HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/29 23:01 #128397

Nastolatek ma dostać słuchawki. Do słuchania w domu (nie z empetrójką na ulicy!). Ponieważ sam nie używam słuchawek i w ogóle orientuję się w tym segmencie bardzo ogólnie (wiem że AKG701, że Bayer DT-880 itd.) no a już jeżeli chodzi o te najtańsze - nie wiem nic, proszę znawców o pomoc w wyborze.
Dzieciak słucha całkiem wyrafinowanego repertuaru na swój wiek (np. muzyka na gitarę klasyczną) więc miło byłoby gdyby nie był to wyrób bumcynkowy (BUM-CYNK!), tylko reprezentował jakąś kulturę brzmienia.
Ach, jeszcze jedna rzecz - parę miesięcy temu w HFiM był zdaje się test słuchawek z podobnego przedziału, pozytywnie, zdaje się oceniono jakieś Philipsy za sto parę zł. Ktoś pamięta w którym numerze i jaki to był model?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/29 23:30 #128400

Pewnie będzie ciężko z odpowiedziami, bo kto tu słucha takiej taniochy. :)
Ale znalazłem parę propozycji w żądanym zakresie cenowym. Pytanie tylko co reprezentują sobą modele: Philips HP2700, AKG K24P, K66, Sennheiser HD201, HD202, HD205, HD437, HD457, HD477, Beyerdynamic DT131, Koss UR40, Technics RPF300 (tu zdziwienie - Technics jako marka chyba umarł, tak przynajmniej głosiła plotka), Tonsil SD409, Sony MDR710LP, Panasonic RP-HT385.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 09:38 #128427

Może Sony seria MDR-V 250, 350, 500

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 15:44 #128472

W Audio Klanie i ostatnio w MediaMarkt była promocja na amerykańskiego Koss'a UR-40 cena 199zł. Mam te słuchawki od kilku miesięcy. za tą kasę bardzo dobre. Jedyna wada to krótki i cienki przewód. Zakup przedłużacza lub zrobienie samemu to nie problem. Są bardzo dokładne i liniowe. Oczywiście Senhaisery HD 555 (cena ponad 400zł) ale trzymamy się budżetu - prawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 15:59 #128476

ekse napisał: Nastolatek ma dostać słuchawki. Do słuchania w domu (nie z empetrójką na ulicy!). Ponieważ sam nie używam słuchawek i w ogóle orientuję się w tym segmencie bardzo ogólnie (wiem że AKG701, że Bayer DT-880 itd.) no a już jeżeli chodzi o te najtańsze - nie wiem nic, proszę znawców o pomoc w wyborze.
Dzieciak słucha całkiem wyrafinowanego repertuaru na swój wiek (np. muzyka na gitarę klasyczną) więc miło byłoby gdyby nie był to wyrób bumcynkowy (BUM-CYNK!), tylko reprezentował jakąś kulturę brzmienia.
Ach, jeszcze jedna rzecz - parę miesięcy temu w HFiM był zdaje się test słuchawek z podobnego przedziału, pozytywnie, zdaje się oceniono jakieś Philipsy za sto parę zł. Ktoś pamięta w którym numerze i jaki to był model?

HD-201-podobno dobre.
SD-109 odradzam, możesz zaiwestowac w SD-426. Teraz mają inne brzmienie-przekonstruowane. Lekkie, przestrzenne, dość szerokie. Grają chyba najbardziej średnicą, ale to nie przeszkadza-poprostu bas nie daje po uszach, jest. Góra nie jest stłumiona, ale rewelacji nie ma. Warte pieniędzy.
Filipki zostały zmieszane z błotem.
Pójdź do jakiegoś sklepu, posłuchaj HD-201.
Technicsa miałem RP-F800, za dużo nieco basu, zero lekkości, przestrzeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 18:39 #128513

A jaki typ sluchawek potrzebujesz: douszne, plug'i, wokoluszne otwarte czy wokoluszne z izolacja?
(Do rozwazan w tym przedziale cenowym warto dorzucic Koss Porta Pro i Sennheiser'y PX 200)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 18:41 #128514

BTW: Tez odradzam Technicsy--to sprzet dla DJ'ow= gra glosno, z masa basu i nie "pokaze" niuansow jakiejkolwiek muzyki poza technem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 18:57 #128521

Wodżas napisał: A jaki typ sluchawek potrzebujesz: douszne, plug'i, wokoluszne otwarte czy wokoluszne z izolacja?
(Do rozwazan w tym przedziale cenowym warto dorzucic Koss Porta Pro i Sennheiser'y PX 200)

Faktycznie, nie napisałem tego wprost ale modele jakie wymieniłem wskazują że interesują mnie słuchawki wokółuszne ew, nauszne, w żadnym razie nie pchełki wkładane do ucha.
Czy konstrukcja otwarta, półotwarta czy zamknięta zależy od komfortu jaki w praktyce dany model oferuje. Dobrze by było aby umożliwiały dłuższy odsłuch bez uczucia zmęczenia.
Wiem że Koss Porta Pro cieszą się doskonałą opinią ale one kosztują poniżej 100zł, czy dorównają modelom za 150-160zł?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/30 19:34 #128529

Hm...tak naprawde to ciezko bedzie znalezc sluchawki w tym przedziale cenowym, ktore oddadza w pelni wszystkie (lub chocby wiekszosc) niuansow muzyki klasycznej.
Mysle, ze do muzyki klasycznej najbardziej nadadza sie Sennheiser'y: ich "firmowe brzmienie" to nienachalny bas (poza HD 215-model typowo "dresiarski") i czystosc brzmienia.

Polecalbym przesluchac modele: HD437, HD457, HD477 lub w miare mozliwosci dac je "mlodemu" do przesluchania, aby wybral najodpowiedniejsze dla niego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/31 16:14 #128645

Jesli udalo Ci sie Ekse znalezc Kossy Porta Pro za mniej niz 100 to znaczy ze to okazja cenowa, a nie powod do zmartwienia, ze sa tansze od zalozonej na wstepie kwoty. Osobiscie uwazam,ze to bardzo przyzwoity wybor i chyba bym sie specjalnie nie zastanawial,no chyba ze masz troche wolnego szasu na poszukiwania i odsluchy porownawcze.

ps. px 100, 200 tez sa ok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrodlo:Rapture DAC,
Nauszniki:AKG K812, Grado GS 1000 (kabel Black Dragon), dt 880,
Wzmacniacz: Rapture amp, Rudistor RPX-33
Duzy zestaw: Chord 2Qute, Jolida 1701, AE Reference 2

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/31 16:31 #128647

Jest mały kłopot bo właśnie dowiedziałem się jakoby Kossy Porta Pro bywały podrabiane! Ktoś wie więcej na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Wchodząc do Unii Europejskiej, uzyskamy prawo współdecydowania o naszych własnych sprawach" A. Olechowski

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/31 16:47 #128650

A takim razie Sporta też?
Mam Sporty, kupione za 89zł, brzmieniem idelanie pasują do recenzji na hi-fi.pl i tutaj, na hfm(choć ta jest zbyt optymistyczna).
W czym więc problem?
Ekse, posłuchaj HD-201 i SD426.
Gdzie mieszkasz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/31 17:28 #128656

  • Sajmon
  • Sajmon Avatar
  • Gość
  • Gość
"Mam Sporty, kupione za 89zł, brzmieniem idelanie pasują do recenzji na hi-fi.pl i tutaj, na hfm(choć ta jest zbyt optymistyczna)."

Tobie się udoło Patyk - na 100 % masz oryginalne Kossy :wink:


Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/10/31 17:48 #128657

BTW: kupione od usera zwanego "TOPHIFI"
www.allegro.pl/show_user_auction ... id=4305729

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki dla nastolatka (limit - 150zł) 2006/11/01 18:01 #128792

Mój syn ma Philipsa SBC HP400 do przenośnego odtwarzacza i są super.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator