HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 19:51 #291853

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
To znaczy, jak zaznaczony fragment? Było coś takiego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 19:58 #291855

tak, zaznaczało się kawałek tekstu i klikało przycisk, podany fragment pojawiał się jako cytat w oknie szybkiej odpowiedzi, bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeżeli odpowiada się na kilka wpisów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 21:18 #291866

Panie Macieju, może można by było przy okazji zlikwidować opisy przy nicku (master, guru etc)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 21:57 #291872

- Zauważyliście, że wszystkie wpisy są przycięte z prawej strony? Nie dochodzą do końca ramki. W każdym polu jest jeszcze miejsce na 2-3 wyrazy, ale tekst przeskakuje do następnej linijki. Może wkleja się dokładnie tak, jak w oknie dodawania odpowiedzi, ale nie powinno tak być. Powinny się rozciągać na tyle, na ile pozwala szerokość forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 22:12 #291875

smykus napisał: Panie Macieju, może można by było przy okazji zlikwidować opisy przy nicku (master, guru etc)?


smykus, a nie przesadzasz?

te opisy sa moim zdaniem fajne i dowcipne. oczywiscie jezeli wszystko traktuje sie smiertelnie powaznie, to jest problem, ale kazdy kto pobedzie na forum zauwazy, ze opis ten zalezy od ilosci postow a nie wiedzy. a jezeli nie zauwazy to jego problem.

co do punktow, nie uwazam tego narzedzia za zly pomysl. juz wczesniej postulowalem modyfikacje tego narzedzia, oczywiscie zostalo zignorowane.

punkty pomocy, w przeciwienstwie do opisow przy nicku (ktore pokazuja tylko staz wskazowka), informuja kto jest aktywny na forum i kto ile pomaga innym.

w przeszlosci niestety funkcja ta byla naduzywana. natchnieni autorzy watkow potrafili przydzielac punkty na oslep, kazdemu kto sie wpisal, niezaleznie czy wkleil buzke czy napisal cos merytorycznego.

dlatego zaproponowalem system ktory uzywany jest na forum tlumaczeniowym proz com: autor watku zadaje pytanie i czeka na odpowiedzi. po czym wybiera jedna odpowiedz (u nas moglyby to byc jedna albo tez dwie - jedna pomoc jedna pochwala) ktora uwaza za najtrafniejsza. i koniec. w danym watku nie mozna juz mnozyc pochwal czy tez pomocy. tak to dziala na innych powaznych forach i mysle ze sie sprawdza - i motywuje do aktywnego udzialu w forum.

Wiadomo, ze uzytkownik moze sie pospieszyc z ocena, ale to juz jego problem

smykus, nie warto moim zdaniem przeginac w druga strone. takie ostentacyjne oswiadczenia i apele o skasowanie punktow sa dla mnei troche pretensjonalne i tez obrazaja tych, ktorzy dawali Ci punkty w dobrej wierze i byly to punkty w ich mniemaniu uzasadnione.

a jezeli redakcja zdecyduje sie jednak na przywrocenie punktow, po prostu nie pomagaj innym albo informuj ze nie chcesz punktow - co znowu bedzie dla mnie dosc dziwaczne i pretensjonalne.

druga sprawa: opis pod avatarem nadal jakos malo przejrzysty. nie wiem czy interlinia inna czy cos. wczesniej chyba opis pod nickiem byl tez wytluszczony.

wydaje mi sie tez, ze miejscami czcionka na forum jest mniejsza i mniej czytelna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 22:34 #291877

KoRnik napisał: - Zauważyliście, że wszystkie wpisy są przycięte z prawej strony? Nie dochodzą do końca ramki. W każdym polu jest jeszcze miejsce na 2-3 wyrazy, ale tekst przeskakuje do następnej linijki.

Yes, master.
PW już działają?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/28 23:28 #291889

Najwyraźniej działają. Ja już odebrałem i wysłałem jedną wiadomość, więc chyba już wszystko w porządku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:11 #291893

KoRnik-to jesteś twardziel albo geniusz. "Wysłany formularz był nieprawidłowy. Proszę spróbować ponownie." nie chce się ode mnie odczepić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:17 #291894

Albo jedno i drugie :) Poczekajmy, programista musi to sprawdzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:20 #291895

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ja też to mam. Już zgłosiłem.
Powinno być wszystko OK. Wiekszość rzeczy już jutro.
Problem polegał, żeby zastosować nowoczesny skrypt i zachować jak najbardziej podobny wyglą. Wiem, że w większości jesteście tradycjonalistami, jak ja :)

Jeżeli cos jeszcze nie działa, albo wygląda jak zza okna, dajecie znać!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:22 #291896

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Dudek, a widzisz, nigdy z tego nie skorzystałem. Już kopiuję Twój wpis i wysyłam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:23 #291897

Forum jest bardzo "beta"-nie za szybko z tą ankietą? :wink:


EDIT:
W "ostatnich wpisach" na głównej stronie forum dość dziwnie wygląda cudzysłów:

23:23/6 minut temu
Patyk: Forum jest bardzo "beta"-nie za szybko z tą ankietą?...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Patyk.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:30 #291899

Kiedy prowadziliśmy Audiofeeling w Radiu Jazz, ludzie głosowali w ankiecie na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem audycji, przeważnie dawali najsłabsze oceny :) Zobaczymy jak się będzie zmieniać z czasem. Powinniśmy się szybko uporać z problemami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:35 #291900

Kolejna uwaga - w Shoutboxie nie widać kiedy kończy się limit znaków. Można napisać jakąś dłuższą wypowiedź nie wiedząc że przekracza ona limit, kliknąć "wyślij" i pojawia się pusty pasek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Uwagi do forum i serwisu. 2009/03/29 00:38 #291901

Maciej Stryjecki napisał: Dudek, a widzisz, nigdy z tego nie skorzystałem. Już kopiuję Twój wpis i wysyłam


oj panie Macieju toż to chyba najlepszy z wprowadzonych gadżetów obok szybkiej odpowiedzi

zaznaczamy i pach już jest, odpowiadamy później z innego postu pach i odpowiadamy, zawsze wkurzało mnie wpisywanie autora cytatu jak się cytowało różnych autorów w jednym poście i dlatego ta funkcja była taka fajna :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator