HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/26 22:40 #445786

Witam

Proszę o poradę, czy opłaca się kupić głośnik mobilny DENON Envaya w cenie 400 złotych?
Czy być może w tej cenie otrzymam coś lepszego?
Zależy mi na głębi dźwięku.Głównie słucham Jazzu i RnB

www.mediaexpert.pl/glosniki-mobilne/glos...H_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 09:53 #445787

to ma wymiary zdeptanej puszki po piwie , głębi dzwięku nie ma żadnej z 700na 400 chore ceny stówę to jeszcze bym dał , za 500 zł można kupić allegro.pl/oferta/philips-izzy-bm50b-glo...p3-fm-usb-7728394407 , jakby poszukał jeszcze taniej , chyba że ma być kieszonkowe wtedy jak pisałem stówa i nie ma co się wysilać na ''markowe''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 13:01 #445788

Biorąc pod uwagę, że takie urządzenia nie są niczym innym jak tylko "plumkadełkami" do robienia dźwiękowego tła (o "głebi" należy raczej zapomnieć) to wybory po hasłem lepszy-gorszy nie mają większego sensu bo różnice sprowadzają się tu do funkcjonalności i estetyki, kształtu, koloru itp. To jest dokładnie to samo co niegdysiejsze przenośne radiomagnetofony. Owszem można było na tym słyszeć muzykę, ale nikt nie uznawał takiego sprzętu za dobrze grający. Dziś z tymi przenośnymi grajkami jest tak samo - można, ale tylko w charakterze erzacu, surogatu, swoistej protezy która "głębi" z czysto technicznych przyczyn mieć prawa nie ma, ale jak już coś to Philips wydaje mi się fajniejszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 13:18 #445790

Myślę że nawet nie ma co porównywac z dawnymi jamnikami itd jakiej wielkości to ma głośniczki 2'' ,
a wracając do dawnych czasów panasonic ''cobra'' jak zobaczyłem że się panelik otwiera osmarkałem się z wrażenia :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 15:43 #445794

Panasonic Cobra to był już całkiem poważny klamot (i drogi), ja myślałem o porównaniu raczej do czegoś w poniższym gatunku.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 15:58 #445795

tak też ot akich myślałem , z tym panasonikiem wzieło mnie na wspominki gdzie ta młodość ? :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 20:06 #445800

Czasy się zmieniają, tearaz zastanawiamy się jaki dźwięk się podoba, przebieramy jest komfort tylko mieć kasę. Ja miałem takiego dwukasetowego Sanyo od którego można było odpiąć głośniki !
Jak znajdę foto to wrzucę :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 21:06 #445803

O widzisz, dobrze że wspomniałeś o tym odpinaniu bo to świadczyło o tym, że sprzęt jest stereofoniczny. Dowcip z dzisiejszymi samograjkami bluetooth polega na tym, że z racji rozmiarów są praktycznie monofoniczne. Taka to właśnie "głębia" się z nich wydobywa. Ich monofoniczność wynika często też z tego, że mają ... niezbyt parzystą liczbę głośników.



Philips w danych katalogowych też ma dziwne informacje - piszą o dwóch głośnikach i potem dodają, że jeszcze jest głośnik niskotonowy o średnicy, uwaga - 2,5" :woohoo: czyli 6,35 cm, co jest albo ponurym żartem albo zwyczajnie kpiną. Jak taka mizeria ma wygenerować bas ? Wszak w repertuarze wymieniono R&B i Jazz, a nie muzykę baroku, czy chóralną.

Tak, że miej świadomość, że kupujesz aparat do robienia dźwiękowego tła, słuchania porannych wiadomości itp. ale , basu na klacie nigdy nie poczujesz.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 21:39 #445805

i jak to ma grać ? na przykładzie tego rozebranego denona widać że to dziadostwo i mizeria , a jeszcze szumne nazwy w stylu ''mega boom'' polać się można :lol: i przeceny z 700 -800 zlotych , ciekawe czy ktoś to kupił w ''normalnej '' nie promocyjnej cenie , ? :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Promocja Denon - głośnik Envaya 2018/12/27 22:23 #445809

Z jednej strony mamy za małą membranę do robienia basu (średnica podobna jak w Philipsie), a z drugiej, za dużą do robienia sopranu i w konsekwencji grajek brzdąka tylko wyższym basem (tak obstawiam, że od 100-120Hz) oczywiście podbitym, żeby zamaskować braki na prawdziwym dole, natomiast u góry z racji zbyt dużej wielkości (i ciężarze) membrany gramy maksymalnie do 10-12,5kHz ... no i starczy, po co komu na działce podczas grilowania pełne pasmo ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator