HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nowe forum jest strasznie wolne! 2013/04/15 04:53 #407476

Nie chodzi mi o jakieś tymczasowe problemy z siecią, ładowanie obrazków i innych obiektów (youtube itp.), tylko zupełnie podstawowy czas odpowiedzi serwera na żądanie strony (samego html-a).
U mnie czas oczekiwania na dowolną stronę forum to ok. 4,5s.
Poprawnie skonfigurowany serwis powinien generować stronę w sekundę.
Forum na AS ma jak sądzę znacznie więcej "kontentu", a jest znacznie szybsze. A stare forum HFiM było chyba nawet szybsze od AS.

Co do diagnozy - podejrzewam 2 rzeczy. Z jednej strony możliwe, że niektóre komponenty (może shoutbox, statystyki, albo któreś pudełko z boku, nie wiem) mocno opóźniają generowanie całej strony. Byłoby super gdyby użytkownik mógł sobie indywidualnie wyłączyć to czego nie używa. A póki co proponuję na próbę wyłączyć różne komponenty i szybko się okaże czy to jest problem.

Z drugiej strony możliwe że brakuje indeksów w bazie danych, przez co wyciąganie z niej danych kosztuje bardzo dużo czasu (i będzie kosztować coraz więcej, w miarę przyrostu danych). Chociaż w takim systemie to podstawa i brak potrzebnych indeksów byłby bardzo dziwny. Nie wiem, może ktoś po prostu zapomniał, zdarza się, ale warto sprawdzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator