HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/07 17:05 #318915

akreiksi napisał: Czy Wy tu trochę nie przesadzacie koledzy? Staram się nie wtrącać, bo zazwyczaj mnie to nie dotyczy. Byłam jednak czasami świadkiem interwencji moderacji. Są jakieś granice. Nikt się nie da na dłuższą metę publicznie obrażać.


Ja wcale nie mam na myśli obrażania innych forumowiczów. W takim przypadku sprawa nie podlega dyskusji. Tylko gdzie jest granica pomiędzy ironią i obrażaniem forumowicza? I tu moim zdaniem zaczyna się pole do nadinterpretacji moderatorów.
Forum powoli dryfuje w stronę wyspy o nazwie "Nuda"... i pisania o stereo do 1,5kzł...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/07 18:16 #318923

kooh napisał: Forum powoli dryfuje w stronę wyspy o nazwie "Nuda"... i pisania o stereo do 1,5kzł...

Czy ktoś, kogo nie stać na wydanie większych pieniędzy niż 1,5kzł nie ma prawa korzystać z tego forum?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/07 18:45 #318929

kooh napisał: Przypomina mi to Chiny za czasów Mao - wszyscy mają być tacy sami, myśleć tak samo, kochać moderatorów. I nie wychylać się...


To co wypisujesz to jakis absurd.

Po pierwsze, moderacja na tym forum jest szczatkowa. To ze na audiostereo nie ma jej prawie w ogole, nie oznacza ze tak powinno byc. ja uwazam, ze moderatorzy i tak sa lagodni lub za pozno wkraczaja do akcji. Jezeli jeszcze cos moglbym wytknac to niekonsekwencja w dzialaniu, ale to sprawa na inna dyskusje. Smiesza mnie glosy oburzenia kiedy moderator probuje przywrocic porzadek lub kiedy ktos ironizuje lub obraza innych uzytkownikow. Slychac wtedy jakies frazesy o wolnosci czy jeszcze bardziej absurdalne ktore powyzej zacytowalem. Troche mi to przpomina degrengolade polskiej szlachty w 17 czy 18 wieku. Nie zaobserwowalem na tym forum zamachu na wolnosc jesli ktos przestrzega prostych regul.

Po drugie, nie wiem co ma wspolnego nuda na forum z dzialaniem moderatorow. Rozumiem, ze chodzi o to, ze doswiadczeni uzytkownicy zostali zbanowani i nie ma kto pisac o drozszym sprzecie. No coz, jesli nie potrafia robic tego z zachowaniem podstawowych regul kultury, jesli musza przy tym robic zadymy, to ja sie nie dziwie redakcji, ze im na nich nie zalezy. Bo predzej czy pozniej pojawia sie kolejni wartosciowi ludzie na forum, a nie ma nic gorszego od zadymy, ktore odpychaja nowych uzytkownikow. Zamiast narzekac na nude proponuje zakladac ciekawe watki i prowadzic je w kulturalny sposob. Byc moze dla wielu te dwie sprawy sie wykluczaja - ale to juz jest problem tych osob, a nie forum czy moderatorow.

Po trzecie, nie uwazam, ze na tym forum jest wiecej nudnych watkow niz np na audiostereo. Przegladam audiostereo i ilosc nudnych, powielajacych sie watkow, lub watkow bezwartosciowych jest zaskakujaco duza. Gdyby tak zrobic porownanie, ktore pokazaloby proporcje, to mogloby sie okazac, ze na audiostereo takich watkow jest wiecej. Tam po prostu spolecznosc jest wieksza, wiec i wiecej jest ciekawych dyskusji, ale nie oznacza to, ze tam jest mniej jalowych lub powtarzajacych sie watkow.

Po czwarte, nie uwazam, ze zakladanie watkow jaki sprzet do 1,5 k jest powodem do napietnowywania forum. Po to wlasnie jest. Jesli komus sie znudzily takie watki, niech a) nie czyta b) niech zaklada inne ciekawe watki i tam rozwija swoje zainteresowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/07 19:58 #318937

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

kooh napisał: Racja majo. Ja bym jeszcze dopisał panujące u moderatorów tego forum przekonanie o własnej boskiej nieomylności. Bo to oni wszystko wiedzą lepiej a nie wypisujące posty barany. A jak ktoś się wychyli to ban permanentny. Przypomina mi to Chiny za czasów Mao - wszyscy mają być tacy sami, myśleć tak samo, kochać moderatorów. I nie wychylać się...


Tak, hooh. Najwięcej osób zbanowalismy za to, że lubią flaki, których nie znoszę. A już wywalamy bezapelacyjnie, kiedy ktos napisze, że kolumny AP są złe.

Trzeba nauczyć sie patrzeć obiektywnie, a nie widzieć to, co sie chce widzieć.

W 100% zgadzam się z Zentaurem, a które forum ciekawsze, to każdy sam ocenia i produkuje się tam, gdzie lubi.

Na forum nie mam zamiaru tolerować trollowania i tego chociażby, co robi majo. Rozumiem, że w każdej dyskusji, czy to o kablach, czy o wzmacniaczu lampowym wtrącenie "kornik jest gupi" dla wielu niezykle ozywia dyskusje, ale mam na to inne zdanie. Kiedy wchodzę na forum komputerowe lub dowolne inne, nie znam tam nikogo, a widzę, że dorosli faceci się okładają w piaskownicy łopatkami po łbach, to po prostu opuszczam to miejsce.

Nikt, powtarzam NIKT nie został na tym forum zbanowany, ani ostrzezony za swoje poglądy i analogie do Mao radzę sobnie darować, bo to osoba je głosząca wychodzi w oczach rozsądnych ludzi na... nieważne.

Ma być kultura, szacunek dla innych, atmosfera przyjaznej dyskusji, a jeżeli ktoś uważa to za nudę, może wpaść na Onet. Tam na pewno nie jest "nudno", chociaz kiedy widzę ten ciągły jad sączący się z każdego słowa, to, pardon, robi mi sie niedobrze.

I nie bedzie mi żal takich wspaniałych fachowców, jak Ivan. Bo przynajmniej każdy może zadać pytanie, lub napisać, co mysli, nie czytając zaraz, że jest niedokształconym bałwanem, przy poklasku kilku innych uzytkowników, którzy w tym odnajdują najwiekszą satysfakcję. A czy to nie jest przypadkiem własnie "chiński syndrom"? Bo mam wrażenie, że wywalając kilku wspaniałych forumowiczów zrobilismy więcej dla wolności słowa niż wszyscy krzykacze, których każda interwencja moderacji doprowadza do gorzkich żali lub szewskiej pasji.

Wystarczy zachować jedynie odrobinę szacunku dla innych i można pisać, co się chce. Bo należy zauważyć jedno: moderacja nie interweniuje na to CO kto pisze, tylko JAK. I tu jest cała tajemnica.

Nieomylność? Ależ skądże. Wole jednak, jeżeli ludzie popełniaja błędy, niż kiedy tolerują zbyt wiele. Niekonsekwencja? Czasem, tak. Trudno, nikt nie jest doskonały. Będzie więcej moderatorów, to i zasady staną sie bardziej przejrzyste. Obecni nie ze wszystkim dadzą sobie radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/07 23:30 #318971

Ojam miał dostać tylko ostrzeżenie a tu stały ban, WHY :?: Teraz to już rzeczywiście nuda będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/08 03:34 #318978

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
because.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/08 23:39 #319113

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

piotrus napisał: Ojam miał dostać tylko ostrzeżenie a tu stały ban, WHY :?: Teraz to już rzeczywiście nuda będzie.


Dostał dwa (skasowałem offtop) i sam poprosił o bana w swoim zwyczaju. Najpierw namącił, a potem przyjął cierpiącą postawę. Znam to od dawna. Chociaż został potraktowany na samym początku ulgowo. Inni nie mieli takiej taryfy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/09 00:05 #319120

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
teraz bedzie, dlaczego inni nie mieli :) powoli zaczynam kapowac, o co na tym forum biega :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/09 18:18 #319158

themule napisał: powoli zaczynam kapowac, o co na tym forum biega :D

No widzisz, czas wszystko wyjaśnia 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/10 01:40 #319217

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
cheers! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/10 10:41 #319227

zentaur napisał: To co wypisujesz to jakis absurd.

Po pierwsze, moderacja na tym forum jest szczatkowa. To ze na audiostereo nie ma jej prawie w ogole, nie oznacza ze tak powinno byc. ja uwazam, ze moderatorzy i tak sa lagodni lub za pozno wkraczaja do akcji. Jezeli jeszcze cos moglbym wytknac to niekonsekwencja w dzialaniu, ale to sprawa na inna dyskusje.


Nie chodzi mi o porównywanie się do audiostereo - to osobne forum - HiFi nawet nie powinno iść "ich drogą"
Niekonsekwentni moderatorzy- zgadzam się.

Smiesza mnie glosy oburzenia kiedy moderator probuje przywrocic porzadek lub kiedy ktos ironizuje lub obraza innych uzytkownikow.

I tu wracamy do niekonsekwencji - jak ktoś obraża użytkownika - wszystko jest jasne. Ironizowanie - jest traktowane wg uznania.

Slychac wtedy jakies frazesy o wolnosci czy jeszcze bardziej absurdalne ktore powyzej zacytowalem. Troche mi to przpomina degrengolade polskiej szlachty w 17 czy 18 wieku. Nie zaobserwowalem na tym forum zamachu na wolnosc jesli ktos przestrzega prostych regul.

Tutaj moderatorzy obrywają za własne działania - ktoś dostaje bana - na forum szum - za co? Nikt nie wie. Bo post za który ban przyznano został usunięty... Wg mnie jako dowód zbrodni, taki post powinien pozostawać - można go pozbawić wulgaryzmów, czy też lekko ocenzurować (oczywiście z odpowiednią adnotacją), ale dostęp do posta powinien pozostać

Po drugie, nie wiem co ma wspolnego nuda na forum z dzialaniem moderatorow. Rozumiem, ze chodzi o to, ze doswiadczeni uzytkownicy zostali zbanowani i nie ma kto pisac o drozszym sprzecie. No coz, jesli nie potrafia robic tego z zachowaniem podstawowych regul kultury, jesli musza przy tym robic zadymy, to ja sie nie dziwie redakcji, ze im na nich nie zalezy. Bo predzej czy pozniej pojawia sie kolejni wartosciowi ludzie na forum, a nie ma nic gorszego od zadymy, ktore odpychaja nowych uzytkownikow.

Jakoś nie zauważyłem wysypu nowych doświadczonych użytkowników. A pojawia się coraz więcej "pseudo fachowców".

Zamiast narzekac na nude proponuje zakladac ciekawe watki i prowadzic je w kulturalny sposob. Byc moze dla wielu te dwie sprawy sie wykluczaja - ale to juz jest problem tych osob, a nie forum czy moderatorow.

Niektóre osoby same się proszą chociaż o trochę ironii.


Po trzecie, nie uwazam, ze na tym forum jest wiecej nudnych watkow niz np na audiostereo. Przegladam audiostereo i ilosc nudnych, powielajacych sie watkow, lub watkow bezwartosciowych jest zaskakujaco duza. Gdyby tak zrobic porownanie, ktore pokazaloby proporcje, to mogloby sie okazac, ze na audiostereo takich watkow jest wiecej. Tam po prostu spolecznosc jest wieksza, wiec i wiecej jest ciekawych dyskusji, ale nie oznacza to, ze tam jest mniej jalowych lub powtarzajacych sie watkow.

Nie porównujemy się do audiostereo - nie mamy przecież kompleksu...

Po czwarte, nie uwazam, ze zakladanie watkow jaki sprzet do 1,5 k jest powodem do napietnowywania forum. Po to wlasnie jest. Jesli komus sie znudzily takie watki, niech a) nie czyta b) niech zaklada inne ciekawe watki i tam rozwija swoje zainteresowania.


Przysłowiowy sprzęt za 1,5kzł nie jest powodem do napiętnowania forum. Nie czytam już tych wątków :) tylko co czytać w zakładce stereo?
Ja niestety nie mam czasu na rozwijanie twórczości na forum - jestem bardziej czytaczem. I brakuje mi różnych forumowych oryginałów. A osoby których wątki czytałem kiedyś na forum zniknęły. Odpowiedzmy sobie dlaczego? I nie jest to efekt zbanowania. Tak kulturalny osobnik jak Wolf - nie było powodów do jakichkolwiek zastrzeżeń. I to tylko jeden przykład. Ale to oczywiście moja prywatna opinia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/10 14:47 #319263

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
No i Wolf nie dostal bana. Znudzilo mu sie, to poszedl? Moze znudzilo mu sie, bo kazdy jest czytaczem. Poza tym, skonczmyz te offtopy - to nie miejsce do dywagacji nad wartoscia merytoryczna forum i poziomie oryginalnosci jego czlonkow :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/10 18:17 #319294

themule napisał: No i Wolf nie dostal bana. Znudzilo mu sie, to poszedl? Moze znudzilo mu sie, bo kazdy jest czytaczem.



Hehehe


A Wolf ma się dobrze :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/11 02:33 #319400

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Podejrzewam raczej, że znudziły mu sie te "ciekawe osoby", które wyrzuciliśmy.
Albo tym innym, faktycznie ciekawym osobom, znudziły sie komentarze: "jesteś niedoksztalconym idiotom, wróć się do podstawówki, baranie", serwowane zgrabnie i dowcipnie przez doświadczonych, napełnionych wiedzą i zasłuzonych forumowiczów - weteranów. Faktycznie, wnosiło to w dyskusje życiodajny tlen, który krążył po watkach. A teraz zaduch poprawności. Tfu.

Powinnismy też koniecznie reanimować atoposa, bo niektórym jak widać brakuje wolności słowa i Zupełnie Świeżego Forum. Też został zbanowany za mówienie prawdy prosto w fałszywe facjaty administracji.

Przepraszamy wszystkich za zakłócenia odbioru. Takie dyskusje wkrótce też zlikwidujemy. Jak zamordyzm, to zamordyzm. A jak sie komu nie podoba, niech sobie pogoogluje. Jest mnóstwo ciekawych miejsc w Internecie, gdzie można folgować swoim poglądom do woli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2010/01/11 02:42 #319401

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
PS. A ja sie cieszę, że atmosfera sie oczyszcza. I nie wątpię, że cierkawe osoby sie znjdą, o ile spotkają chętnych do dyskusji o aparatach powyżej 10 000.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator