HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 08:49 #291742

Mnie zaś zastanawia czemu zlikwidowano opcje szybkiej odpowiedzi i edycji własnego postu. Przecież jak dobrze pamiętam była przeprowadzona ankieta w sprawie edycji postu i co, za dobrze było ??
No ale co tu się dziwić, wyszła polska mentalność. Jak coś działa dobrze to trzeba to spieprzyć bo dlaczego mielibyśmy mieć wygodnie.
Czasami ręce opadają, choć ostatnio coraz częściej :?

pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 09:49 #291746

Amidasie to wynika tylko z co tu ukrywać, niechlujnej modyfikacji forum, niczym reforma szkolnictwa w Polsce -> nieważne co i jak byle by zrobić reformę. Teraz dwa lub więcej tygodni zajmie przywrócenie sprawności działania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 09:53 #291747

Edycja jest, tylko pod klawiszem "CYTUJ"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 09:55 #291749

rezultaty takiej edycji w moim wykonaniu widać w wątku o ruchu drogowym w zakładce inne :?

edit: teraz działa więc nie wiem, aha i jeszcze posty zgłoszone do moderacji nie są podświetlone

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 10:37 #291753

Słuchajcie, została wstawiona zupełnie inna wersja forum, a tylko kolorystyka pozostała nie zmieniona, bo specjalnie nad tym pracowaliśmy. Tak naprawdę cały szkielet forum został zmieniony, więc wiele funkcji jest nowych, niektóre zginęły, są jakieś takie manewry z przyciskami itd. Po to jest ten wątek, żeby wytykać takie rzeczy, a my będziemy je poprawiać. Proponuję wypisywać wszystkie błędy od myślników, to programiście łatwo będzie je pozbierać i po prostu załatwiać te sprawy po kolei. Spokojnie, wszystko się ogarnie. To są tylko sprawy techniczne, a nie jakaś nasza zła wola.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 10:40 #291754

- Postanowiłem teraz sprawdzić opcję "zapisz", więc zapisałem szkic, potem go załadowałem i dodałem odpowiedź, a ten szkic ciągle istnieje. W ogóle kolejność przycisków przy dodawaniu odpowiedzi powinna być inna: podgląd, wyślij, zapisz szkic - koniecznie "zapisz szkic" bo samo "zapisz" to nie wiadomo do czego służy i czym się różni od "wyślij".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 12:27 #291765

Przepraszam za OT, ale czy można zmienić, w tytule wątku F1 - SEZON 2008 rusza! , rok na 2009 ?
Oczywiście jeżeli dyzma pozwoli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 13:24 #291772

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Panowie, wszystkie uwagi wysyłam do programisty. Piszcie, jeżeli zauważycie coś jeszcze. Jeżeli coś nie działa jak powinno, to znaczy, że trzeba to zmienić. Naszą intencją było tylko dodanie nowych funkcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 13:24 #291773

No to pierwszy rzucę kamieniem ;)
Otóż nie działa wyszukiwarka. Wydaje mi się że przeszukuje tylko te posty ,które zostały napisano po wstawieniu nowego layoutu forum.
Przykładowo brak pasujących postów przy frazie "pianocraft"...
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 13:56 #291775

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Na razie wysyłam to:

Panie Jacku!

Poprawek jest sporo i niestety, trzeba je wprowadzić. Pewnie w najbliższych dniach pojawią się inne uwagi, ale będzie ich już mniej. Na razie wysyłam to. Wprowadzenie tych zmian spowoduje, że forum będzie gotowe w 80%.
Zamieszczam swoje uwagi i użytkowników. Wszystkie są ważne.


Znikły przy profilu użytkownika punkty pomocy, pochwały i ostrzeżenia. Są ważne na tym forum.
Nie ma guzika „Edycja” przy poście (na górze, przy usuń, zgłoś cytuj). Każdy zarejestrowany użytkownik powinien mieć możliwość edycji swojego postu.
Brakuje opcji „szybka odpowiedź”
Wszedłem w panel użytkownika i chciałem w profilu zmienić płeć z nieokreslonej na męską ale nie działa
Zmieńcie "opisówkę" lewej strony
NICK zlewa się z POSTY, DOŁĄCZENIE, MIEJSCOWOŚĆ, PŁEĆ.
Najlepiej zlikwidować wytłuszczenia. Pogrubioną czcionką pozostawić tylko Nick.
Nie działają mi PW. Może to chwilowe, ale wczoraj było wszystko OK.

Na dole, na stronie głównej, w kto jest na forum zlikwidować wyświetlanie się botów.
Nie dziala opcja oznacz wszystkie fora jako przeczytane , nie widac kto aktualnie jest na jakim dziale Forum...
jest edycja. trzeba kliknac na cytuj. pomylone sa odsylacze. – sprawdzić.

Kliknięcie "cytuj" w prawym górnym rogu powoduje wywalenie do głównej(IE, czyste cookies) lub na górę(Opera). Trzeba zlikwidować pogrubienie fontów napisów "podnickowych", bo sam nick jest mniej widoczny niż "posty:", stanowisko(bycie guru czy innym wymiataczem) powinno być zaraz pod nickiem, nad avatarem. – racja.

W panelu użytkownika pola "Profil Preferencje forum Prywatne wiadomości Grupy Przyjaciele i wrogowie" w ogóle nie mają hiperłącz-czy da się jakoś edytować swój profil? Ja nie potrafię.

czy pod avatarem nie moglo zostac "skad" oraz "dołączyl"- można wrócić do starych opisów.

W ostatnich wpisach wszędzie pojawiają się suwaki - trzeba dać tam więcej miejsca, żeby nie wchodził scrolling.
- W shoutboxie raz widać kto pisze a raz nie za bardzo - też za mało miejsca.
- Opcja 'szybka odpowiedź' była bardzo wygodna. Trochę jej brakuje.
- Podczas dodawania odpowiedzi na górze widzę dwa razy "Forum Hi-Fi i Muzyka Strona Główna" - dubluje się.
- Na stronie głównej forum robi się duża dziura między górną nawigacją a zasadniczą częścią forum. Wygląda jak puste miejsce na banner. Po wejściu w jakąś zakładkę już ten dystans się zmniejsza.
- We wpisach po lewej najważniejszy jest nick użytkownika i avatar. Pozostałe informacje: dołączył, skąd, posty, płeć - to powinno być zwykłą, nie pogrubioną czcionką. Ksywka powinna być pogrubiona i może trochę większa.

Nie działają PW. Pomimo zapełnienia wszystkich pól, dostaję pięky komunikat:
Wysłany formularz był nieprawidłowy. Proszę spróbować ponownie.
Nie zdefiniowano odbiorcy.
Trzeba ułatwić opcję cytowania. Najlepiej, jak będzie guzik „Cytuj”, po staremu, zamiast tego znaczka.

posty zgłoszone do moderacji nie są podświetlone

- Postanowiłem teraz sprawdzić opcję "zapisz", więc zapisałem szkic, potem go załadowałem i dodałem odpowiedź, a ten szkic ciągle istnieje. W ogóle kolejność przycisków przy dodawaniu odpowiedzi powinna być inna: podgląd, wyślij, zapisz szkic - koniecznie "zapisz szkic" bo samo "zapisz" to nie wiadomo do czego służy i czym się różni od "wyślij".

Jak wejdziemy w dowolną zakładkę tematyczną (stereo itp…_ na liście tematów) koniecznie trzeba poprawić symbol załącznika (agrafka pod tematem). Na dole wygląda paskudnie i robi bałagan. Powinien być tytułem tematu. Wtedy szerokość tematów będzie równa. Czyli na przykład w Technicznych – temat Uwagi do forum i serwisu – spinacz powinien być przed „U”

Nie wszystkie ikonki przed tematami są jak należy. Na przykład w Technicznych – trzeci od góry.

Panel użytkownika – w zasadzie nie ma możliwości edycji. Wszystkie nagłówki (profil, preferencje forum itp.) są nieaktywne.

Shoutbox – lewa strona jest totalnie pokręcona, znikają informacje.

No i bardzo ważne. Jak się na liście tematów, albo w ogóle na forum kliknie na „ostatnią odpowiedź” kieruje nie na ostatni post, a na początek strony. Powinno być na ostatni post.
Tak samo z rubryki „ostatnie wpisy” na stronie głównej. Jest na początek strony, a powinno być na dokładnie ten post.
Przy okazji, na stronie głównej i na listach tematów symbol „ostatni post” jest malutkim kwadracikiem. Lepiej zrobić większe (niekoniecznie wyższe, ale sporo szersze) okno, podobne do nawigacji przy postach (oczywiście mniejsze, pasujące do rubryki). Można nawet poszerzyć o pół centymetra rubrykę.

Ostatnie wpisy – funkcja przewijania jednak się nie sprawdza, bo widać zdecydowanie za mało tekstu. Lepiej zrobić miejsce nie ma 10, ale 7 ostatnich postów (na przykład, równie dobrze może być 6), ale niech będzie 3-4 linie tekstu. I lepiej bez przewijania, bo to strasznie szpeci forum.

Tak samo popularne tematy (te 3 tabele na dole). Proszę się wzorować na szablonie, chociażby takim jak na foru piano.pl. Czyli tytuły tematów wytłuszczone, ale bez podkreślenia, najlepiej mieszczące się w jednej linii (jeżeli się nie mieści, trzykropek, albo coś takiego). W dolnej linii (dodane przez, przeczytano ilość odpowiedzi – w ostatnim koniecznie polskie znaki) już bez żadnych wytłuszczeń. Tabela będzie niższa i przez to czytelniejsza,

Z drobiazgów – przy poście, pod informacjami o użytkowniku zamiast „góra”, lepszy jest „powrót na górę”

nie działa wyszukiwarka. Wydaje mi się że przeszukuje tylko te posty ,które zostały napisano po wstawieniu nowego layoutu forum.
Przykładowo brak pasujących postów przy frazie "pianocraft"...
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 14:03 #291777

Panie Macieju, punkty POMOCY i POCHWAŁ są ZBĘDNE. Powodują tylko zamieszanie na forum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 14:04 #291779

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ale ludzie się już przyzwyczaili...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 14:08 #291781

To się odzwyczają. Te punkty NIC nie dają. Ja już zlikwidowałem u siebie grubo ponad setkę takich punktów i za każdym razem jak zgłaszałem do admina prośbę o usunięcie to była wielka łaska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 14:11 #291784

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Szukajcie innych wad ukrytych produktu :)

Porogramista już działa, oto jego odpowiedź:

UUUUUUUU,

widze, ze faktycznie lista bardzo dluga. Pewnie wiekszosc z uchybien da
sie szybko poprawic.
Nie czytalem calosci jeszcze. NIe tracmy czasu, biore sie za robote i
bede raportowal Panu
postepy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 14:25 #291793

Kolejna sprawa , ktora byla a niestety nie funkcjonuje to fakt ze w starej wersji po kliknieciu na ostatni wpis rzegladarka przechodzila do niego bezposrednio a teraz przechodzi na sama gore i trzeba scrollowac do ostatniego wpisu w dol. Nie wiem jak pozostalych ale mnie to wqutwia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator