HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/02/26 20:04 #89326

Witam,
Tak mnie naszło,że potrzebuję jakiegoś przenośnego źródła dźwięku, zapewniającego w miarę zbliżoną jakość do CD. W związku z tymi założeniami, skierowałem się ku urządzeniom Mini Disc i odrzuciłem wszelkie "empetrójki". Czy ktoś mógłby wskazać jakiś przyzwoity odtwarzacz, którym warto się zainteresować ? Jedynie NOWY sprzęt mnie interesuje. Granica cenowa : 1200 zł.

Dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/02/26 22:31 #89420

A moze przenosna jakosc CD? Kup przenosny odtwarzacz CD. Nie wiem czy jest sens pakowac sie w MD. CD przenosne zabrzmi lepiej niz MD (oczywiscie nie mowie o mp3)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/02/26 22:36 #89422

bo ja wiem...swego czasu mialem MD Sony MZR-90...to byl sprzet...do tego MD jest znacznie wygodniejsze niz CD w noszeniu :) nowe modele Sony maja mozliwosc wrzucania nawet zwyklych danych na MD poza tym ich pojemnosc 1GB jest zdecydowanie wieksza niz plyty CD :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/02/26 23:16 #89436

Malo tego przy nowych minidiscach - HiMD - nie trzeba wcale tracic na jakosci i mozna nagrywac 1 do 1 z cd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/02/26 23:26 #89441

Tylko, że HiMD kosztuje około 40 zł za dysk. Lepiej kupić sobie odtwarzacz twardodyskowy (iPod i jemu podobne). MD to format w zaniku, podtrzymywany jedynie dla profesjonalnego użytku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/04/13 22:56 #97611

ipod video 30gb - kupisz za 1200 zl. jesli zalezy ci na jakosci to pakujesz tam nieskompresowane plyty w ilosci ok 50 szt.
poza tym masz urzadzenie bardzo funkcjonalne - w razie potrzeby wywalasz muzyke i masz dosc spory dodatkowy dysk, mozna zgrywac zdjecia prosto z aparatu fotograficznego i jeszcze pare przydatnych funkcji.
dxwiek ze wszystkich md jakie slyszalem byl wyraznie gorszy niz ipda w nieskompresowanej muzyce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

naim, harbeth, md, project, beyerdynamic, grado, koss, apple, audioquest, totem, reason

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/04/14 07:22 #97626

parmenides rację ma.
Ipod lub iRiver z jakości swej słyną. MD do zapisu kompresji używa przecież.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/04/14 09:11 #97632

Mam Sony hi-md nh-600. Zapłaciłem za niego 400 zł. Do tego słuchawki koss sporta pro- rewelacja. Potrafia wycisnąc z kompresowalnych nagran maksimum...
a plytki hi-md nie kosztuja 40zł. tylko 25 np na allegro lub w MM
warto tez kupic ładowarke plus akumulatorki, koszt ponizej 100zł
ewentualnie jakis wyzszy model,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*wypowiedź nadawana w systemie << STEREO>>

Miusic Angel XD800 mkII na KT88, Yamaha CD-S700, Sieciówki 2x DIY LappKabel, Phonar Volume 2, Monitor Atmos Air 195 Silver,KLOTZ LAGRANGE Sennheiser HD555, Koss Porta Pro

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/04/14 09:15 #97633

acha i co do kompresji.
Md uzywa kompresji bezstratnej, wiec nie traci sie zbyt wiele.
dawno temu, miałem mozliwosc sluchania md ze sprzetu sony klasy es na kolumnach sony (cały sprzet za okolo 20000) na plytce nagrany był jazz poprzez gniazdo analogowe z plyty sacd
jak to grało.......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*wypowiedź nadawana w systemie << STEREO>>

Miusic Angel XD800 mkII na KT88, Yamaha CD-S700, Sieciówki 2x DIY LappKabel, Phonar Volume 2, Monitor Atmos Air 195 Silver,KLOTZ LAGRANGE Sennheiser HD555, Koss Porta Pro

Jaki przenośny odtwarzacz MD wybrać? 2006/04/14 10:41 #97652

ATRAC (ang. Adaptive TRansform Acoustic Coding) to system stratnej kompresji dźwięku stworzony w laboratoriach firmy Sony, opierający się na cechach słyszenia ludzkiego ucha. Kompresja ATRAC stosowana jest w Minidisc'ach.

System jest przystosowany do kompresji 16-bitowego dźwięku PCM o częstotliwości próbkowania 44.1 kHz, czyli dźwięku o jakości płyty CD-Audio, zmniejszając pięciokrotnie jego objętość.

źródło: pl.wikipedia.org/wiki/ATRAC

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator