HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 08:58 #416204

Potwierdzam, odsyłanie do pustych stron - irytujące. Nawet tapatalek odsyła do pustych.
Ale z Operą to dziwna sprawa, bo mnie zapamiętała bez problemów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 09:07 #416205

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
*** Potwierdzam odsyłanie - miast do ostatniego wpisu
> jedną lub dwie strony (puste) dalej.
Przypuszczam, ze na to może mieć wpływ stara sprawa z zalewem spamowych wpisów.
Zostały usunięte, być może jednak pozostał po nich jakiś wirtualny ślad zajmujący te puste strony?

PS. avatary się powiększyły, tylko ja tak mam? Nikt tego nie zauważył?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 09:20 #416206

Maciej Stryjecki napisał: Emboy, wal konkretnie: co???!!!
Bo testów przybywa, aktualizujemy. Ale na krytykę ja czekam, konkretną.
TYlko krytyke, bo pochwały nic nie dają. No chyba że: to macie niezłe, ale chodzi sie po tym, jak w gumiakach po sniegu, poprawcie to i to :)


Testy, recenzje to portal, a forum - to ludzie. Zaglądajcie tu częściej sami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 11:48 #416207

Iro napisał: PS. avatary się powiększyły, tylko ja tak mam? Nikt tego nie zauważył?

Najpierw myślałem, że to złudzenie, ale nie, rzeczywiście są większe i dobrze :) ,
ale przy pisaniu posta z wykorzystaniem opcji "Cytuj" avatary już są mniejsze, takie jak wcześniej ;) :)

emboy napisał: Ale z Operą to dziwna sprawa, bo mnie zapamiętała bez problemów.

No dziwne, bo u mnie to nie tylko na Operze tak jest :( . Ciekawe od czego to zależy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 12:22 #416208

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Maciej Stryjecki napisał: Emboy, wal konkretnie: co???!!!
Bo testów przybywa, aktualizujemy. Ale na krytykę ja czekam, konkretną.
TYlko krytyke, bo pochwały nic nie dają. No chyba że: to macie niezłe, ale chodzi sie po tym, jak w gumiakach po sniegu, poprawcie to i to :)


Żeby ożywić forum to trzeba zaproponować coś interaktywnego czego nie może zaoferować ani gazeta ani inne fora.

Poniższy pomysł jest tylko propozycją - nie wiem jak kosztowo by to wyglądało ale może warto rozważyć?
Nie wiem czy macie czy trzeba by było stworzyć pokój odsłuchowy "demo" - tak aby do kontaktu z najnowszymi produktami można było także zapraszać najaktywniejszych użytkowników forum.
Relację z oględzin organoleptycznych i odsłuchu można by nagrywać i udostępniać tylko zarejestrowanym członkom forum. Po wizycie na takim odsłuchu osobnik byłby zobowiązany do wyrażenia opinii "na gorąco" przed kamerką a potem napisania także na forum kilku słów.

To luźna idea - nie wiem czy coś takiego funkcjonuje gdzie indziej - po prostu tak mi przyszło do głowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 22:09 #416214

  • dot
  • dot Avatar
  • Gość
  • Gość

emboy napisał: Potwierdzam, odsyłanie do pustych stron - irytujące. Nawet tapatalek odsyła do pustych.
Ale z Operą to dziwna sprawa, bo mnie zapamiętała bez problemów.


Hej Panowie!

Techniczny z tej strony, dajcie mi namiary z jakich przeglądarek korzystacie i kiedy to się wam dzieje. Wstępne oględziny nie wskazywały problemów ale - I'm here to serve ;) przynajmniej w granicach możliwości ;) i spróbujemy coś na to poradzić.

Sytuacja ma miejsce z taptalka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 22:28 #416215

Przeglądarka Chrome, system Win XP, komputer to stary lapciak Fujitsu Lifebook. Dzieje się zawsze przy wątkach, które mają dużo postów. Dużo, czyli tak około 100 stron.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 23:10 #416216

dot napisał:

emboy napisał: Potwierdzam, odsyłanie do pustych stron - irytujące. Nawet tapatalek odsyła do pustych.
Ale z Operą to dziwna sprawa, bo mnie zapamiętała bez problemów.

Hej Panowie!
Techniczny z tej strony, dajcie mi namiary z jakich przeglądarek korzystacie i kiedy to się wam dzieje. Wstępne oględziny nie wskazywały problemów ale - I'm here to serve ;) przynajmniej w granicach możliwości ;) i spróbujemy coś na to poradzić.
Sytuacja ma miejsce z taptalka?


Odsyłanie do pustych stron? FF29 oraz IE10

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/10 23:45 #416217

Ja mam to samo zarówno w pracy na win7 i FF29 jak i w domu na Ubuntu12.04 też FF29.
Awatar mam akurat taki sam jak był.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/11 00:17 #416218

Co do pomysłu Fafniaka - cóż, fajny, tylko nie wiem na ile redakcja chciała by - lub jej się to w jakiś sposób opłacało - partycypować w kosztach. Sala demo powstała by pewnie w redakcji, zakładam, że w zasadzie już tam jest od dawna i odwiedzana jest nie tylko przez ludzi z redakcji. Z forowiczami jest ten problem że większość z nas mieszka poza Warszawą albo jeszcze dalej. Niby logistycznie da się to zrobić, sobota rano wsiadam w pociąg (ja akurat mam taki co mniej więcej 2 godziny), jeszcze przed południem jestem na miejscu, bawimy się 2-3 godziny, potem coś na ząb, zwiedzanie redakcji, uścisk ręki redaktora, podrzutka na centralny i za 3,5 godziny jestem na swoich śmieciach. W niedzielę na spokojnie smażenie relacji i opinii, e-mail do redakcji która obrobi tekst i mamy gotową relację ze spotkania z niezależnymi osobami ze środowiska zorientowanego audiofilsko. Tak to widzę w skrócie. Koszt zabawy ok.100-200 zł/os. Akcja mogła by się odbywać np. co 2, 3, czy 4 tygodnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/11 07:20 #416219

dot napisał:

emboy napisał: Potwierdzam, odsyłanie do pustych stron - irytujące. Nawet tapatalek odsyła do pustych.
Ale z Operą to dziwna sprawa, bo mnie zapamiętała bez problemów.

Hej Panowie!
Techniczny z tej strony, dajcie mi namiary z jakich przeglądarek korzystacie i kiedy to się wam dzieje. Wstępne oględziny nie wskazywały problemów ale - I'm here to serve ;) przynajmniej w granicach możliwości ;) i spróbujemy coś na to poradzić.
Sytuacja ma miejsce z taptalka?

Sprawdź proszę wątek "Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze?". Kliknij na "ostatni post" albo numer ostatniej strony (w tej chwili 413) - co widzisz?
u mnie link jest obecnie taki:

www.hi-fi.com.pl/forum/4-muzyka/2562-cze...ml?start=4944#416210

i wyświetla normalnie stronę z całą strukturą, ale bez żadnych postów - po prostu pusta lista między blokami ".klist-actions'.

A przy okazji, czy dało by się wreszcie ugryźć temat szybkości generowania stron? Na moje oko coś jest tam strasznie skaszanione, że tak wolno się to generuje (wolniejszego forum nie widziałem).
Możliwości jest wiele, może warto sprawdzić jakąś check-listę:

www.kunena.org/docs/Improving_Kunena_performance

używacie jakiegoś akceleratora do PHP, xcache albo coś takiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez raczer.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/11 08:14 #416220

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

> dot
> win vista, FF aktualny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/11 09:47 #416223

  • dot
  • dot Avatar
  • Gość
  • Gość
Dzięki za info, na dniach będziemy gryźć temat.
Jeżeli macie jakieś jeszcze sugestie to piszcie śmiało.

ps. jeżeli się pogorszy/polepszy to też dawajcie znać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dot.

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/11 11:56 #416226

Może lepiej nie ruszać? Po co ma być jeszcze gorzej? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Zmiany w serwisie www - propozycje 2014/05/11 12:46 #416229

Z wprowadzonych jakiś czas temu zmian podobało mi się tylko wyświetlanie pięciu najnowszych wpisów bez konieczności zaglądania do wszystkich zakładek. Teraz to zniknęło - czy na stałe?

A tak w ogóle, pozdrawiam, nowy Adminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator