HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 11:49 #313443

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
o! to jest przyklad (jak dla mnie) zdrowego podejscia do sprawy. Panowie, jestesmy wszyscy po tej samej stronie i wszystkim nam (z byc moze roznych powodow) zalezy, aby forum dzialalo jak najlepiej i bylo przydatne. Oczywiscie kazdy z nas ma rozne wyobrazenia, jak to osiagnac - i kazdy z nas czasem sie myli, a slusznosc jes po czesci rozdzielona na kilka pogladow. z mojej strony bardzo duzy plus dla Ciebie za przyznanie sie do bledow, gdzie sam je zobaczyles i wyciagniecie reki. Mysle, ze wszyscy (ja na pewno) mozemy z tego wyciagnac wnioski.

A Kornik nich sie jeszcze wypowie w swoim imieniu.

Damy rade, co?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 13:08 #313454

Obojetnie czy jako jarm czy 1500prof definitywnie i na zawsze rezygnuję z uczestnictwa w tym forum.Kornik i themule zezwolenie na nowy nick 1500prof dał mi Pan Maciej Stryjecki,odbyła się na ten temat rozmowa telefoniczną z moją prośbą.Ja się nie znam na komputerach i nie było nigdy moim zamiarem wprowadzać jakiegokolwiek zamętu.Nigdy nie byłem wrogiem a wręcz przeciwnie,w moim domu leży ponad setka numerów HFM...Chciałem zrezygnować ze starego nicka ponieważ wymyśliłem sobie nowy który mi się podoba,myślałem że tak można...regulaminu nie czytałem...
Kiedy nie mogłem się zarejestrować jako 1500prof zadzwoniłem z prośbą o likwidację konta jarm,jednak widocznie Pan Maciej stare konto też zostawił i wyszło jak wyszło....
Normalnie jestem spokojnym człwiekiem ale lubię jak się szanuje starszych a tymbardziej obcych czyli ludzi których się nie zna...
Widzisz Kornik,ja wiem że młodość bywa porywcza ale nie przyszło Ci do głowy że może mam kolekcję sprzetu i z jakichś powodów chciałbym część sprzedać?? czy wystawienie kilkunastu sztuk sprzetu to jakaś zbrodnia??
Myślałem że jesteśmy jedną rodziną hi-fi a tu zostaję napiętnowany za moją pasję...nie jestem audiofilem i nie lubię tego słowa cokolwiek by znaczyło....jestem entuzjastą muzyki i sprzętu hi-fi i to wszystko.
Kornik to Ty jesteś gospodarzem i to Ty masz obowiązek informowania użytkowników o swoich zamiarach,znasz mój mail lub PW,mogłeś wyrazić swoje wątpliwości,ja bym odpowiedział.Czy w sklepie w którym jest fatalna obsługa masz ochotę robić zakupy ponownie? Niestety ale my wszyscy jesteśmy nie tylko forumowiczami ale również klientami HFM i pamiętaj dlaczego dostajesz pensję.Taka jest prawda.Dlatego poczułem się że zachowałeś się jak Pan i Władca który ocenia ludzi i wie z góry kto i ile moze czegoś wystawić do sprzedaży nie znając konkretnego przypadku.
Kończę,przepraszam że wyszło jak wyszło ale powtarzam że było to za przyzwoleniem Naczelnego więc myślałem że wszystko jest ok.
Proszę już o zawieszenie wszelkich sporów na ten temat,ja się usuwam.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 13:30 #313455

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

jarm napisał: zezwolenie na nowy nick 1500prof dał mi Pan Maciej Stryjecki,odbyła się na ten temat rozmowa telefoniczną z moją prośbą.Ja się nie znam na komputerach i nie było nigdy moim zamiarem wprowadzać jakiegokolwiek zamętu.Nigdy nie byłem wrogiem a wręcz przeciwnie,w moim domu leży ponad setka numerów HFM...Chciałem zrezygnować ze starego nicka ponieważ wymyśliłem sobie nowy który mi się podoba,myślałem że tak można...regulaminu nie czytałem...


trzeba bylo tak od razu, a nie z osobistymi wycieczkami - ostrzezenie mozna cofnac, tak samo jak i bana.
oczywiscie, ze mozna, jesli jest to uzgodnione. Nie za to zostal zblokowany nick 1500prof tylko na wlasne zyczenie, ktore wyraziles w poscie. Bylo tak?

jarm napisał: Widzisz Kornik,ja wiem że młodość bywa porywcza


wlasnie na takie cos nie ma tu miejsca. Wiek nic do tego nie ma, Kornik reprezentuje redakcje i podejmuje decyzje. Trzyma sie przy tym regulaminu (jaki jest taki jest, ale nalezy go przestrzegac). Regulamin ten tez dokladnie okresla, gdzie nalezy skladac zazalenia: PW.

Prosze Cie o zrozumienie, ze admini i moderatorzy wykonuja swoje obowiazki, ktorych wykonywanie nie jest wdzieczne. Zazwyczaj wykonywanie ich oznacza, ze ktos nie bedzie sie z tym zgadzal (zazwyczaj ostrzezony lub zbanowany uzytkownik). Czy slusznie, czy nieslusznie - to juz mozna oceniac roznie.

Swoim zachowaniem zlamales kilka punktow regulaminu (nawet jesli pominac podwojny nick) i ponadto poprosiles o bana, ktorego otrzymales. Inaczej skonczyloby sie na drugim ostrzezeniu.

Tak sie tu spraw nie zalatwia, kropka. Dostales ostrzezenie, z ktorym sie nie zgadzasz? -> PW. Dostales bana z ktorym sie nie zgadzasz -> mail. To jest akurat jasno opisane w regulaminie, ktorego choc nie czytales, to ktory jednak zaakceptowales dwukrotnie rejestrujac sie.

jarm napisał: pamiętaj dlaczego dostajesz pensję.Taka jest prawda.


bez takich, prosze...

jarm napisał: Kończę,przepraszam że wyszło jak wyszło ale powtarzam że było to za przyzwoleniem Naczelnego więc myślałem że wszystko jest ok.


i bylo. Ostrzezenie ostrzezeniem, o bana poprosiles sam, a CALA sprawe nadal mozna wyjasnic, tylko trzeba chciec.

Nie ja tu podejmuje decyzje, wiec prosze o chwile cierpliwosci. Porozmawiamy o tym z Kornikiem i Maciejem i dojdziemy do jakiegos wspolnego punktu widzenia i wspolnej strategii co z tym wszystkim poczac.

na razie ustalenia sa takie, jakie sa:

1. Nikt nie bedzie linczowal zadnego z moderatorow za to, ze wykonal swoja prace.
2. Regulamin musi zostac sprecyzowany
3. Jesli chodzi o sprawe Twojego konta, to chwilowo 1500prof jest zblokowany, mozesz korzystac z konta jarm (masz przeciez pozwolenie od Macieja). Omowimy te sprawe z kolegami i damy Ci znac, jakie sa opcje (w tym momencie dysponujemy szerszymi rozwiazaniami technicznymi niz niegdys, tak, ze "podwojne konta za przyzwoleniem" staja sie zbedne). Zajme sie tym. Prosze o odrobine cierpliwosci i zaufania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 14:01 #313462

Zentaur, mam do Ciebie ogromny szacunek, więc jeśli ton moich wypowiedzi jest zbyt agresywny, to może przede wszystkim dlatego, że nie spodziewałem się takich reakcji nastawionych konkretnie przeciwko mojej osobie, po użytkownikach którzy są na forum od dawna, są bardzo aktywni i powinni wiedzieć co się na forum dzieje. Jeśli więc źle odebrałeś ton moich wpisów, przepraszam. Ja też nie mam nic do Ciebie osobiście, ale zawsze denerwuje mnie bezpodstawne jechanie po Korniku, a w tym przypadku może po prostu szczególnie mnie to zirytowało, bo napisałeś to właśnie Ty a nie ktoś kto dopiero co się zarejestrował i rzuca błotem naokoło, we wszystkich, więc nie ma się tym co przejmować. Chciałem jednak konkretnie wyjaśnić sprawę.

Nie wymieniłeś żadnych sytuacji poza tą z użytkownikiem 1500prof. A napisałeś, że nie mam wyczucia, że popełniam błędy, że rzucam ostrzeżeniami bez zastanowienia, nie potrafię być stanowczy i nie umiem przyznać się do błędów i przeprosić. Umiem, tylko nie zamierzam tego robić, jeśli błędu nie popełniłem. Dlaczego mam przepraszać za coś, co zrobiłem dobrze? Bo w tej sytuacji ja jestem tego pewien, themule też tak uważa, więc nie wiem za co miałbym przepraszać. Jednak ponieważ pisałeś tak, jakbym ja od dłuższego czasu prowadził jakąś szkodliwą działalność na forum, to albo podasz mi więcej konkretnych sytuacji i ja w miarę możliwości powiem Ci co i jak, uzasadnię swoje decyzje i udowodnię Ci, że postąpiłem dobrze (lub nie, wtedy przyznam że nie miałem racji), albo proszę Cię żebyś odwołał te słowa, bo są po prostu niesprawiedliwe.

Z ogłoszeniami użytkownika 1500prof sprawa była taka: pewnego dnia przeglądając zgłoszenia do moderatora, wśród innych różnych zgłoszeń (żeby coś tam usunąć, jakiś temat przenieść... wiesz, czasami nawet sporo tego jest) było zgłoszenie wątku lub nawet kilku wątków tego użytkownika, któryś z forumowiczów w uzasadnieniu zgłoszenia powołał się na regulamin forum, ten o handlarzach w dziale ogłoszeń. Zobaczyłem, że ten użytkownik rzeczywiście wstawia wiele wątków w ogłoszeniach, wszystkie takie same - linki do aukcji z allegro. Zobaczyłem więc ile przedmiotów wystawia na allegro - no dużo, kilkadziesiąt. Uznałem więc na tej podstawie, że zgłoszenie było słuszne i owe wątki usunąłem, nie przyznając żadnego ostrzeżenia ani nic takiego. Doszedłem do wniosku, że użytkownik się skapuje a jak nie to sam się zapyta dlaczego ogłoszenia zostały usunięte, to mu wytłumaczę. Potem znowu pojawiły się takie same wątki w ogłoszeniach, znowu zostały zgłoszone. Nie pamiętam dokładnie - naprawdę już nie pamiętam - ale chyba pod jednym z nich napisałem coś od moderatora z informacją że dział ogłoszeń nie jest od wstawiania dziesiątek aukcji z allegro, po jednym wątku na każdą aukcję. Jeśli dobrze pamiętam, powisiało tak trochę, po czym zostało usunięte, nie wiem czy przeze mnie czy przez innego moderatora. Ale 1500prof był uparty i znowu wstawiał ogłoszenia. No to tym razem dostał ostrzeżenie. Ostrzeżenie, nie bana. I zaczął robić rozróbę. Że co to, że jak to. Takie działanie skojarzyło mi się od razu z innym użytkownikiem, który już jakiś czas temu stwarzał podobne problemy, w dodatku przedmioty z allegro jakoś tak dziwnie mi pasowały. Skontaktowałem się więc z themule, żeby sprawdził czy 1500prof to to samo co jarm. Tak. No więc nie tylko uparcie wstawiał te aukcje w ogłoszenia, ale też złamał punkt regulaminu forum mówiący o nie zakładaniu kolejnych kont w przypadku zbanowania, a także punkt 10. - "Zabronione jest zakładanie tematów w rodzaju "dlaczego tamten wątek został usunięty" albo "dlaczego tamten użytkownik dostał bana" oraz zaśmiecanie innych wątków takimi wpisami..." Bodajże po jakichś tam obraźliwych wpisach, themule nałożył mu bana. Tak to było, themule? Bo ja już mogę dokładnie nie pamiętać. Pierwsze usuwane wątki 1500prof to było chyba 4-5 listopada. W logach moderatora można to znaleźć. Uważam, że postąpiłem słusznie, a w każdym razie nie widzę w swoim postępowaniu jakichś rażących błędów, za które miałbym przepraszać. No ale jak ktoś wykaże inaczej, to ok.

Weź pod uwagę Zentaur, że moderator ma czasami całkiem dużo roboty. Masz za każdym razem kilka raportów do przejrzenia no i nie będziesz się z każdym bawił godzinę, prowadził śledztwa i szukał dowodów na całym forum, żeby mieć potem czym wytłumaczyć podjętą przez siebie decyzję. Ale uważam, że na każdy przypadek poświęcam tyle czasu, ile potrzeba i nie podejmuję pochopnych decyzji, a już na pewno nie jestem tym, który wszystko usuwa, hurtowo rozdaje ostrzeżenia i bany. Jest to wszystko zapisane w logach moderacji, więc nie ma z tym co dyskutować - ja, themule i Stryj widzimy tam czarno na białym co kto robił. I ja tam akurat jestem najłagodniejszym moderatorem, tak mi się wydaje. Piszesz, że mnie na forum w ogóle nie ma? Bo miałem zawsze zaznaczone "ukryj moją obecność na forum". A siedzę codziennie po kilka godzin, najdłużej rano i wieczorem. Także proszę Cię, zanim wydasz jakiś wyrok, weź pod uwagę, że możesz czegoś nie wiedzieć. A tak w ogóle, ja też poważnie rozważam odejście z forum. Mam już niektórych akcji po prostu dosyć. Może po prostu zostanę moderatorem i absolutnie nigdy nie będę się nigdzie wpisywał. A jeśli Ty byś odszedł, to tym bardziej bym się nad tym zastanowił;-)


jarm -> Średnio chce mi się wierzyć w Twoje tłumaczenia. Zawsze uderzasz w taki ton, jak coś się dzieje nie po Twojej myśli. Nie chce mi się nawet wypominać różnych rzeczy z przeszłości, ale dobrze wiesz jak było. Chcesz, żeby Cię traktowano inaczej niż pozostałych użytkowników, a na tym forum tak nie ma. Ja na początku nie wiedziałem że 1500prof to Ty, nie wiedziałem o żadnych rozmowach telefonicznych. Ale nie wierzę, że jest to efekt Twoich słabych umiejętności posługiwania się komputerem, bo działasz na forach od dawna, a na allegro prowadzisz od dawna regularny handel sprzętem, głównie starymi klockami. To nie teraz poczułeś potrzebę sprzedania kilkudziesięciu klocków, tak robisz od bardzo dawna, może nawet się z tego utrzymujesz, nie wiem. W każdym razie Twoje tłumaczenie jest moim zdaniem zupełnie nietrafione, a uderzanie w taki ton że hi-fi to jedna rodzina to wiesz... Tak samo jak dzwonienie do Stryja kiedy tylko coś Ci się nie podoba. Całkiem skuteczny w tym jesteś, nie powiem, jeśli udało Ci się go nakłonić żeby dał przyzwolenie na łamanie regulaminu forum tylko dla Ciebie no to brawo. Ale mi się nie podoba taki rodzaj działania. Potrafisz rzeczywiście przez telefon i na forum nakręcić niezłe afery z niczego - budzi to mój szczery podziw i szacunek. Ale nie zamierzam się temu poddawać, nie będę za nic przepraszał bo nic złego nie zrobiłem. Piszesz, że mam Twojego maila...?! Nie wiedziałem, że 1500prof to Ty, a jakbym się wtedy dowiedział, to prawdopodobnie byś dostał bana, bo zakładanie kolejnych kont jest zabronione, jako stoi w regulaminie. Po drugie - to Ty mogłeś od razu napisać do mnie maila, wyjaśnić sprawę, poinformować o rozmowie telefonicznej ze Stryjem i o tych ustaleniach. Ja bym był bardzo zdziwiony, że dał się na coś takiego namówić, ale zaraz bym zadzwonił, zapytał i gdyby to zostało potwierdzone, to bym uszanował jego decyzję i powiedział, że w takim razie wszelkie kroki dotyczące konta 1500prof ma podejmować Stryj i ja się do tego nie dotykam. Tak bym pewnie zrobił. Nie wiedziałem o tym, więc podejmowałem takie kroki, jak wobec każdego innego użytkownika. Bo dla moderatora nie powinno być podziału na lepszych i gorszych. A Ty przyjmujesz dokładnie taki sam rodzaj działania, jak poprzednio, nowe konto nic tu nie zmieniło. Stawiasz się ponad innymi użytkownikami, Twoje wątki i aukcje z allegro mają wisieć masowo w ogłoszeniach, najlepiej jakby jeszcze były przyklejone, a jeśli coś idzie nie po Twojej myśli to robisz wielką aferę, a z siebie wielką ofiarę i męczennika. Sorry, na mnie to nie robi wrażenia i mam nadzieję, że na innych użytkownikach także. Tyle mam do powiedzenia i to też jest moje ostatnie słowo w tej konkretnej sprawie. Już i tak za dużo czasu i nerwów na nią poświęciłem, bo dla mnie wszystko jest jasne. I było już całkowicie jasne, kiedy themule mi potwierdził, że 1500prof to jarm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 14:29 #313465

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

KoRnik napisał: Bodajże po jakichś tam obraźliwych wpisach, themule nałożył mu bana. Tak to było, themule?


Tak bylo. Wpis typu "g.. Cie (z nazwiska) obchodzi, ile czego sprzedaje". Cos o "gowniarzu", na koniec prosba o bana. Miala byc edycja postu i warn za pkt. 10 regulaminu, w zw. z prosba o bana zostal udzielony ban.

KoRnik napisał: Bo miałem zawsze zaznaczone "ukryj moją obecność na forum".


To tez juz potwierdzalem, bo to prawda i rzeczywiscie widuje Cie wieczorami dluzej, ale generalnie masz ok. 2-3 wizyt dziennie. Widac w bazie danych, mozna znalezc.

KoRnik napisał: kiedy themule mi potwierdził, że 1500prof to jarm.


IP daje wskazowke, nie dowod, ale jest poszlaka. Ptwierdzil to sam uzytkownik 1500prof/jarm najpierw nie wprost, powyzej bezposrednio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 17:46 #313490

Nie będę dłużej z Wami już rozmawiał na ten temat.
Proszę definitywnie,na zawsze i bezpowrotnie skasować moje konta jarm i 1500prof.Daję słowo że macie mnie z głowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 17:52 #313491

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
no-go. mam definitywny zakaz usuwania kont. przykro mi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 19:09 #313503

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ponieważ to ja mam podejmować wszelkie kroki dotyczące konta 1500proof, to je odblokowuję.
Potwierdzam tym samym fakt rozmowy o dwóch nickach. Nie miało to na celu tego, co zwykle, gdy się zakłada dwa konta, więc zgodziłem się bez problemu.

Zwracam uwagę, że handlowanie sprzętem nie jest niczym nagannym. Jest pracą, jak każda inna. I także należy ją szanować.
Nie istnieje dzisiaj już cos takiego, jak przemyt, przynajmniej w ramach Unii, a więc regulamin jest przestarzały. A skoro regulamin jest w tej kwestii przestarzały, to nielogicznym będzie sie trzymać akurat tego punktu, który zresztą zaraz zmienię.

Żeby było jasne - nie podważam pracy moderatora, wręcz przeciwnie. Dziękuję za interwencję.
Ale regulamin sie zmienia.
Jeżeli więc 1500proof zechcesz zamieszczać ogłoszenia, to zamieszczaj. Regulamin już tego nie zabrania.

W ogóle, w kwestii ogłoszeń pozostańmy przy tym, że to, kto i co sprzedaje jest jego sprawą, o ile nie narusza to interesu legalnie działających firm, lub polskiego prawa.
Mamy w końcu wolny rynek.

Dlatego dla moderatora ważniejsze sa inne sprawy, takie jak zadymiarstwo, wywoływanie konfliktów, wysmiewanie innych użytkowników. To jest zakała tego forum, z którą powoli chyba zaczynamy sobie radzić. Naprawde, wolę, jak już się komuś wyrwie k...a.



I na koniec: Tomku, jako moderator bardziej panuj nad emocjami. Niektóre słowa naprawde nie były potrzebne.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę użytkowników o stosowanie się do regulaminu, bo takie wypowiedzi, jak bananamoura świadczą, że niektórzy mają go za nic.
W podobnych sytuacjach uważam, że szkoda czasu na ostrzeżenia. Ban i koniec.
I wszystkich proszę też o więcej dystansu. Każdą sprawę da sie załatwić spokojnie. Ale moderacja bedzie coraz ostrzejsza, bo naprawdę słuzy to wszystkim. Widząc efekty nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 19:14 #313504

Miło czytać to co napisał Pan Maciej ale żeby nie było że wyszło na moje-ok,mnie też poniosło,jeżeli Cię Kornik uraziłem to przepraszam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/11/26 20:38 #313513

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ale ostrzeżenie pozostawiam, za pewien post, który został usuniety. Puśćmy to w niepamięć, niech tego ludzie nie czytają. Teraz, ani nigdy więcej.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/12/04 19:24 #314746

boze, ile brzydkich slow w wypowiedziach kolegi KRNKA. czy moznaby go troszeczke, no wiecie, bacikiem po dupence? zeby przestal bluzgac jak wozak. ja rozumiem, emocje, niesprawiedliwe oskarzenia i teges, ale moderator powinien miec nerwy, nawet jak nie ma jeszcze po mesku umajonej klatki piersiowej! niniejszym jako samozwanczy moderator spoleczny pokazuje kornikowi zolta kartke. jeszcze jedna KRNK i idziesz na lawke kar!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/12/04 19:37 #314757

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
nastepny... -.-

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

koniecznosc zmiany regulaminu forum 2009/12/04 19:57 #314771

majo chyba wraca do formy :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator