HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 13:41 #431486



Zaprojektowane od początku z myślą o audio i ręcznie robione w Gdańsku, platformy antywibracyjne STACORE
oferują poważne narzędzie w walce z wibracjami dla poważnych systemów. Podstawą konstrukcji platform
jest unikalne połączenie pneumatycznego zawieszenia z akustycznie neutralnym materiałem
obudowy-amorficznym łupkiem Włoskim. Dzięki temu uzyskuje się skuteczne, szerokopasmowe odprzęganie drgań,
pozwalające usłyszeć prawdziwy charakter systemu i nagrania.
W wersji extra platformy dodany jest kolejny stopień odprzęgania mechanicznego, oparty na łożyskach kulkowych.
Takie połączenie, nie mające wg. naszej wiedzy analogów na rynku audio, realizuje tzw. pełne sześcioosiowe
odprzęganie drgań, przenosząc efekty działania w inny wymiar. Użyte łożyska to również własny projekt STACORE,
wykonane z bardzo twardych materiałów - hartowanych szlachetnych stali oraz węglika wolframu.
Platformy antywibracyjne STACORE skutecznie pracują pod każdym elementem toru audio:od źródeł analogowych i cyfrowych,
poprzez DAC-i, przedwzmacniacze, wzmacniacze mocy aż po kolumny.
Zapraszamy na nasze strony stacore.pl

STACORE
J.Korbicz & B.Stasiak
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STACORE
stacore.pl

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 14:04 #431487

Ale jaja, czekam na rozwój wydarzeń w tym wątku.
:lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 14:56 #431488

A mnie się podoba konstrukcja, którą ktoś przemyślał i pomierzył gwarantując parametry w odróżnieniu od praktycznie całej światowej konkurencji i tej z zaścianka również jak np. PAB, choć na mój gust korzyści odniesie tu raczej tylko gramofon, zwłaszcza taki który nie ma własnych skutecznych elementów redukujących drgania przenoszone na igłę.
Na audiofilach zarobić można i to sporo jednak firma powinna się rozreklamować na świecie i może nie koniecznie w branży audio. Promował bym produkt głównie tam gdzie drgania są naprawdę zmorą czyli np. w branży urządzeń pomiarowych i obróbki precyzyjnej innymi słowy w poważnym przemyśle. I nazwa ładnie zrobiona z nazwisk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 15:00 #431489

Na tym Forum raczej szału Panowie nie wywołają , proponuje zapoznać ze swoim produktem opiniotwórcze w krajowym Hajendzie środowisko audiofilne na forum audiostereo w szczególności użytkowników SLY30, Marslo, dyzman69 oraz redaktora, moderatora, branżystę iI bozia tylko wie co jeszcze Roberta vel Paltona. (krzewiciela nowej w audio gałęzi wibroakustyki)
Oczywiście najważniejszymi osobistościami krajowej sceny HE są Wojciech MISZCZ Pacuła oraz Adam Elb Mokrzycki I to tam powinniście Państwo skierować swe kroki żeby osiągnąć gwarantowany sukces.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 15:12 #431490

Dzięki za Twego posta i ciepłe słowa. Odnośnie zakresu pracy platform - myśleliśmy na początku tak jak Ty: sztywny gramofon i to tyle. Cały pomysł i projekt wziął się zresztą z walki o skuteczną pracę mojego EMT930, nie bardzo podobała mi się oryginalna klatka odprzęgająca EMT. Ale po pierwszych odsłuchach w kilku różnych systemach jasne stało się że porównywalny, jeśli nie większy, efekt odprzęgania jest dla CD. Dlaczego? Można gdybać w nieskończoność. Ale fakt jest fakt.

Odnośnie sprzętu pomiarowego - sam jestem fizykiem i inspiracją tutaj były stoły i platformy optyczne. Jednak izolowanie np. mikroskopu to nie to samo co elementu toru audio. Dla dobrej pracy mikroskopu ważne są tylko najniższe częstości, dla audio nie. Stąd pomysł by zaprojektować platformę od razu pod audio a nie przemalowywać platformy laboratoryjne jak to robi najbardziej znany "producent" w tym sektorze. W drugą stronę, wytłumiona w paśmie audio i kosztowna w produkcji obudowa z Włoskiego łupka jest moim zdaniem dla zastosowań laboratoryjnych zbędnym wydatkiem. Choć oczywiście jeśli jakiś lab chce STACOR-y to z chęcią dostarczymy:)

Pozdrawiam,
jk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STACORE
stacore.pl

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 17:34 #431497

Wpływ takiego urządzenia na pracę gramofonu jest dla mnie oczywisty , potrafię sobie wyobrazić pomoc takiej platformy dla urządzenia w ułomnej technice lampowej , która jest czuła nawet na "zmiany pogody" , kiepski mechanicznie odtwarzacz CD tez może teoretycznie zyskać (pytanie czy w sposób słyszalny aczkolwiek wątpię żeby posiadacz przeciętnego odtwarzacza zainwestuje pieniądze w platformę).

Jestem jednak niezmiernie ciekaw w jaki sposób takowa platforma może mieć wpływ na DAC , preamp czy końcówkę mocy , mając na uwadze Pańskie wykształcenie będę wdzięczny za objaśnienie.

Pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 18:12 #431500

Czy mógłbyś kolego Stacore podac jaka była metodologia pomiarów, działania tego urządzenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 18:33 #431501

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Stacore napisał: (...) sam jestem fizykiem

Te trzy słowa klucze z całego wywodu zainteresowały mnie najbardziej.
Oczekuję z wzrastającą w funkcji czasu niecierpliwością - na wyjaśnienie fizyka, jak drgania (które ta platforma oczywiście i z pewnością zniweluje) wpływają na pracę takich urządzeń jak DAC, wzmacniacz tranzystorowy i jakie one i dlaczego( !) maja skutki na brzmienie.

Gramofony, szczególnie z wkładką MC oczywiście pomijamy,
plejery CD ?- nie będą gubiły ścieżki, nie będzie skoków, przeskoków?
wzmacniacze ze szklanymi bańkami? - możliwe ze to szkło czasem jak się rozdzwoni - to i słychać :)
Coś pominąłem? ;)

Serdecznie dosyć mam wyjaśnień typu - "nie wiem/nie wiemy jak to działa, ale działa! Wystarczy spróbować i posłuchać ja/my słyszymy".
Może wreszcie coś? (Nobel czeka :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 18:52 #431502

Należy szczerze powiedzieć, że testowane dotychczas urządzenia, poza CD, miały w sobie gdzieś stopień lampowy (pośrednio bądź bezpośrednio żarzony) i ewentualnego wpływu na półprzewodniki ja nie jestem w stanie wytłumaczyć i nie będę się tego podejmował. Natomiast testowane CD zawierały zarówno budżetowe urządzenia zintegrowane jak i (zdawało by się) wyczynowe transporty. I to było niespodzianką.
Pozdrawiam
jk
STACORE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STACORE
stacore.pl
Ostatnia edycja: przez Stacore.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 18:58 #431503

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Dziękuję, rozumiem.
Skupmy się wiec na plejerze CD - jak niepożądane wibracje szkodliwie mogą działać na pracę napędu jestem w stanie sobie bez trudu imaginować, każdy kto używa tych urządzeń wie czym to się objawia.

Pytam o pracę zintegrowanego plejera i wpływ fizyczny drgań na pracę a co za tym idzie brzmienie części analogowej tego urządzenia A WIĘC NA PÓŁPRZEWODNIKI.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 19:07 #431507

alias27 napisał: Czy mógłbyś kolego Stacore podac jaka była metodologia pomiarów, działania tego urządzenia?


O przepraszam, już doczytałem. W załączonym linku jest napisane. Chciałbym jeszcze tylko żebyście zaprezentowali pomiary działania platformy przy wzbudzaniuj drgań przez dźwięk(najlepiej muzykę) a nie wskutek uderzania młotkiem. Jeśli udałoby się przedstawić róznice, to byłoby to naprawdę interesujące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 20:29 #431511

Też mi się wydaje, że uderzenie jest niebotycznie silniejsze niż największy skok dynamiki możliwy do wygenerowania przez głośnik co z jednej strony dobrze świadczy o konstrukcji, z drugiej zastanawia, po co aż tak zaawansowane rozwiązanie, które przy przeciętnych poziomach głośności będzie działać w znikomym stopniu ze względu na niską energię jaką niesie ze sobą fala akustyczna. Cena nie jest mała i raczej przeznaczona jest dla osób, które mają kompletnie zaadoptowane akustycznie pomieszczenie i sprzęt też z raczej wysokiej półki, obawiam się jednak, że spora część klientów zamiast wydać tylko część tej kwoty na skorygowanie akustyki poprawiające znacznie bardziej poziom odbioru muzyki wyda całość na platformę oczekując cudu.

Rozumiem, że Wam jako producentom jest w zasadzie wszystko jedno do czego klient będzie ich używał, chodzi mi jednak o to, żeby dobry produkt nie został zaszufladkowany jako panaceum na audiofilskie bolączki "domorosłych speców" i "hi-endowych wyczynowców" oraz, żeby nie zaczęli opisywać swoich poronionych wrażeń z wprowadzonych zmian jakie uda im się usłyszeć w ich bardzo często nieprzygotowanych akustycznie pokojach, że o ich przeciętnym sprzęcie nie wspomnę. Nie wiem jaką macie koncepcję na marketing ale jeśli pójdziecie drogą wraz z personami o których wspomniał Patrick to narazicie się na śmieszność u bardziej racjonalnej części fanów dobrego brzmienia. Te persony to bardzo dobrzy klienci, można im wcisnąć wszystko, więc Wasza platforma może być nawet pusta, a oni i tak wysupłają 15 tyś. i będą piali z zachwytu, ale czy tylko o pieniądze chodzi ? Ja wiem, że droga do profesjonalnych zastosowań o których wspominałem może być trudna i nie gwarantująca sukcesu ale przynajmniej nie narazi Was na śmieszność.

A co do wpływy na CD - chciałbym wiedzieć czy zwykły mechanizm korekcji ogniskowania soczewki oraz podwójne sprężyste zawieszenie większości transportów CD (gumy i sprężyny) nie jest wystarczające do wytłumienia drgań pojawiających na obudowie, która również podparta jest materiałem tłumiącym i w dodatku często ma spora masę, nawet podczas głośnego słuchania muzyki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/17 21:30 #431517

  • highendtheend
  • highendtheend Avatar
  • Gość
  • Gość
Działanie na CD - brak działania. Dane z płyty CD są wczytywane do buforu pamięci. W odtwarzacz CD można w czasie pracy stukać palcem, nawet dość mocno i z głośników nie usłyszy się nic o ile nie będzie się tłuc w niego tak mocno, że laser nie da rady czytać.

Działanie na resztę sprzętu - brak działania.

Działanie na audiofila - wywoływanie efektu placebo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/18 14:53 #431536

Mała uwaga: pomiary oczywiście służą tylko do zdjęcia charakterystyk mechanicznych, w tym wypadku
impulsowych. Nikt nie słucha laboratoryjnych młotków o różnej gramaturze, podobnie jak np. sinusów 1Vrms o różnej częstości,
tylko muzyki a wzbudzeń tych używa się do pomiarów. Następnie te pomiary próbuje się korelować z odsłuchami.

Pozdrawiam
jk
STACORE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STACORE
stacore.pl

Zaawansowane platformy antywibracyjne STACORE 2016/02/18 15:11 #431537

  • highendtheend
  • highendtheend Avatar
  • Gość
  • Gość
Use your imagination.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator