HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw kina domowego 2016/03/14 01:24 #432321

Witam,
bardzo proszę o udzielenie rady przy wyborze zestawu kina domowego do mojego salonu.
Salon otwarty 32m2 połączony z kuchnią, korytarzem, itd - razem 48m2. Pomieszczenie ok 2,70m wysokie, stoi w nim sofa i stół z krzesłami, brak innych mebli. Zmiany ustawień mebli nie wchodzą niestety w grę.
Telewizor na jednej ze ścian obok kominka, układ jak poniżej.
Szukam czegoś głównie do filmów 60%, 30% muzyka, 10% konsola. Nie jestem audiofilem, ale jakieś pojęcie subiektywne o jakości mam :) Muzyka to głównie rock, filmy to juz pełen rozstrzał. Budżet jaki mam to powiedzmy 6-7k do dyskusji. Amplituner dobrze jakby obsługiwał sieć (RJ lub WiFi), fajnie jeśli ze Spotify, odtwarzacz CD (dobrze jeśli bluray, ale nie ma musu), głośniki 5.1, przednie + subwoofer - podłogowe, tylne pod sufit (są już kable pociągnięte, dość daleko z tyłu od sofy).
Jedyne wymaganie mojej żony (ale oczywiście najważniejsze:)), to głośniki czarne lub ciemnobrązowe drewno, raczej klasyczne w formie :)
Oczywiście jestem otwarty również na wyceny. Wyłącznie nowy sprzęt.


Dziękuję i pozdrawiam,
Marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/03/14 11:02 #432333

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość pomieszczenia odsłuchowego, zwróciłbym Twoją uwagę na dwa bardzo dobre, uniwersalne amplitunery wielokanałowe. Na pewno warto rozważyć amplituner Denon AVR-X2200W oraz Onkyo TX-NR646 . Obydwa urządzenia pod względem funkcjonalnym oferują praktycznie pełne wyposażenie, powinny Cię usatysfakcjonować. Pewne różnice są słyszalne przy bezpośrednim porównaniu. Denon zagra bardziej ciepło, miękko, z dobrym wypełnieniem. Onkyo jest trochę jaśniejsze, bardziej analityczne, bas jest krótszy, za to lepiej kontrolowany. Wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji oraz dobranych modeli kolumn.
W kwestii kolumn na pewno zainteresowałbym zestawem Monitor Audio serii MR lub Bronze. W przypadku MR na fronty zaproponowałbym model MR6, centralny, subwoofer oraz efektowe kolumny wiszące Monitor Audio Radius R45 bądź Vector V10.. Przy trochę wyższym budżecie warto zainteresować się serią Bronze, gdzie na przód dalibyśmy model Bronze 6, centralny, subwoofer oraz efektowe Bronze FX.
Alternatywą jest zestaw kolumn Dali Zensor 7/1/V, natomiast zamiast kolumn efektowych Zensor 1, zastosowalibyśmy Zensor Pico.
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz atrakcyjnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Zestaw kina domowego 2016/03/14 21:08 #432358

KD nie może powstać z przypadku. Wydzielona powierzchnia 2,5x3,4 (m.), nawet gdy postawisz tam sprzęt 10-cio krotnie droższy nie odczujesz atmosfery jakie towarzyszy kinu domowemu. Wysil się, i pomyśl nad przeniesieniem instalacji do większej części pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/03/15 00:52 #432371

Q21 - dzięki za sugestie, przyglądnę się proponowanym opcjom. Czy mógłbym prosić o szacunkową wycenę tych wersji, może być prv?

Donmichu, zdaję sobie sprawę z ograniczeń, ale tak jak wspomniałem takie są realia i zmiana ustawienia jest technicznie i fizycznie niewykonalna. Nie wynika to z lenistwa jak sugerujesz bo to ostatnia możliwa przyczyna, tylko z wielu innych czynników.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/03/17 21:28 #432443

W tym momencie pal licho symetrię. Bazę KD powinieneś postawić na przeciwnej ścianie okna. I więcej miejsca... i mało roboty :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/03/22 09:30 #432609

Ja proponuję TX NR646 + zestaw 5.1 Klipscha. Sprawdzi się uniwersalnie do muzyki i filmów. donmichu ma racje, lepiej akustycznie (teoretycznie) było by postawić na przeciwnej ścianie okna. Wiem że czynnikiem decydującym o ustawieniu może być...żona. Przeżyłem to samo ! I baza "stereo" przegrała z bazą "Kasi" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/04/02 00:50 #432940

szukam alternatywy dla Głośniki 2.0 CREATIVE EMU XM7+Sound Blaster X7 USB
Zupełnie się na tym nie znam i nie potrzebuję ale za to chcę mieć dobry sprzęt grający pod telewizorem do słuchania MTV i filmów
16 m 2 w bloku
telewizor KLD 55 i chyba 755 c

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/04/05 13:50 #433003

  • PATRON Systemy Audiowizualne
  • PATRON Systemy Audiowizualne Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
Witam
Naszym zdaniem dobrym rozwiązaniem dla Pana byłby Denon AVR X2200W wraz z kompletem kolumn Dali Zensor (skład kompletu 5.0 to następujące modele kolumn: 7, 1 oraz głośnik centralny - vocal). Subwoofer do tego zestawu to np. Klipsch R-12SW. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2016/04/07 12:31 #433062

koledzy od PATRON chyba dużo palet z tym Denonem zamówili bo wszędzie go polecają ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2019/07/24 11:16 #447062

Ja jednak nie chciałem za bardzo przepłacać i postawiłem na producenta STX ogólnie jestem zadowolony, chociaż wiadomo że w wyższej cenie jest też sprzęt lepszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2019/07/24 20:41 #447066

TomEr55 napisał: Ja jednak nie chciałem za bardzo przepłacać i postawiłem na producenta STX ogólnie jestem zadowolony, chociaż wiadomo że w wyższej cenie jest też sprzęt lepszy.


Też mam właśnie sprzęt od tego samego producenta i również nie narzekam na niego. Bardzo fajne brzmienie i dobra cena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw kina domowego 2019/07/25 21:27 #447076

a ja postanowiłem sprawdzić te stx,
brak głębokości, scena wyjątkowo wąska, dźwiek przyczepiony do kolum wręcz, żądnego aksamitu, sztuczny napompowany mid bas, skrzekliwe wysokie, nie tego się nie da opisać
a może poprostu w sklepie była zła akustyka, nie jestem pewien, bo niby produkt tak zachwalany, a nie znalazłem w nim żadnych plusów, hm, może kiepskie okablowanie było, albo wcale nie zgrało to się z marantzem, sam już nie wiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Zestaw kina domowego 2019/10/09 14:57 #447343

Denon AVR-X2200W jak dla mnie najlepszy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator