HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Głośność mp3 2006/05/29 20:07 #105294

Od jakiegoś czasu na każdy spacer i w każdą podróż zabieram ze sobą słuchawki i odtwarzacz mp3. Chyba po prostu chcę wykorzystać każdą chwilę na słuchanie muzyki. Problem, o którym chciałem napisać, zauważyłem już z poprzednim odtwarzaczem, który razem ze mną uległ dosyć ciężkiemu wypadkowi na rowerze, ale w przeciwieństwie do mnie, nie odzyskał dawnego wyglądu i formy. Kupiłem więc małego iPoda. Gra fajnie, co zauważyłem już jakiś czas temu, ale teraz jeszcze bardziej irytuje mnie zróżnicowany poziom głośności poszczególnych utworów. Jak muszę zrobić głośniej, to jeszcze mały pikuś, ale jak mi coś nagle ryknie, to strasznie się wkurzam. A teraz jakoś tak mi się złożyło, że te różnice są naprawdę spore. Czy znacie jakiś program, przez który można przerzucić empetrójki tak, żeby ich głośność była taka sama? Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Głośność mp3 2006/05/29 22:59 #105316

Pod zwykłym Nero jest taka opcja jak normalizacja - w praktyce ma to uśredniać poziom głośności utworów które nagrywamy sobie np. na płytkę czy gdzie tam nam się podoba.
W czasach kiedy poza Kazą nie było nic ściągało się utwory z jednego albumu ale z różnych źródeł. Nie każdy miał wszystkie kawałki więc ściągało się 2 z tąd , 2 z tamtąd i resztę z jeszcze innego miejsca. Trudno było wymagać żeby wszystkie były w tej samej jakości i głośności więc robiło się normalizację i po kłopocie z skokami głośności.
Jaki ma to wpływ na jakość empetrójki (o ile można jeszcze mówić o jakiejś jakości) ? - najprawdopodobnie najcichsze dźwięki przy obniżaniu głośności znikają całkiem czyli robimy dalsze "koszenie" dźwięku.

Osobiście nie mam takiego "cacka z dziurką" ale dla mnie mp3 ma jedną niepodważalną zaletę - dostępność - mnóstwo muzyki w kawału plastiku tak małym że nosząc go w kieszeni można o nim zapomnieć.

I pomyśleć że kiedyś jak miałem walkmana to nosiłem taki mały śrubokręcik żeby regulować skos głowicy odpowiednio do każdej kasety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/29 23:37 #105322

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Głośność mp3 2006/05/30 00:09 #105329

Dzięki Nabu. Szkoda, że pierwszego programu nie mogę ściągnąć, a drugi to shareware pozwalający na 20 operacji. Spoko, zadowoliłoby mnie i to, ale po przerobieniu empetrójek tym programem, nie działają wcale :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Głośność mp3 2006/05/30 00:27 #105337

=> KoRnik
Nie ma na rynku innego programu, który byłby lepszy do zastosowań domowych (choc profesjonalny) jak Adobe Audition, dawniej CoolEdit.
Tam znajdziesz absolutnie!!! wszystko co Ci potrzebne.
Miłej zabawy!

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 00:27 #105338

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Możesz też każdym z utworów zająć się edytorem audio, ale to dosyć pracochłonne. Ja i kilku forumowiczów polecamy Cool Edit 2000, Cool Edi Pro 2.0, lub najlepszy - prawie że to samo - Adobe Audition. Są to wersje 21-, 30-dniowe, ale obsługa intuicyjna. Poprostu wczytujesz plik mp3, klikasz na Effect => Amplitude => Amplify i masz do dyspozycji przesuwany pasek lub okienko z poziomem w dB, później zapisujesz plik i gotowe :wink: Można też działać z efektami (redukcja szumów, echo, korekcja EQ itp.) na zaznaczonym fragmencie.

download.chip.pl/download_21616.html
download.chip.pl/download_62764.html

Jeszcze mam pytanie do Pawła: wiem, że gdzieś jest ta normalizacja w Nero, ale nie bardzo wiem gdzie? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Głośność mp3 2006/05/30 11:48 #105384

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja tam wszystko robie pod iTunesem (jesli idzie o mp3) i jestem zadowolony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 12:06 #105387

KoRnik jeśli nie lubisz nagłych ryków, to oprócz normalizacji można jeszcze spróbować kompresję dynamiki, tylko że jest to filtr parametryczny i trzeba się trochę pobawić żeby rezultat był dokładnie taki jak chcemy. Właściwie nie wyobrażam sobie słuchania w ulicznym zgiełku nagrań o dużej skali dynamicznej, wielu fragmentów w ogóle wtedy nie słychać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 12:48 #105391

Spróbuj uzyć programu do normalizacji głośności MP3Gain. Może będziesz zadowolony. Oto link:
mp3gain.sourceforge.net/download.php
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 19:03 #105439

Widzę 2 możliwości-
Steinberg WaveLab
Audacity
W każdym z nich bardzo łatwo dojść do normalizacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 19:06 #105440

Nabu-Pawła nie ma, to ja odpowiem(ale cham!)
Jak wypalasz audio cd, zaznaczasz pliki(juz załadowane) i z kontekstowego wybierasz właściwości;na którejś karcie, chyba "filtry" czy jakoś tak masz listę, na niej jest normalizacja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 21:57 #105486

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Niestety zainstalowałem trzy "mniejsze" programy i żaden nie przyniósł pożądanego rezultatu. Widzę, że będę musiał wytoczyć jakieś większe działo i pewnie nauczyć się jego obsługi. Kolega pokazywał mi jakiś program dla DJ-ów do miksowania, to trochę się przestraszyłem, jak to audiofil-minimalista. Ale będę próbował, bo dziś znów po soundtracku z K-Paxa ryknął mi System of a Down. Jeszcze raz dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Głośność mp3 2006/05/30 22:50 #105520

Dalbym sobie jedna konczyne uciac, ze mozesz to zrobic w iTunes - skoro uzywasz iPODa, to nie powinien ci byc obcy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność mp3 2006/05/30 23:15 #105529

Nie sądzę, by dało się to zrobić w iTunes. Po mojemu jest to najgorsza rzecz z tym całym iPodem. Wolałbym zgrywać utwory bezpośrednio z dysku. W iTunes jak mam więcej, niż 100 utworów na tej playliście, to już ciężko coś wśród nich znaleźć. Nie wiem, używam tego dosłownie kilka dni, ale nie sądzę, by dało się w tym programie zrobić z empetrójkami coś takiego. Jeśli wiesz jak, to napisz albo wklej jakiegoś screena. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Głośność mp3 2006/05/31 23:27 #105792

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

_patyk_ napisał: Jak wypalasz audio cd,

AudioCD - to wyjaśnia sprawę. Ja robiłem na karcie mp3 i tam nie ma takiej opcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator