HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 13:10 #443438

Witam :) mam wielki dylemat apropo zakupu używanych słuchawek w przedziale 500-1000.
Wiedzę na ten temat mam znikomą dlatego stwierdziłem że zwrócę się do osób znających się w temacie, czyli was:
Przechodząc do tematu.
1:
www.olx.pl/oferta/sluchawki-westone-w40-CID99-IDtbgFn.html
Pierwsze moje pytanie odnośnie tej oferty brzmi czy są one oryginalne? Trochę porozglądałem się w sieci i niby nie natrafiłem na podróbki tej firmy ale zawsze wolę się upewnić przed wydaniem zaskórniaków.
Drugie pytanie odnośnie tej oferty: Czy używany model jest wart tej ceny? I czy brzmieniowo( z używanych) nie kupił bym czegoś lepszego?
Z góry dziękuję za pomoc w postaci słów ekspertów, jest to dla mnie o tyle ważne że jako uczeń nie mam stałych dochodów i naprawdę sporo wysiłku kosztowało mnie nazbieranie tej sumy. A niestety przy matematyce czy programowaniu nie wysiedzę dużej jeżeli nie mam muzyki. A moje kef'y wyzionęły ducha po małych przygodach. Pozdrawiam serdecznie :) i dziękuję za poświęcony czas.
PS:W przypadku naruszenia regulaminu forum serdecznie przepraszam, i zdaję sobie sprawę że nieznajomość nie zwalnia z przestrzegania.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 13:57 #443439

Napiszę może trochę nie na temat,wybacz
jako wieloletni użytkownik słuchawek na pewno nie kupił bym ''wpychanych" a jeszcze za te pieniądze , słuchawki skutecznie psują słuch , jesteś młody szanuj zdrowie a wpychane są podobno najgorsze , do użytku przenośnego kup za max 500zł nie wiem jakiego masz grajka ale i tak pewnie nie wykorzysta ich w 100% , dobre słuchawki za 500 to już dobra klasa , więc podsumowując do przenośnego i spacerów za drogie , do domu nie wygodne i można kupić lepsze w tej cenie , nie słuchałem ich ale jak dla mnie nowe takie pchełki za 1500 to już przesada , jestem na nie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 16:24 #443440

Uważam ,że Jarek ma rację .Kupno rzeczy używanych zawsze się wiąże z pewnym ryzykiem ,a słuchawki i kolumny łatwo uszkodzić .Z tego co widzę te słuchawki kosztują 880zł nie ukrywam że to dużo ,jak na słuchawki do sprzętu przenośnego przeważnie używa się tego po za domem - czy spacer po ulicy wymaga aż takiej oprawy muzycznej ? .Osobiście kupiłbym nowe słuchawki do 300zł a pozostałą kwotę przeznaczył na zakup czegoś innego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 17:04 #443442

Niezależnie od kwoty, to są plujawki w których wady samej konstrukcji, jako pomysłu, są nader irytujące. Pierwsza i najważniejsza - jakikolwiek ruch powoduje słyszalne efekty - ruszysz szczęką (jesz, pijesz, żujesz gumę) - wszystko słychać, ruszysz kablem - to samo, obrócisz głowę i jeden kabel nieco się bardziej naciągnie - trzeba poprawić usadowienie bo za chwilę sama wyleci. Powinni do nich dodawać w komplecie taśmę, żeby "se" na około głowy obwiązać. Dodatkowo takie słuchawki aby było słychać bas, muszą zajmować ściśle określone miejsce w uchu, wystarczy, że coś się obsunie i po basie. Poza tym trwałość, a w zasadzie jej brak. Słuchaweczki robi się tak delikatnie, że załamanie kabla np. przy wtyczce to kwestia bardzo krótkiego czasu. I plączą się niemiłosiernie.

Mam w domu RHA (chyba model 750) za prawie 500 zł (dostałem przy jakiejś okazji) i niech je szlag trafi, nichuja nie idzie ich normalnie użytkować. Gumeczek i pianek na wymianę mam chyba kilkanaście, problem tylko w tym, że co bym nie założył brzmią tylko gorzej i w sumie to najznośniej jest w tych zwykłych podstawowych. Szkoda czasu i tym bardziej pieniędzy. Kup model nauszny albo wokółuszny. Do tysiąca złotych możesz mieć praktycznie hi-endowy model i to nie jakiś używany, tylko nowiuteńki, pachnący, z akcesoriami (futerał, przejściówka 3,5/6,3) i gwarancją.

Co mogę polecić w ciemno, bo mam i używam od wielu lat ?
www.ceneo.pl/47540743 (wersja 32 omowa) - jeśli zamierzasz podpinać je do przenośnych grajków i karty w komputerze, albo ...
www.ceneo.pl/10988222 (wersja 250 omowa) - jeśli masz jakiś zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy.

Brzmienie - bardzo uniwersalne, dobry bas w rozsądnych ilościach, który nie zgniata czaszki, ale nie pozostawia niedosytu, świetna bardzo czytelna średnica i dużo szczegółów w wysokich tonach, ale nie z gatunku tych świdrujących, po prostu brzmienie z klasą.

Komfort jeden z najlepszych jakie można mieć w słuchawka, miękkie pady z miłym w dotyku welurem obejmującym całe ucho powodują, że można siedzieć nawet kilka godzin bez pocenia się uszu i bez wrażenia trzymania głowy w imadle.

Dobry kabel, nie za gruby/ciężki ale też nie za cienki aby się łatwo uszkodzić. Opór elektryczny kabla znacznie poniżej 1 oma, więc nie ma sensu robić czarów w postaci popularnego ostatnio "recablingu", zwłaszcza mając wersję 250 om.

Poniżej wklejam sznurek do testu zrobionego przez jednego z najlepszych fachowców jeśli chodzi o słuchawki. W ogóle polecam jego kanał jak i samą stronę www.innerfidelity.com/


Tzw. "testy" robione przez jakichś przesadnie owłosionych blogerów i nastoletnich jutuberów z bożej łaski, sobie odpuść. Nie wniosą niczego do powyższej recenzji Tyrela. Przykro to może trochę pisać, ale ogromna większość z nich nie ma ani wiedzy, anie sprzętu ani tym bardziej porównania z innymi modelami dostępnymi na rynku. Omijaj też recenzję na stronach dotyczących sprzętu komputerowego. Wiele z nich w akapicie dot. brzmienia zaczyna się od słów "nie jestem audiofilem ... ". Skoro nie jest, to co niby chce przekazać na temat brzmienia ? O taką opinię, to mogę zapytać nawet panią Ziutę z warzywniaka i będzie równie miarodajna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 20:00 #443444

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
A mają mikrofon? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 20:11 #443445

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 21:00 #443447

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Dodatkowy mikrofon nie wchodzi w rachubę z różnych powodów.
Tak z ciekawości, czemu na szczęście? Taki mikrofon coś umniejsza audiofilskości czy degraduje dźwięk? Trochę jednak na serio pytam. Bo to tylko dodatkowy kabelek. Te Beyerdynamicsy z mikrofonem to już nie to? Jak chce fajne audiofilskie słuchawki to jestem skazany na takie bez mikrofonu, bo one nie kalają Świętego Audiuofila?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 21:51 #443449

A czemu miał by służyć '' dziadowski'' mikrofonik doczepiony do takich słuchawek ? , kto by je kupił w 2x większej cenie ? chcesz z mikrofonem audiofylske proszę bardzo sklep.rms.pl/akg-hsc-271-hsc271-sluchawk...jonalne-z-mikrofonem i cena zwykłych 270 rośnie do 1200 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 22:03 #443450

Nie odbiera audiofilskości, ale jakoś takich uznanych dobrych modeli z "majkiem" nie ma. Nie montuje się mikrofonów do HD600, 650, 700 i 800 (chyba, że to jest oficjalny produkt), nie montuje się ich też do K701 czy czegokolwiek z serii DT. Oczywiście pełno jest słuchawek całkiem drogich z mikrofonami, ale to najczęściej marki, jak nie przymierzając ACME, robiące dowolnie wybrane akcesoria do komputerów czyli oprócz słuchawek mamy też myszki, klawiatury, kamerki, pendrive-y, kableki, itp. itd. Rynek "gejmingowy" jest uważany stety/niestety za mniej wymagający i można na nim sprzedać więcej słabszych produktów bo klient (głównie nastoletni) jest mniej wyrobiony i wymagający w temacie. Sprzęt ma wyglądać buzernie i nie kosztować fortuny, a reszta aspektów jest na dalszym planie choć i tak każdy taki zapytany powie w pierwszej kolejności, że ważna jest jakość brzmienia - hm, czyżby ?.

Rynek Pro też ma inne priorytety, bo słuchawki z mikrofonem służą raczej różnej maści operatorom telefonów czy ludziom którzy muszą się odizolować akustycznie od otoczenia i mieć wolne ręce podczas rozmowy (np. piloci). Zakres pasma hi-fi nie jest im do niczego potrzebny, ważny jest środek pasma i zrozumiałość mowy.

Kupno osobnego mikrofonu jest moim zdaniem znacznie lepszym pomysłem, a dodatkowy kabel to chyba nie problem, zwłaszcza, że taki mikrofon stawiamy przed monitorem i nawet tego kabla nie widać bo zwisa do tyłu za biurko.

POszukałem jeszcze w katalogu Shure-a i owsze znalazłem BRH50M czy BRH440M-LC ale ... no nie kosztują 300 zł.

Kupiłem sobie kiedyś słuchawki do komputera z mikrofonem (Philipsy za ok.90 zł) z myślą o komputerowym kursie niemieckiego. Brzmiały fatalnie (Beyery DTX30 za 75 zł, to był przy nich hi-end), a na dodatek były cholernie niewygodne. Wymontowałem mikrofon, przyczepiłem do beyerów, przelutowałem kabel i dopiero wtedy miałem słuchawki, które grały i "się nosiły". Dodać warto, że Philips produkuje całkiem przyzwoicie brzmiące modele i już takie SHO4200 w sprzęcie przenośnym i do komputera sprawują mi się od lat bardzo dobrze. Czemu ten model z mikrofonem był taki do dupy ? Nie wiem. No był i tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/24 23:08 #443452

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
No dzięki. Będę musiał jakoś przełknąć tę żabę, że słuchawki, które są przyzwoite do słuchania nie miewają mikrofonów. Pomyślę i może się odbrażę na ten dodatkowy mikrofon. Jakoś to sobie zinternalizuję. :)

Jeszcze raz dziękuję Wam za uwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/25 10:03 #443454

Znalazłem Beyery DT z mikrofonem ale cena zabija, wygląda jakby za mikrofonik trzeba było dopłacić jakieś 5 stówek :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupno używanych słuchawek. 2018/06/25 10:52 #443455

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Może w środku jest jakiś audiofilski drucik, który umiejscowi pozorne źródło idealnie na scenie audio. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator