HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz słuchawkowy jako odbiornik bluetooth? 2018/10/12 12:21 #444829

Dzień dobry.
Mam miniwieżę i wpadłem na pomysł podłączenia jej do telefonu. Wieża ma wejście cinch. Kupiłem kabelek mini-jack-->cinch, podłączyłem telefon i działa ale cicho. wpadłem na pomysł kupienia wzmacniacza słuchawkowego z bluetoothem, żeby bezprzewodowo łączyć telefon z miniwieżą. Czy takie coś wypali? Będzie głośniej jeśli do wieży podepnę wzmacniacz typowo słuchawkowy? Np. FiiO BTR-1? Czy lepiej kupić coś innego z BT? Zależy mi na małych rozmiarach aby schować ustrojstwo za wieżyczką, a poza tym pomyślałem, że taki wzmacniacz się przyda też do słuchawek na wypady w teren.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz słuchawkowy jako odbiornik bluetooth? 2019/01/02 08:36 #445897

Lepszy jet BTR3, obsługuje najnowsze kodeki bluetooth LDAC i LHDC. Zapewniają one poziom jakości przesyłu dźwięku zbliżony do wi-fi. Android 8 ma już zainstalowaną obsługę kodeka LDAC.
mp3store.pl/article/2417-fiio-btr3..2018370852114172303.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.

Wzmacniacz słuchawkowy jako odbiornik bluetooth? 2019/01/02 22:47 #445905

Ja bym się tu przyczepił jednej rzeczy, mianowicie bateria 300mAh to jest śmiech na sali i bardzo powątpiewam w możliwość grania do, jak podają, 11 godzin. W praktyce spodziewał bym się połowy z tego i uznał to za i tak niezły wynik, zwłaszcza, że z racji zapewne niskiej czułości "wieżyczki" trzeba będzie podkręcać wzmacniaczyk prawie do końca jego możliwości. No, ale lepsze 5 godzin grania niż nic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz słuchawkowy jako odbiornik bluetooth? 2019/01/03 14:30 #445911

Przy podłączonych słuchawkach raczej tak, ale sidi666 planuje podłączyć ten odbiornik pod miniwieżę. Impedancja wejściowa wzmacniacza jest znacznie większa niż słuchawek, więc prąd pobierany z baterii też będzie mniejszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek P.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator