HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Sluchawki Sennheiser 2005/10/26 21:03 #58867

Witam wszystkich. Mam pewien problem: potrzebuje sluchawek zamknietych do mp3 playera.
Postanowilem wybrac cos z oferty Sennheiser'a z racji ich renomy.
Musza to byc sluchawki o impendacji ponizej 120 Ohm (120Ohm=domowy system audio).
Slucham rocka i metalu, wiec musza miec mocny bas, ale nie moga zagluszac innych pasm i musza byc sluchawkami typu otwartego.
Cena: do 700zl.
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Sluchawki Sennheiser 2005/10/26 21:09 #58869

najnowszy HI-FI masz testy
dobrze lub bardzo dobrze wypadły modele:
HD 515, HD 555, HD 595
a najlepiej to chyba Beyerdynamic T860

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki Sennheiser 2005/10/26 21:19 #58875

Hmm...zastanawialem sie nad Hd 280 pro. Co o nich powiesz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Sluchawki Sennheiser 2005/10/26 21:21 #58877

Poza tym te sennheisery o ktorych piszesz sa otwarte

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 00:02 #58906

Tylko należy uważać - czy do mp3playera, który jakością dźwięku rzadko grzeszy (nawet zakładając że odtwarzać będzie formaty nieskompresowane!) potrzebne są słuchawki wysokiej jakości? Czy nie obnażą po prostu jego wad? Moim zdaniem słuchawki klasy PX200 będą dobre aż za dość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 11:52 #59006

Mp3 playery od IAUDIO i Iriver'a to wyjatki od tej reguly. Poza tym planuje wymiane plikow mp3 na FLAC na najwyzszym lvlu kompresji, wiec mysle, ze wcale Sennhaisery nie wyeksponuja slabosci
mp3.

Wiec co powiecie o tych 280 pro? Czy jest lepsza propozycja w tym przedziale cenowym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 12:28 #59036

Ururam Tururam napisał: Tylko należy uważać - czy do mp3playera, który jakością dźwięku rzadko grzeszy (nawet zakładając że odtwarzać będzie formaty nieskompresowane!) potrzebne są słuchawki wysokiej jakości? Czy nie obnażą po prostu jego wad? Moim zdaniem słuchawki klasy PX200 będą dobre aż za dość.

Otóż to! Poza tym podłączanie wielgachnych nauszników z 3-metrowym kablem do plejerka to nonsens kompletny. PX-200 są za to małe, poręczne, składane, solidnie wykonane i oferują wprost fenomenalną muzykalność. Jedyną "wadą" może się okazać kulturalny bas, jest jednak bardzo czytelny.
Dla ścisłości: są to słuchawki zamknięte, w przeciwieństwie do dużych sennheiserów, które mają konstrukcję otwartą i gorzej izolują od otoczenia (!)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 13:01 #59043

Tak, PX 200 to dziwadełko - słuchawki nauszne zamknięte! :lol:
Ale Są dobre i mało wymagające - byle dziurka im wystarcza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 13:45 #59055

Taaak, ja to jestem wymagający, mnie byle dziurka nie wystarcza. Wracając do słuchawek. Jeśli masz zamiar słuchać mp3playera poza domem, to w trosce o swe życie zapomnij o słuchawkach zamkniętych, izolacja od otoczenia może się zakończyć śmiercią lub kalectwem. Sam sporo jeżdże na rowerze i zazwyczaj ma słuchawki Philipsa za 30zł na uszach, ogrmne są, lecz otwarte. Tłumią chałas otoczenia, lecz mimo wszystko słychać w nich nadjeżdżające samochody i tramwaje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 19:09 #59118

Ech.....macie u mnie zloty medal w dziedzinie macenia w glowie. Muzyki slucham glownie w autobusach wracajac do domu.
Na pasach i tak zawsze spogladam na wszystkie strony (dla pewnosci: odruch), wiec kalectwo raczej mi nie grozi. Chcialem sluchawki, ktore dobrze izoluja od otoczenia, dzieki czemu nie musialbym ustawicznie podglasniac muzyki. Sluchawki typu zamknietego maja wiec niebagatelny wplyw na stan sluchu ich wlasciciela.
Musza tez grac na wysokim poziomie, musza miec dobra dynamike i nienahalny bas. Wiec moja pytanie: czy Hd 280 Pro spelniaja te warunki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Sluchawki Sennheiser 2005/10/27 19:55 #59126

Wodżas napisał: Muzyki slucham glownie w autobusach

No nie, tak to nie izolują żadne słuchawki. PXC-250 mają reduktor szumów z otoczenia, ale kosztują 5 miesięcznych biletów na okaziciela ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki Sennheiser 2005/10/28 11:07 #59243

Wodżas napisał: Muzyki slucham glownie w autobusach wracajac do domu. [...] Chcialem sluchawki, ktore dobrze izoluja od otoczenia, dzieki czemu nie musialbym ustawicznie podglasniac muzyki.


Moja Żona uzywa PX200 gdy w drodze do- i z pracy (tramwajem!) uczy się języków. Twierdzi, że wystarczają w zupełności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Sluchawki Sennheiser 2005/10/29 16:37 #59487

PX200 to Sennheiser. Była ich seria 3 sztuk bodajże, PX100 były otwarte, PX200 zamknięte i jeszcze jeden wyższy model, ale o ile pamiętam różnił się tylko jakiś zbędnym bajerem zainstalowanym na kablu. Słuchawki są zamknięte, nauszne, składane. Jako takie świetnie sprawdzają się w warunkach uliczno-tramwajowych.

PX100 miały lepszy bas, PX200 lepszą kulturę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki Sennheiser 2005/10/31 22:21 #59897

A czy HD 555 zagraja lepiej od Hd 280 Pro?? Pomimo iz nie maja izolacji, moze bym sie na nie zdecydowal. Sam nie wiem. Jesli jakosc bedzie znaczaco lepsza, to jestem gotow izolacje odpuscic :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

Sluchawki Sennheiser 2005/11/01 13:10 #59941

To, czy słuchawki są zamnknięte, czy nie wynika z budowy obudowy przetworników.
Otwarte to takie, w których przetwornik nie jest akustycznie izolowany od otoczenia, np. Porta Pro (np HD 600 są otwarte, mimo iż zakrywaja całe ucho)

Półotwarte - najczęściej mają obudowę typu basreflex, w której otwór jest skierowany poza ucho (w bok, do tyłu), powszechnie spotykane w słuchawkach Technicsa, Sony, i innych popularnej klasy

Zamknięte charakteryzują się całkowitą izolacją przetwornika (oczywiście nie od strony membrany) od otoczenia, podobnie jak w kolunach z obudową zamkniętą. Najczęściej są to duże słuchawki, by osiągnąć szerokie pasmo basowe, lecz bywają całkiem mikre jak PX 200. Mogą mieć tunele basrefleksowe, lecz wówczas wylot jest skierowany do ucha , zaś nausznik ma za zadanie izolować od otoczenia. Idealne do warunków studyjnych i koncertowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator