować stereo czy jakieś 5+1. Teraz mówię że stereo ale nie wiem co będzie za 2-3 lata.
Może to kilku z was urazić (choć nie jest to moim celem) ale nie chcę kupować bardzo drogiego sprzętu do mieszkania w którym będzie ono grało jak wieża z marketu. Mam kilku znajomych którzy wywalili kupę kasy na bardzo dobry sprzęt ale w pomieszczeniach w jakich stoją po prostu sprzęt umarł. Nie jestem z tych co czują się lepiej jak mają drożej.
Liczę na merytoryczne podejście oraz zrozumienie tematu. Proszę o jakieś sugestie
Co sądzicie o:
BOWERS & WILKINS 683 S2
Tonsil Omega

Pozdrawiam
K

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/03 12:51 #436898

Witam. W tym przedziale cenowym na pewno znajdziesz coś godnego uwagi. Zależy Ci na tym żeby w cenie zamknąć się również z odtwarzaczem CD/Blue Ray? Jeśli myślisz o stereo to rozważyłbym jednak wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy. Bluetooth to mały problem, bo możesz kwestię załatwić jakąś przystawką. Dla przykładu taka elektronika jak Marantz PMA 6006 + 6005 lub Onkyo A 9050 z sieciówką 6130/6170(ten drugi ma tez dab+). Te wzmacniacze są wyposażone w w wejścia optyczne więc z podłączeniem TV problemu nie będzie. Z kolumn na pewno warto zwrócić uwage na Tannoy Revolution xt 8 f czy np Quadrala z serii Ascent. Oczywiscie znajdziesz amplitunery kina lub stereo jednak jakościowo w odsłuchu muzyki wypadnie to słabiej (Yamaha 602, Onkyo 8150, HK 3770 to chyba najpopularniejsze obecnie wybory jesli idzie o amplitunery stereo). Niestety nawet droższe kinówki nie robią szału w stereofonii. Wiem, że Onkyo wprowadza na rynek model 8270, który będzie dodatkowo wyposażony HDMI i rzekomo lepsze podzespoły, cena wyniesie cos pod 3000 zł, ale nie słyszałem go jeszcze więc cięzko oceniać. Jeśli idzie o kolumny, o ktróe pytasz to osobiście nigdy nie zachwycał mnie ani B&W ani Tonsil, ale tych konkretnych modeli nie miałem okazji słuchać więc nie będę się wypowiadał. Dodam, że w sugestiach założyłem, że chodzi o fabrycznie nowy sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/03 22:51 #436911

Raczej chodzi o nowy sprzęt.
Zapomniałem dodać że żona by mnie zamordowała gdybym jej postawił kilka klocków osobno wzmak osobno tuner. Nie potrzebuje DVD czy bluray mam od tego xboxa a filmów i tak nie oglądam. Co do różnicy pomiędzy stereo a jakimś multi to mam takie subiektywne odczucie że nie będę słyszał różnicy.
Skoncentrujmy sie nad amplituneram do kina oraz na początek para kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 09:43 #436913

Gwarantuję, że różnicę słychać i nie trzeba być audiofilem ani mieć lat doświadczenia żeby to zauważyć, a lepsze kinówki są na tyle wielkie, że 2 klocki nie zajmują dużo więcej miejsca. Ale ok, trzymając się tego, że ma to być amplituner do kina to zwróciłbym uwagę na coś takiego jak Onkyo TX-RZ 800 ew. 810. Ten drugi jest modelem nowszym, ale w zasadzie różni się tylko kilkoma aplikacjami internetowymi (np. Tidal). Sęk w tym, że 800 kupisz za ok. 4000 zł, a nowy 810 to wydatek na poziomie 4799 w detalu. Jesli znajdziesz jeszcze nową 800 to polecam. Biorąc pod uwagę, że to 7 kanałówka zawsze możesz trochę poprawić dźwięk bi-ampingiem. Ew modelem podobym może byc marantz 5010/5011. Taki aplituner i kolumny o których wcześniej wspomniałem to cos ok 10 000 zł. Jeśli celujemy raczej w zakres 8000 zł to fajne są np Klipsch Rp260F, ale jest to dynamiczna, dosyć agresywna kolumna. Wiadomo, kupowania w ciemno raczej nie polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 16:02 #436922

Co oznacz kupowanie w ciemno? Odsłuch u sprzedawcy ma sie nie jak do tego jak bedą grały w domu. Czy można taki sprzęt wypożyczać? Może jakiś salon ma taką usługę i przywożą do doku 2-3 zestawy i słuchamy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 16:25 #436923

Jeszcze jedno pytanie. Czy droższy amplituner i tańsze kolumny czy tańszy amplituner i sroższa kolumny. Chodzi mi o zasadę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 17:06 #436924

brontozaur napisał: Zapomniałem dodać że żona by mnie zamordowała gdybym jej postawił kilka klocków osobno wzmak osobno tuner.

To zmień żonę, bosze świat zwariował żona ingeruje w hobby męża, ale jaja. :cheer:
Tak na serio, to nie koncentruj się na ampli kina domowego, jak już to stereo. Audiofilem nie jesteś, ale melomanem tak bo muzyki słuchać lubisz nawet jazzu, więc daj sobie spokój z wielokanałówkami.
Na drugie serio, to spójrz na coctailaudio masz wtedy 3w1 do tego w miarę przyzwoite kolumny i masz to co chciałeś i na co żona pozwoli :)
www.q21.pl/category/odtwarzacze-strumien...price/asc/0?filter=1
www.cocktailaudio.pl
P.S.
Kolumn bym szukał na rynku wtórnym do 5tys kupisz dobre konstrukcje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 17:28 #436925

Nie ma takiego audio na świecie które by dorównało mej żonie.
Co do rynku wtórnego to mam obawy że kupię jakieś zajechane. Jakieś sugestie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 18:53 #436928

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

brontozaur napisał: Nie ma takiego audio na świecie które by dorównało mej żonie.


Brawo!
Trzeba znać kolejność spraw najważniejszych.
Nie przejmuj się podobnymi prześmiewcami, leczącymi swoja słabiznę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 19:56 #436931

Iro napisał: Brawo!
Trzeba znać kolejność spraw najważniejszych.
Nie przejmuj się podobnymi prześmiewcami, leczącymi swoja słabiznę.

Ty musisz zawsze swoje 3 grosze?
Słabizna siedzi pod pantoflem, do 18go roku życia rodzice mogli mi mówić co mam robić, a czego nie.
Nie po to się żeniłem, żeby mi kobieta mówiła co mam robić ze swoim hobby, nie podoba Ci się moje podejście to nie musi, ale ch....j ci do tego.
Pajacujesz tu jak na AS, powiedz jaką kurwą trzeba być, żeby jechać po AS na tym forum, a później się tam rejestrować i pisać jakby nigdy nic się nie stało.
Powiem Ci jaką, taką jak ty ...
Gdybyś zauważył w kolejnym zdaniu napisałem ...tak na serio...
Ale ty jak twoi kumple z piaskownicy wolisz wyrwać treść z kontekstu i się tego czepić, idź lepiej przypilnuj swojej paniusi paznokietki, czy tipsy aby sobie nie połamała cieniasie.


SIR.JAX, MAŁA PROŚBA: PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ UWAŻNIE TEN WĄTEK I ZASTANÓW SIE NAD SWOJA ODPOWIEDZIĄ. NADAL PODOBA CI SIĘ I NAPISAŁBYS TO DRUGI RAZ ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 19:59 #436932

Bardzo proszę o nie zaśmiecanie Mojego wątku. Nikogo nie interesują prywatne sprawy pomiędzy mężem a żoną. Założyłem wątek na tym forum bo miałem nadzieję na merytoryczne podejście a nie szczeniackie zaczepki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 20:07 #436933

brontozaur napisał: Co do rynku wtórnego to mam obawy że kupię jakieś zajechane. Jakieś sugestie?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze możesz poprosić o szczegółowe zdjęcia lub jeśli odległość sprzedawca/kupujący niewielka to możesz podjechać i ocenić.
Gdyby podszedł Ci Coctailaudio, zapytaj Q21 z czym to może fajnie zagrać, zawęzisz wtedy poszukiwania, bez odsłuchania tego nie da się w ciemno ustalić, co będzie dobre.
P.S.
Sorry, ale iro działa na mnie jak płachta na byka, mamy stare sprawy z tego forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:RE: Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 20:30 #436937

Kolega brontozaur prosił, by już więcej o żonach nie pisać.
;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:RE: Re:RE: Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/04 20:34 #436938

sir.jax napisał: Kolega brontozaur prosił, by już więcej o żonach nie pisać.
;)

Sam napisał, że go żona ogranicza ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/05 20:58 #436957

Oczywiscie, że różnice między odsłuchem u sprzedawcy, a w domu będą, ale że "ma sie nijak" bym nie powiedział. Zawsze masz chociaż jakies ogólne pojęcie o tym jak dany zestaw gra. Niestety żeby ktos zestawy wypożyczał nie słyszałem, no chyba że markety z ich polityką "30 dni na zwrot" :P
Ogólnie mocno popieram opinię o olaniu tematu amplitunerów kinowych i skupieniu się na stereo, no ale jesli myslisz o rozbudowie do 5.1 i takiego układu się trzymasz to ja swoje sugestie poczyniłem. W końcu chodzi o to żebys kupił cos na swoje potrzeby z czego Ty będziesz miał radoche.
Jesli idzie o temat stosunku ceny elektroniki do ceny kolumn to kwestia dosyć specyficzna i raczej takiej bardo konkretnej zasady nie ma. Inaczej będzie to wyglądało w zestawie amp kina + 5.1 albo 7.2, inaczej stereo amp i 2 kolumny, inaczej wzmacniacz+cd+sieciówka + kolumny. Są kolumny które trochę mniej wymagają od wzmacniacza a są takie które będą potrzebowały naprawdę konkretnej elektroniki. Nie szukałbym w tej kwestii żadnych prawd ogólnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator