HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchaki do 250zł. Proszę o radę 2006/11/20 23:14 #131728

Witam!

Potrzebuję Waszej pomocy. Szukam słuchawek :) . Wiem, wiem, temat mało oryginalny i mocno poruszany na forum, jednak bez konkretów i warunków, o których niżej – stąd ten wątek.

Szukam sprzętu, który służyć mi będzie w domu, cena do 250zł. Brzmienie zdecydowanie neutralne (myślę o barwie, bez podbić w górnych czy niskich rejestrach), silne, oferujące dużą ilość szczegółów.

Jeśli chodzi o źródło sygnału – na razie komputer i audigy.
Muzyka: gatunkowo mocno zróżnicowana – od klasyki, po przez rock do elektronicznego brzdąkania.

Preferencje do budowy słuchawek: wydaje się, że najwygodniejsze byłby słuchawki zakrywające ucho, nie interesują mnie do uszne mikroskopy – zdecydowanie jestem za większymi przetwornikami.

Proszę o propozycje, mile widziane uzasadnienie, wrażenia z odsłuchu.

W tej chwili jestem za:

AKG K27i – solidna firma (to już cos), szerokie pasmo przenoszenia, wypadają dobrze, cenowo do zaakceptowania

BEYERDYNAMIC DTX 700 – chwalone / rekomendowane

SENNHEISER – w tej chwili pogubiłem się… Firmowe brzmienie, ale jaki numerek? ;-) .

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchaki do 250zł. Proszę o radę 2006/11/21 20:41 #131891

Poszukaj używanych HD485.
Bas, odziwo, lepszy niż w HD555-nie ma takich problemów z barwą, krótszy, mocniejszy.
Nowe to około 330zł, więc może znajdziesz używane za 250zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchaki do 250zł. Proszę o radę 2006/11/21 22:00 #131917

Mam AKG k26i jak dla mnie rewelacja.
Znakomita skuteczność.
Żywy dźwięk bez większych błędów z bardzo dużą ilością szczegółów.
Przy włączaniu przeszkadzajek w stylu np. Extra bas od razu wiadomo że przed włączeniem było lepiej :)
Nadają się idealnie do domu (także PC-Audigy) jak i "na wynos" (u mnie na przemian discman i MP3 z SE W810i).
K27i to ich następca różniący się w zasadzie wyglądem i regulatorem głośności.
Patrząc na ceny odpowiednik dźwiękowy przy dużych słuchawkach to wg moich wcześniejszych poszukiwań ok 350-400 PLN.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Tomek

Słuchaki do 250zł. Proszę o radę 2006/11/22 15:46 #132040

Koss UR-40
ostatnio w Audio Klanie 199zł. nowe, konstrukcja otwarta, dynamiczne, "wokółuszne". detaliczne, liniowe, z dobrymi niskimi tonami, nie męczą przy dłuższym słuchaniu. Bardzo wygodne. Jedyny minus krótki i cienki kabelek (ok. 1,3 - 1,4 m) - obowiązkowy przedłużacz.
polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchaki do 250zł. Proszę o radę 2006/11/22 16:58 #132055

Przyłączam się żeby nie zaśmiecać forum.
Mam pytanie natury technicznej.
Szukam nowych słuchawek do kompa i ewentualnie źródeł przenośnych (do słuchania w domu).
Mam karte zintegrowaną(na razie), a chciałbym słuchawki wokółuszne - i tu pojawia się pytanie: co z impedancją?
Czy sennheiser hd 201 (24Ohm) nie uszkodzi karty albo walkmana, a Koss ur 29 (100OhM) zagra dość głośno?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator