HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 07:15 #252792

Witam
Czy jest taka możliwość jak na AS? Autor (założyciel) wątku mógłby blokować osoby które zaśmiecają wątek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 09:22 #252802

a tu jestem za :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 12:25 #252847

jest system ostrzeżeń i możliwość zbanowania użytkownika, wszystko zależy od moderatora

wszelkie bany i warningi działają na całe forum a nie konkretne tematy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

greddy, omori, lanseri, szpaneri...

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 12:53 #252857

Chodzi o to aby sam autor (założyciel) wątku mógł blokować użytkowników w swoim temacie. Na AS bardzo dobrze to się sprawdza. Po co ban na całe forum skoro użytkownik "śmieci" tylko w jednym temacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 14:47 #252878

Jest to wedlug mnie glupi pomysl...Jest on praktyczny tak z tym sie zgodze,lecz autor watku moglby sam zrobic syf w temacie i np: Autor watku skasuje wpis jakiegos tam uzytkownika,uzytkownik ten poczuje sie urazony i beda nie potrzebne kłótnie i sprzeczki..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bowers&Wilkins CDM 1 SE---Gainclone (Brian GT version)----DiY preamplifier----DAC Lampucera
Marantz CD 67 MK II

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 14:54 #252881

freeq7322 napisał: Jest to wedlug mnie glupi pomysl...Jest on praktyczny tak z tym sie zgodze,lecz autor watku moglby sam zrobic syf w temacie i np: Autor watku skasuje wpis jakiegos tam uzytkownika,uzytkownik ten poczuje sie urazony i beda nie potrzebne kłótnie i sprzeczki..


A umiesz czytać ze zrozumieniem? GDZIE jest napisane, że autor wątku mógłby kasować JAKIEKOLWIEK wpisy?

Freeq,nie wiem czy byłeś kiedykolwiek na forum AS. Polecam zobaczyć jak tam działa takie rozwiązanie o którym mowa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 15:12 #252885

a ja popieram ten pomysl. mozliwosci blokowania sa ograniczone tylko do wlasnego watku. autor watku wystepuje tutaj jako gospodarz i jako gospodarz moze sobie nie zyczyc wpisow pewnych osob - bo np tych osob nie lubi - jego sprawa. tak jak gospodarz w domu moze wyprosic kogos z mieszkania, ale juz nie z calego bloku ktory nalezy do wspolnoty mieszkaniowej.

problem w tym, ze redakcja czesto robi bana na jakis czas, a potem ta osoba wraca. a czesto tez redakcja nie interweniuje w ogole.

beda klotnie? juz sa. ryzyko jest niewielkie jesli ktos bedzie przesadzal - po prostu inni odwroca sie od takiej osoby i tyle.

natomiast nie wiem czy blokowanie jest tozsame z usuwaniem wpisow - moim zdaniem nie.


dla przykladu: jest watek w dziale sprzedam. autor watku chce sprzedac przdmiot tymczasem jeden z uzytkownikow wdaje sie z nim w dyskusje. z watku robi sie pyskowka i generalnie caly watek jest do kosza. jakie ostatnio bylo rozwiazanie redakcji?: skasowac lub zamknac caly watek. tymczasem zamiast tak radykalnego posuniecia, autor watku moglaby zablokowac te osobe i zapobiedz dalszej bezprzedmiotowej dyskusji.


ten temat znowu wymaga podniesienia kwestii "autora watku", jego praw. warto wpisac te kwestie do regulaminu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 15:20 #252886

zentaur napisał:
natomiast nie wiem czy blokowanie jest tozsame z usuwaniem wpisow - moim zdaniem nie.


Nie jest

Działa tak jak napisałeś. Zakładasz wątek, powstają wpisy. W pewnym momencie blokujesz możliwość dodawania wpisów konkretnej osobie. Osoba ta może przeglądać dany wątek ale nie może w nim pisać. Wszystkie wcześniejsze wpisy zablokowanej osoby, zostają. Nic nie jest usuwane. Dopóki nie odblokujesz danej osoby, nie może ona dodawać swoich wpisów w danym wątku. Po odblokowaniu może pisać w nim dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 15:44 #252892

no to super. jestem za

to jest troche jak samorzad. chyba czas przekazac czesc wladzy centralnej uzytkownikom na dole :wink: oni beda wiedziec lepiej kogo blokowac:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 18:47 #252911

Zle napisalem nie chodzilo mi o kasowanie lecz o to ze jezeli autor watku zablokowal by kogos z uzytkownikow w danym temacie bylyby nie potrzebne kłotnie..

Ten pomysl jest moze i dobry lecz ja sam mialem 3 fora i na dwoch forach wlasnie zastosowalem cos takiego jak "Blokada uzytkownikow"...Byly kłótnie,nie potrzebne tematy w ktorych jeden wyzywal drugiego itd..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bowers&Wilkins CDM 1 SE---Gainclone (Brian GT version)----DiY preamplifier----DAC Lampucera
Marantz CD 67 MK II

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 19:10 #252914

Takie funkcje prowadzą tylko do podziałów. Nie chcemy tego tutaj. Inna sprawa, że zwyczajnie nie można wprowadzić takiej funkcji na tym forum, technicznie jest to raczej niemożliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Redakcja

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 19:37 #252921

Rozumiem, czyli tutaj "nie da się" czegoś takiego zrobić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 20:23 #252941

I nie da się i nie ma sensu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Redakcja

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 21:04 #252955

redakcja napisał: I nie da się i nie ma sensu.


w przeciwienstwie do karencji dla nowych uzytkownikow, ma to sens moim zdaniem. ma to swoje plusy i minusy, oczywiscie kwestia czego jest wiecej, czy plusow czy minusow pozostaja sprawa dyskusyjna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Blokowanie poszczególnych użytkowników w danym wątku 2008/07/16 21:49 #252979

redakcja napisał: I nie da się i nie ma sensu.


Skoro tak twierdzicie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator