HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2020/12/25 23:27 #449825

Witam
Poszukuję słuchawek dokonałowych / sportowych z najlepszym basem jaki idzie na takim sprzęcie uzyskać. Dobrze by było gdyby były połączone kablem. W tej chwili używam jbl sprint, jednak brakuje mi w nich basu. Słuchawki będą używane w bardzo zróżnicowanym terenie na rowerze, dlatego muszą pewnie siedzieć w uszach. Połączone będą przez bluetooth z telefon i używane przez Spotify / tidal.
Na baterii czas jaki oczekuję to ok 8 h, to jest czas który wystarcza mi na wyjazd z domu i powrót na rowerze

Nie narzucam żadnej granicy cenowej, szukam jakości

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2021/04/10 20:46 #450393

Pozwolę sobie przypomnieć że o coś pytałem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2021/05/06 09:41 #450459

Patrzyłeś na ofertę słuchawek Tonsil? Marka legendarna, ale mogą spokojnie konkurować że ścisła czołówką na rynku bezprzewodowych słuchawek dousznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2021/05/07 14:08 #450460

Obawiam się, że nie może konkurować i nie tylko ze ścisłą czołówką (nie podałeś kogo byś tu zaliczył, a przydało by się wiedzieć kogo i jakie modele za ścisłą czołówkę uważasz), ale nawet ze średniakami, chyba że chodzi o taniochę - to proszę bardzo.



A co do legendarności to nie dość, że obowiązuje tylko w Polsce (na świecie czy w Europie Tonsil był i nadal jest praktycznie nieznany), to w Polsce jest też ograniczona raczej wyłącznie do fanów marki i sprzętu z PRL-u. Ponadto ta legendarność dotyczy wyłącznie produktów już dawno wycofanych (na szczęście) z produkcji i z obecną ofertą nie ma nic wspólnego bo to przecież nie Tonsil jest producentem tego typu urządzeń jak bezprzewodowe słuchawki, a tylko zamawiającym u podwykonawcy w Chinach. Poza tym nie rozumiem co ma znaczyć - "marka legendarna, ale może konkurować ...". Z tego zdania wynika, że jak marka legendarna to jest gorsza niż ta nielegendarna, powstała niedawno? To chciałeś napisać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2021/05/07 21:33 #450461

By być ścisłym, to Tonsilowi zdarzyło się czasami zrobić porządne kolumny - na jakimś audioszole słyszałem zestawik za jakieś 4 tys. i brzmienie było całkiem, całkiem. Poza tym kiedyś ich głośniki były instalowane w Totemach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2021/05/08 19:49 #450465

Adam Szulc napisał: ... Poza tym kiedyś ich głośniki były instalowane w Totemach.


Tak, ale nie ze względu na "legendarność" tylko dlatego, że podpasowały im parametrami, były tanie i dostępne w dużych ilościach. A co do obecnej oferty głośnikowej to uważam, że jest lepsza i ciekawsza niż wszystkie ich "legendy" razem wzięte. Dziś Tonsil robi zdrowo i normalnie brzmiące kolumny, ale może właśnie dlatego, że je robi sam, a nie zamawia u podwykonawców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2021/05/10 10:10 #450471

Może faktycznie, określenie legendarny słabo pasuje, bardziej chodzi o sentyment do nazwy, który w szczególności objawia się u osób które pamiętają ten sprzęt z dawnych czasów. Postanowiłem, że zrobię prezent na dzień ojca i kupię mu model R55BT www.skleptonsil.pl/tonsil-sluchawki-bezprzewodowe,c183.html i przy okazji przetestuję na własnych uszach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki dokonałowe/sportowe z dobrym basem 2022/02/12 23:27 #451172

Pozwolę sobie odświeżyć temat, dalej używam JBL endurance sprint. Jednak szukam czegoś co da mocniejszy bas i WIEKSZA GŁOŚNOŚĆ . Ten drugi parametr niestety jest z góry ustalony przez jebana UE więc z góry zakładam zakup sprzętu spoza UE. Ma być pierdolnięcie, głośno i dobra bateria. Budżet nie ograniczony.

Dzięki za propozycje

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator