HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki do TV 2021/01/09 05:33 #449959

Hej, chciałbym poprosić o pomoc w doborze dobrych słuchawek do TV dla starszej osoby - babci :) Wymagania - dobra jakość dźwięku (by dobrze było słychać dialogi), najlepiej bezprzewodowe i radiowe. Tak aby dźwięk leciał zarówno w słuchawkach jak i normalnie z telewizora. Aktualnie posiada słuchawki philips shc 5100/10 jednak po prawie 2 latach zaczęły się psuć, a również jakość dźwięku była bardzo słaba - dźwięk był w nich przytłumiony, głuchy, taki jakby z oddali.

W sklepie znalazłem tylko jeden model - sony mdr-rf811rk, nie wiem na ile jest dobry. Wolałbym kupić w internecie by mieć ewentualną możliwość zwrotu, ale jest masa różnych modeli, wolę kolejny raz nie brać w ciemno a poprosić o poradę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do TV 2022/07/27 23:34 #451575

Kupujesz sobie za 300 zł słuchawki zamknięte, na kablu 3 metrowym Audio Technica AVC500. To będzie lepsze a niż jakieś radiowe wynalazki..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do TV 2022/07/28 20:07 #451579

Lub jeszcze taniej Sennheiser HD 206

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do TV 2022/07/29 23:26 #451580

Można, owszem. Ale ten model już bardziej przypomina mi niższy model od Audo Technica, czyli AVC200.
To ciut droższe z tej serii, wiedziałem AVA400. Też podobno fajne i tanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do TV 2022/07/30 00:28 #451581

Jeśli mają byc wykorzystywane przez starszą Panią to zamiast licytować się o "pisiąt" złotych zadajcie sobie pytanie czy te słuchawki wygodnie leżą na głowie. Powinny byc lekkie i nie mieć zbytniego nacisku na głowę. Brzmienie spada na na dalszy plan bo słuchawki maja przede wszystkim zapewniać zrozumiałość mowy. Druga uwaga jest taka , ze jakiekolwiek słuchawki z muszlami ze sztucznej skóry w dowolny cieplejszy dzień spowodują pocenie sie uszu, a to najczęściej doprowadza do szału. Poza tym za bardzo odcina nas od dźwięków otoczenia, typu dzwonek/pukanie do drzwi, czy gwizdający czajnik. Polecam więc szukać modeli nausznych (a nie wokółusznych) i zdecydowanie z gąbkowymi padami jak np. AKG K20. Korzystam od kilku ładnych lat z ich wcześniejszych odmian - K420 i Y30. Spełniaja wszystko co powyżej i jeśli tylko mają ten sam przetwornik (a mam podejrzenie, że tak jest) to również świetnie brzmią. Trzeba tylko dokupić przedłużacz słuchawkowy (tak ze 3 lub nawet 5m), bo fabryczne 1,2m metra do telewizora to jednak nieco mało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do TV 2022/07/31 16:12 #451583

i owszem, ava400 czy avc500 są leciutkie i wygodne. Nie mają denerwującego i ściskającego pałąka. Słuchałem obudwu, kolega ma "500" wiem co piszę:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do TV 2022/08/01 14:03 #451585

Niech mi tylko będzie wolno zauważyć, że w licytacji "na wagę" K20 ważąc zaledwie 119g biją dwukrotnie AVA400 (240g) a jeszcze bardziej AVC500 (270g) ;)

Ja bym Babci pokazał najpierw zdjęcia wszystkich potencjalnych modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator