HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poszukuje słuchawek nausznych, budżet 2K - prośba o pom 2019/06/22 07:42 #446874

Witam.

Sam nie wiem od czego zacząć, aby sprecyzować pytania we właściwy sposób. Jestem kompletnym laikiem więc każda sugestia będzie bardzo pomocna.
Nie jestem specjalistą i audiofilem, ale chciałbym mieć możliwie dobre słuchawki jak na słuchanie muzyki z laptopa (MacBook Air), telefonu (Iphone 8) i Playstation.
Docelowo może za rok kupiłbym coś do słuchania muzyki co bardziej będzie miało ręce i nogi, ale z racji stylu życia, pracy itd., to właśnie laptop i telefon będą głównymi urządzeniami do słuchania muzyki.

I teraz mam kilka pytań, które dzięki Waszym odpowiedziom pozwoliłyby mi nieco zrozumieć temat.

Jeżeli dobrze rozumiem to słuchawki bezprzewodowe siłą rzeczy dają gorszy dźwięk niż przewodowe, tak ?

Czy, biorąc pod uwagę, że będę słuchał muzyki z laptopa i telefonu ma jakieś większe znaczenie czy wybiorę słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe pod kątem jakości ?
Preferowałbym bezprzewodowe z racji wygody - nie ukrywam tego.

Muzyki słuchałbym z TIDAL HiFi (no chyba, że jest jakiś streaming alternatywny). FLAC-ki czy inne takie formaty raczej z doskoku, bo forma streamingu i łatwość dostępu do utworów ma dla mnie większy priorytet.

Budżet mam do 2K, ale jeżeli ktoś powie mi, że dodatkowych kilkaset złotych zrobi jakaś magię to też się znajdą.

Początkowo myślałem o czymś takim : Sony WH-1000XM3 lub Denon AH GC30. Czy to ma jakiś sens ?

Jeżeli jest w tym wszystkim jakiś kardynalny błąd w myśleniu (albo braku tego myślenia) to proszę o jakieś podpowiedzi, które pomogą mi poukładać ten temat lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuje słuchawek nausznych, budżet 2K - prośba o pom 2019/06/22 10:48 #446877

Po pierwsze, nie ma sensu kupowanie słuchawek za ok.2 tyś. zł, które mają być podpinane do dziurki w laptopie. Można poniżej tysiąca kupić już bardzo wysokiej klasy słuchawki spełniające z nawiązką wymóg jakości i trwałości.

Po drugie, powinieneś się ograniczyć do słuchawek 32-60 omowych, Zdarza mi się podpiąć do lapka model 250 omowy (Beyerdynamic DT880), ale muszę wtedy podkręcić głośność bo zintegrowana karta jest zwyczajnie za słaba, tak że nie nie ma jakichś kategorycznych przeciwwskazań, ale trzeba dać sobie głośniej, co biorąc pod uwagę cyfrową regulację głośności jest nawet korzystniejsze dla dźwięku, ale to wykład na inna okazję.

W słuchawkach oprócz brzmienia najważniejsza jest wygoda i komfort przy dłuższym używaniu, dlatego polecam modele otwarte albo półotwarte. Wskazane przez Ciebie Soniaki i Denony to modele zamknięte z redukcją zewnętrznego hałasu czyli do użytku na ulicy, w komunikacji miejskiej, pociągu, samolocie, ale w domu te funkcje są zbędne, a może nawet szkodliwe bo izolowanie się od tego co się dzieje dookoła może być niebezpieczne, paradoksalnie zwłaszcza na ulicy. Modele zamknięte przydają się tak naprawdę tylko w studiu nagrań gdzie potrzeba się odizolować podczas grania swojej partii na instrumencie albo podczas śpiewania. W domu - tylko otwarte/półotwarte - lepszy komfort, lepsze brzmienie.

Co bym polecił:

Sennheiser HD599 - 50 omów
Beyerdynami DT880 - wersja 32 omowa (jest też 250 i 600 omowa)
AKG K702 - 62 omy
Shure SRH 1440 - 37 omów

Każdy z modeli ma welurowe miękkie pady co przekłada się na nieporównywalny komfort używania w stosunku do tego co mają Sony WH-1000XM3 i Denon AH GC30. Ta ich sztuczna sprawdza się lepiej jako izolator dźwięków z zewnątrz, ale niestety będzie też powodować pocenie się skóry w miejscu gdzie przylega do głowy i np. w gorące dni słuchawki zaczną nam się zwyczajnie ślizgać, nie mówiąc o dyskomforcie kiedy zaczną nam spływać krople potu.

Niech Cię nie martwią pozornie niskie ceny. To nie tak , że to taniocha tylko ogromna liczba firm, takich co do niedawna albo nie istniało albo robiło tostery, wywindowało ceny na poziomy kilku tysięcy ponieważ ni stąd ni zowąd eksplodował rynek przenośnych grajków i pojawiła się ogromna liczba słuchawkowych klientów, a że ludzie są snobami to zawsze znajdzie się spora grupa chcąca mieć słuchawki, nie tyle lepsze, co na pewno droższe, więc cóż mogli zrobić producenci ? - wypierniczyli ceny w kosmos a i tak wszystko sprzedaje się na pniu i wszyscy są zadowoleni. Jeszcze 15 lat temu hi-endowe słuchawki kosztowały 1000-1200 zł (np. AGK K701, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT990) i to był niemal top cenowy i jakościowy. Jak ktoś chciał iść dalej zawsze miał do dyspozycji jeszcze firmy Grado, Shure i cudowny brzmieniowo zestaw STAXa ze wzmacniaczem za 6 tyś. Dzisiaj słuchawek za taką kwotę jest na rynku pewnie z 50, ale czy grają lepiej od Staxów ? Śmiem wątpić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Poszukuje słuchawek nausznych, budżet 2K - prośba o pom 2019/06/23 00:06 #446890

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuje słuchawek nausznych, budżet 2K - prośba o pom 2019/06/27 00:07 #446929

To jeszcze chciałem doprecyzować kilka tematów...



#1

Temat kodeków obsługiwanych przez słuchawki i urządzenie, z którego lecą nuty.

Jeżeli dobrze rozumiem Iphone obsługuje AAC więc warto byłoby wybrać słuchawki, które też ten format "wspierają" ?



#2

Mam taką listę :

Czy coś z jakiegoś powodu przebija tu konkurencję ? Skłaniam się ku Denon, ale dlaczego ? Sam do końca nie wiem



ATH-ANC900BT

Denon AH GC30

SENNHEISER PXC550

Sony WH1000XM3

Beoplay H9i ( chociaż to jest ciut droższe od reszty )



Niestety, ale słucham absolutnie wszystkiego : jazzu, death metalu, hip-hopu... więc trudno sprecyzować mi na jakich wrażeniach mi zależy



#3

Czy jest sens brać Tidal w wyższym abonamencie dla lepszej jakości plików ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poszukuje słuchawek nausznych, budżet 2K - prośba o pom 2019/06/27 19:07 #446935

A źródłem tylko telefon, bo rozumiem, że to mają być słuchawki przede wszystkim "na zewnątrz"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Poszukuje słuchawek nausznych, budżet 2K - prośba o pom 2020/04/10 14:22 #448479

Przepraszam, że po takim czasie, ale dziękuję za pomoc. Denony grają świetnie, a nawet zdążyły się zepsuć ;))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator