HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 15:43 #315196

Witam Redakcję,

Chciałbym zapytać czy możliwe byłoby umieszczenie spedeefionych, archiwalnych numerów pisma na portalu? Nie mówię, że zaraz za darmo, ale na przykład przy symbolicznej opłacie za możliwość pobrania jednego, lub powiedzmy np. 50zł za dostęp do wszystkich aktualnie możliwych do pobrania numerów? Ja bym na pewno był takim czymś zainteresowany.
Nie wiem tylko na ile coś takiego interesowałoby redakcję...
Pytanie nie wzięło się z kosmosu. Pamiętam jak kiedyś Kornik pisał, że Redakcja bierze coś takiego pod rozwagę.

Pozdr,

Paweł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 15:54 #315199

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
Bo bierze, o ile wszystko aktualne. Sprawa jest o ile wiem - w toku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 17:05 #315207

Sprawa jest wciąż w toku. Po prostu wychodzimy z założenia, że jeśli mamy coś takiego zrobić, musimy zrobić to dobrze. Tak naprawdę metoda wsadzania plików w PDFie do pobrania musi być dobrze przemyślana. Bo tak: możemy wsadzać całe numery, ale jeśli ktoś będzie chciał tylko przeczytać test jednego wzmacniacza, to ma ściągać cały 80-megowy plik (pełny numer)? W takim razie tak: można pociąć poszczególne numery na pojedyncze testy albo nawet recenzje pojedynczych urządzeń - chociaż może to nie jest dobry pomysł, bo wtedy ucieka strona tytułowa testu, na której jest zbiorówka (czasami tylko to zdjęcie grupowe ukazuje proporcje między kolumnami). Czasami też, jeśli zbieramy jakąś dużą grupę albo testujemy dany rodzaj urządzeń po raz pierwszy, test jest poprzedzony dłuższym wstępem, rysem historycznym, małym poradnikiem czy czymś takim. A na końcu może być podsumowanie. Jak to podzielimy, to musimy zrobić łatwy i przejrzysty system wyszukiwania tych artykułów. Pamiętam, że problem polegał na tym, że jeśli test pojawia się na stronie w formie tekstowej, to wyłapuje go wyszukiwarka i można wtedy wpisać "Elac 518" i wyskakuje test. Z plikami PDF tak łatwo by już nie było. Trzeba by było na przykład w nazwie pliku zawrzeć nazwy wszystkich testowanych kolumn. Albo wstawiać każdy plik PDF (np. "Test kolumny 4000-8000 zł HFiM XX/08) na małą podstronę, na której byłby krótki opis tego pliku i słowa kluczowe... No i tak zaczęły nam się wykluwać kolejne wątpliwości. Jeśli ktoś ma pomysł jak to dobrze rozwiązać, walcie śmiało;-) Myślę, że PDF-y będą sukcesywnie wstawiane, tylko trzeba to zrobić z głową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 17:55 #315214

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

KoRnik napisał: Z plikami PDF tak łatwo by już nie było. Trzeba by było na przykład w nazwie pliku zawrzeć nazwy wszystkich testowanych kolumn. Albo wstawiać każdy plik PDF (np. "Test kolumny 4000-8000 zł HFiM XX/08) na małą podstronę, na której byłby krótki opis tego pliku i słowa kluczowe... No i tak zaczęły nam się wykluwać kolejne wątpliwości. Jeśli ktoś ma pomysł jak to dobrze rozwiązać, walcie śmiało;-) Myślę, że PDF-y będą sukcesywnie wstawiane, tylko trzeba to zrobić z głową.



Kornik ja przeciez Maciejowi gadka szmatka na audioshow przedstawilem sposob jak to rozwiazac, a mailem poslalem dwie oferty, jak wyglada strona techniczna problemu i koszty (jeden sposob dosc drogi pracochlonny ale szybki, drugi b. tani, ale trwa). Nie rozmawialiscie o tym?

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 18:00 #315215

Propozycja pod rozpatrzenie. Każda strona w osobnym pdf-ie. Katalog główny (rok), podkatalog (miesiąc) a w nim jeden duży plik (cały numer), plik ze spisem treści (strony) i poszczególne strony w osobnych plikach.

Ktoś potrzebuje cały numer- nie ma problemu. Konkretny test - sprawdza w spisie treści i pobiera tylko te strony, które mu pasują.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 18:17 #315218

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
odpada IMHO :) Za duzo kombinacji (tyle samo praktycznie co kopiowanie do bazy danych), a efekt nie daje pelnej kontroli nad tresciami tak obrobionych artykulow (np. wyszukiwanie, porownanie, zestawienie podobnych tematow etc.). Naprawde zostalo to omowione na audioshow 7.11 z panem Maciejem i panem Jackiem, gdzie zostaly wyjasnione wszelkie kwestie: zabezpieczenia przed kopiowaniem, interaktywnosc, obciazenie serwera, naklad pracy, dostep grafik. Nie wiem na ile moge mowic o tym, co bylo omowione. Jesli moge i jesli to kogos interesuje, chetnie nakresle propozycje, ktora przedstawilem wtedy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 19:32 #315232

Wal :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 19:41 #315235

w Audio jakos to rozwiazali i moim zdaniem funkcjonuje to ok. no i za darmo. choc tego ostatniego nie wymagam od redakcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 20:21 #315248

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

smykus napisał: Wal :)

To raczej oczekuje, ze Maciej mi pozwoli ;D Ale dzieki :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 23:02 #315332

themule napisal

Za duzo srania

panie redaktorze. na litosc boska! czy moze pan usunac uzytkownika themule za obrazanie? to juz jest takie ostateczne i chamskie narazanie na agresje osob, ktore sa przyzwyczajone do letko odmiennego stylu komunikacji.

dziekujac, przepraszam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 23:04 #315334

majo, wymsknelo mu sie. na pewno przeprosi, a ty zaraz bys banowal :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 23:06 #315336

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Majo, juz nie raz powiedziałem: wolę, jak ktoś czasem k...ą rzuci, niż kiedy notorycznie rozwala wątki i pisze po to, żeby innych prowokować, albo po prostu mędzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 23:10 #315339

Panie Macieju więcej luzu, działalność majo jest mało szkodliwa :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 23:13 #315341

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Zwykle. Dopóki nie uprawia śmiecenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Archiwalne numery HFiM w pdf 2009/12/07 23:55 #315370

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
za wyraz delikatnie wulgarny przepraszam. wyedytowalem go. otrzymalem tez ostrzezenie.

Pozdrawiam Cie, ojam, moj najnowszy przyjacielu bardzo serdecznie. I wszystkich innych oczywiscie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator